Autor Wątek: Zioła, przysmaki i sianko  (Przeczytany 3351 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Linka

  • Gość
Zioła, przysmaki i sianko
« dnia: Sierpień 01, 2007, 18:09:57 pm »
Witam.
Na wstępie: zanim złożysz zamówienie przyczytaj dokładnie cały temat.
Ogólnie suszę na bieżąco - aby suszki były jak najświeższe, prosze mi zakomunikować na pw co ma być, czy zrobić jakąś mieszankę - jeszcze zalezy czy będę w stanie to zrobić (bo wszystkich życzeń raczej nie spełnie-nie wiadomo), prosze pytać. Wszystko jest do obgadania na PW.  Prosze mieć na uwadze to, że nie mogę spełnić wszystkich oczekiwań - może sie tak stać, że suszków zabraknie "do wystawienia" - dla swojej gromadki  na zimę też coś muszę mieć ;). Jeśli ktoś chce kupić suszki to informować mnie o tym oczywiście na PW ew. GG gdy forum nie będzie działać(tfu, tfu), prosze od razu pisać dokładnie jakie mają być rodzaje suszek i dokładny adres, osoby które nie podadzą adresu nie biore pod uwagę.Co do radzajów suszek - prosze się dokładnie zastanowić. Cena: 7 zł za jeden rodzaj ziół (jest to ponad 200g).
Zioła, przysmaki:
- liście porzeczki
- liście maliny
- liście brzozy
- liście dębu
- ususzony owies
- krwawnik (sam i z mieszanką trawy)
- babka szerokolista
- mlecz
- bylica pospolita
- rumianek
- pokrzywa
- pięciornik gęsi
Na specjalne zamówienie:
- jabłko(suszony owoc)
- gałązki
- inne wg. własnych upodobań (to do obgadania na pw)
- malino-jeżyna(obecnie, z racji, że liście opadły niedostępna)
Sianko(dostępne cały rok):
- koniczyna

Przypominam prosze podawać dokładne dane już w pierwszym pw jakie otrzymam, także rodzaje suszek.
Do ceny suszek należy doliczyć cene przesyłki (zwykle od 6 do 8 zł). Na konto które podam na PW prosze wysłać cene ziół + koszta przesyłki.

Filmik autorstwa Giny, gówną rolę odegrał tu Rudzik i nasze sianko :)
http://pl.youtube.com/watch?v=zF6SK0y5uzA

Uwagi:
- liście koniczyny często odpadają od łodyg (dlatego nie jest często ruszane po wyschnięciu), jest to normalne
- po dojściu paczki wskazane jest aby suszki wyłożyć i podsuszyć aby stały sie kruche.
- wszystko jest zbierane i suszone przeze mnie
Chyba wszystko dokładnie wytłumaczyłam i wszystko jasne?
Pytania(będę aktualizować jeśli pojawią się następne):
1. Czemu do ceny ziół należy doliczyć cene przesyłki i je wysłać na podane konto?
Przy wysyłaniu paczki muszę zapłacić za jej wysyłkę więc na koncie będę mieć pieniądze za suszki i za "podstawienie" pieniedzy za przesyłkę ;)
2. Malino-jeżyny-owoce czy liście?
Liście.
3 Te wszystkie roslinki sa z Twojego ogrodka, tak? nie podsypywane zadnymi swinstwami itp.?
Ogródek, las, dalekie pola (mieszkam daleko od ruchliwych ulic). Sama z uwagi na własne kicajki nie podsypuje sztucznymi nawozami itp.

anka1388

  • Gość
Zioła, przysmaki i sianko
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 07, 2007, 00:43:17 am »
Dobry pomysl z tymi suszkami ;)
chce sie upewnic: Te wszystkie roslinki sa z Twojego ogrodka, tak? nie podsypywane zadnymi swinstwami itp.?
Z pewnoscia sa to zdrowe smaczne suszki, ale wole sie upewnic ;)
Zanstanowie sie czy moze nie kupic jakiegos rodzaju od Ciebie... Troche droga ta przesylka;/ ale coz... tak to jest z nasz poczta...

Linka

  • Gość
Zioła, przysmaki i sianko
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 07, 2007, 10:20:32 am »
Odpowiedziałam w pytaniach  :)

Koperek_wawa

  • Gość
Zioła, przysmaki i sianko
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 08, 2007, 00:32:35 am »
Linka, Ty to normalnie chyba swój sklep otworzysz ze zdrową żywnością dla ucholi :D

Offline Lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
Zioła, przysmaki i sianko
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 08, 2007, 09:54:54 am »
Niezły interes  :P

Linka

  • Gość
Zioła, przysmaki i sianko
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 08, 2007, 11:03:31 am »
Cytat: "Koperek_wawa"
Linka, Ty to normalnie chyba swój sklep otworzysz ze zdrową żywnością dla ucholi :D

Narazie to pasja której się trzmam  :icon_8P
Cytat: "Lena"
Niezły interes  :P

Co to ma znaczyć? Prosze bardzo susz, a docenisz swoją pracę ;)

Amanda

  • Gość
Zioła, przysmaki i sianko
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 24, 2007, 21:20:20 pm »
konkurencja dla HP :)

Linka

  • Gość
Zioła, przysmaki i sianko
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 25, 2007, 12:09:03 pm »
Aktualizowałam.
Obecnie mam antybiotyk i nie będę mogła wysłać paczek/i (tu wielkie przeprosiny dla Oli!)