Autor Wątek: Nie je swoich ceko  (Przeczytany 4087 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agatkak0

  • Gość
Nie je swoich ceko
« dnia: Lipiec 21, 2008, 13:18:13 pm »
Witam ,
wszyscy piszecie o tym ze Wasz krol je swoje ceko ale co jesli moj nie je swoich ? A jesli juz to w malych ilosciach poniewaz czesto jak wracam nad ranem z pracy to widze ze lozko i podloga jest zapaskudzona a Herma nic .... :oh:  Herma dostaje codziennie karme Megan , kawalek ogorka ( oczywiscie bez skorki  :DD  ) , nasiona lnu , Przysmak lux ( cos jak biszkopciki tyle ze okragle  :>  ) , i ok 4 listki bazylii , co jakis czas dostaje swieza trawke. Czy to za duzo dla jednego krola ??  :hmmm  Moze dostaje za duzo witamin i dlatego nie je ceko ....??  :hmmm

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Nie je swoich ceko
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 21, 2008, 14:10:49 pm »
Dieta jest zbyt kaloryczna (karma, biszkopciki (!) i len). Zmień karmę na granulat, wyeliminuj ciastka, a siemienia lnianego można dawać szczyptę.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Nie je swoich ceko
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 21, 2008, 22:18:13 pm »
Tak jak pisze Bosniak i jeszcze do ogórka bym się przeczypiła - nie ma żadnej wartości odżywczej więc po co to - zamiast tego lepiej dawać natki marchwi np.

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Nie je swoich ceko
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 22, 2008, 10:16:40 am »
hej :)
w sumie mam pytanko.. mój Precel dostaje Duo Cuni dwa razy dziennie po dwie łyżki stołowe, sianko non-stop (ale mało co je je.. :/) do tego pare razy w tygodniu zielenina (trawa, mlecze, babki i inne cuda narwane w lesie lub na odłogu), no i przynajmniej dwa razy w tygodniu po kawałku jakiegoś owocu.
i tutaj mam mieszane uczucia, bo:
1. czy to jest za mało dla niego? jest to dorosły baran. jest chudy jak badyl (takiego go dostałam z adopcji), kregoslup mozna wyczuc bardzo łatwo pod futerkiem, na każde jedzenie rzuca się jak dzikus (normalnie jakbym go tygodniami głodziła T_T).
2. kiedy tylko próbuje mu dać troszkę więcej, np owoce albo zielenine codziennie to nagle przestaje zjadać swoje ceko i wszystko lezy rozmazane i smierdzi  :/

jakies rady? bo ja nie mam pomyslu.. nie wiem czy glodny chodzi czy moze cos mu jest?  :oh:
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Nie je swoich ceko
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 22, 2008, 10:25:58 am »
Czy mało, to nie wiem. Ile waży królik? Kości to mu jednak nie powinny sterczeć. Ja mam inny system karmienia, więc ciężko mi ocenić, czy Twój króliczek chodzi głodnawy, ale moje nie rzucają się na jedzenie - podchodzą do niego ze stoickim spokojem, kiedy im się zachce :diabelek  
Może zmniejszysz ilość granulatu na rzecz warzyw? Np. łyżka granulatu zamiast dwóch, a do tego jakiejś cykorii, brokułka, marchewki itp.
Warto też, moim zdaniem, zrobić badania na pasożyty - jeśli króliś jest zarobaczony, to chudnie.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

esculap

  • Gość
Nie je swoich ceko
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 22, 2008, 22:18:25 pm »
Z tą łapczywością to chyba zależy od królika. Zdzisek właśnie tak je jakby był głodzony non stop. A Kicuś jada dostojnie i nie wszystko od razu.

AgataxD

  • Gość
Nie je swoich ceko
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 20, 2008, 22:10:00 pm »
Moja Grubcia czasem się rzuca,albo jak widzi że wychodzę z pokoju i otwieram szafkę to czuje że to jedzonko idzie :) i czeka przy klatce z niecierpliwością

Martiff

  • Gość
Nie je swoich ceko
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 21, 2008, 10:02:22 am »
Mój ostatnio straaasznie rzuca się na żarcie.....
Tylko czeka... aż włożę do klatki..
A potem --> najlepiej nie przeszkadzać :P

naomi19

  • Gość
Nie je swoich ceko
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 21, 2008, 10:23:10 am »
Cytat: "esculap"
Z tą łapczywością to chyba zależy od królika. Zdzisek właśnie tak je jakby był głodzony non stop. A Kicuś jada dostojnie i nie wszystko od razu.

Tak, tez uważam, że to zalezy od królika.

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Nie je swoich ceko
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 22, 2008, 18:16:33 pm »
przepraszam za przerwe, juz panstwu mowie ^^'
krolik wazy 1kg 690g czyli jak na doroslego barana to chyba niewiele?
byla mala modyfikacja diety (ograniczenie granulatu do dwoch lyzek dziennie, zielenina codziennie w sporych ilosciach, warzywka i owoce co drugi dzien, siano non-stop z tym, ze zaczal je juz nieco wiecej jesc) - ceko juz nie widac w ogole - wszystko zjada. nadal rzuca sie na jedzenie jak oszalały  :buu
ale nadal jest chudy!! czuc wszystkie kosci!
zadnych robali nie ma, badania zrobione. wet twierdzi, ze taka jego natura :/
jakies pomysly jak go troszke podtuczyc? :(
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Nie je swoich ceko
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 22, 2008, 22:03:55 pm »
Jeśli jest zdrowy, badania nic nie wykazują, a królik zachowuje się normalnie, to nie ma co tuczyć na siłę - moim zdaniem. Można ewentualnie zwiększyć ilość jedzonka, skoro się na nie rzuca. Ale może taki jego "chudy" urok? Duży ten baranek? Moja baranka podczas ostatniego ważenia miała 1,8 kg... ani jej nie żałuję, ani nie tuczę. W zimie pewnie będzie trochę cięższa (futerko)...
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Nie je swoich ceko
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 22, 2008, 22:14:35 pm »
Cytat: "bosniak"
Duży ten baranek?


poszukam jakiejs miarki i zmierze jak mi sie uda xD

i coz, moze i taki jego urok :) poki co pakuje go zielskiem, owocami i warzywami, siankiem sie dopakowuje sie :) moze cos sie zmieni ;)
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.