Autor Wątek: klatka królika  (Przeczytany 7310 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Salammi

  • Gość
klatka królika
« dnia: Sierpień 07, 2006, 14:04:29 pm »
mam zamiar kupić królika(karzełka) klatka jest już gotowa, w środku jest kuweta. Mam pytanie czym wyścielić klatke? niektórzy mówią że trociny, żwirek, pałeczki alke czy to samo co w klatce ma być tez kuwecie? czy moze wystarczy włożyć tylko cos do kuwety a do klatki na przykład ręcznik ??  prosze o pomoc, pozdr;)

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
klatka królika
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 07, 2006, 19:28:34 pm »
Dno kuwety wyluz granulatem drewnianym np. Pigwa,a na dno klatki poluz dywanik lub recznik ale recznik sie smyka.Sianko do pasnika lub na dnie klatki. :lol
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

bonnie_blue

  • Gość
klatka królika
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 07, 2006, 20:26:40 pm »
Dno klatki mozesz nawet zostawic bez niczego. Ja mam obok kuwety dywanik, ale Bobi i tak siedzi na golej podlodze

Salammi

  • Gość
klatka królika
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 08, 2006, 11:15:33 am »
Dzięki wam

Moniuta

  • Gość
klatka królika
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 29, 2007, 13:28:08 pm »
wylóż ręczniczkiem lub jakimś kocykiem

Renata

  • Gość
klatka królika
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 29, 2007, 13:47:35 pm »
Trociny nie są zalecane nawet jako ściółka do kuwety a co dopiero na dno klatki gdzie królik będzie układał sie na boczku i tarzał.
Trociny moga zaprószyć oczka królikowi i wywołać poważne kłopoty. Oprócz tego wbijają się w sierść i są roznoszone po całym mieszkaniu.

Do kuwety o wiele lepszym rozwiązaniem jest drewniany granulat z pigwy.

Dno klatki możesz wyłożyć kawałkiem wykładziny dywanowej lub pozostawić gołe tak jak proponuje bonnie-blue, mój królik też tak ma w klatce. Kiedyś wykładałam dno sianem ale on i tak je rozgrzebywał i leżał na gołym.

Offline nika73

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Kobieta
klatka królika
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 29, 2007, 16:45:30 pm »
dziewczyny dobrze mówią  :diabelek
moge jeszcze tylko podpowiedzieć, ze dopóki króliś nie nauczy się także bobkować do kuwety ( głównie ) możesz mu na dno klatki ( lub jego część ) wkładać gazetę ( tylko nie kolorowe śliskie czasopisma ) - można to zmieniać nawet kila razy dziennie bez problemu ,
izoluje ( dobrze trzyma ciepło zimą ) łatwiej utrzymać higienę w klatce.
Króliki nieraz gryzą i zjadają gazety, więc wrzuć mu rolkę po papierze toaletowym- moje żrą dzienniki prawie każdego dnia i NIC IM NIE JEST- zresztą popróbuj i sama zdecydujesz.
Życie jest piękne... pomimo wszystko

Rabbitka

  • Gość
klatka królika
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 13, 2007, 20:03:46 pm »
Polecam żwirek[pałeczki] "pigwa"dobrze chłonie zapachy i jest tania :>