Autor Wątek: Jedzenie!!!!!  (Przeczytany 12107 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Misiak7

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 09, 2007, 19:48:59 pm »
Nie wiem czy to zadziała ale możecie sprawdzić jak nasypujecie karme i królik przybiega i gdy kładziecie miske i rzuca się na nią to po prostu weźcie ją i po chwili gdy już się u spokoi z braku miski to znowu połóżcie i jak to nie zadziała znowu zabierzcie i aż do skutku no chyba że    to będzie milion razy wykonane i bez skutku to dajcie sobie spokój i tylko z nim porozmawiajcie o tym no i jutro spróbujcie w końcu powinien zajarzyć bo chyba króliczki nie są takie głupie :lol

bonnie_blue

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 10, 2007, 07:03:38 am »
Bobik kiedy regularnie dostawal granulat to sie rzucal. Teraz ma jedzonko dostepne caly dzien (i suszki, i jakies owocki/warzywka/zielonka) i sie nie rzuca:)

Offline nika73

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Kobieta
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 10, 2007, 08:43:03 am »
Cytat: "Misiak7"
to będzie milion razy wykonane i bez skutku to dajcie sobie spokój i tylko z nim porozmawiajcie o tym no i jutro spróbujcie w końcu powinien zajarzyć bo chyba króliczki nie są takie głupie :lol


 :hahaha  :hahaha  :hahaha
Życie jest piękne... pomimo wszystko

Rabbitka

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 10, 2007, 17:09:51 pm »
Mój Petitek gdy tylko usłyszy szelest opakowania od jego ukochenego granulatu to odrazu do mnie przybiega ,kręci się w kułko ,rzuca się na nogi itp. itd. :rotfl2 [żarlok]  ;)

Offline RobinC

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 10, 2007, 23:10:17 pm »
no i dobrze że się rzuca, ma apetyt (jak nie chce to wtedy bieda)
a że trochę niewychowany... ;-)

postawmy dobrą, pachnącą pizze przed "ludziem" lekko głodnym, albo lepiej przed trzema "ludziami" - zobaczymy czy się nie rzucą :-P

jeśli utrzymujemy odpowiednie proporcje granulatu, warzyw, ..., no i do znudzenia siano+woda do woli - moim zdaniem nie ma co się przejmować
Wirtualne Biuro - Warszawska 6, Białystok - wsparcie w biznesie

Renata

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 11, 2007, 12:45:37 pm »
Solan też się tak rzuca na granulat. Więcej: nie można nasypać granulatu do miski bo pcha łepetynkę i odpycha rękę z granulatem głuptasek :oh:  Mój maż pokłada się ze śmiechu próbując dać mu granulat :hahaha
Jak już uda się nasypać mu tego granulatu to zje 4-5 granulki i się upokaja. Nigdy nie zjada od razu wszystkiego. Ale pierwsze kilka granulek to jest szaleństwo :oh:

Pamiętam jak ze dwa lata temu rozmawiałyśmy o tym z koleżanką. Opowiadała że jej pies podobnie reaguje na suchą karmę. Jej zdaniem producenci dosypują do karmy jakieś substancje uzależniające.
Sama nie wiem co o tym myśleć.

anka1388

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 12, 2007, 22:35:32 pm »
Moj Miesiek zawsze rano i wieczorem czeka wytrwale przy miseczce na swoja porcje...
Jak otwieram drzwiczki od kojca to odrazu znajduje sie przy mnie i idzie w kierunku pojemniku gdzie trzymam granulat. nim mu nasypie do miseczki to ten juz wklada lebek do tego pojemnika i z tamtad wyjada... heh :)  potem daje mu jeszcze 1 czy 2 granulki z reki... i daje mu miseczke do ktorej od razu przybiega i je lapczywie... po zjedzonej polowie gdzies tam sobie idzie i biega, pozniej przychodzi i zjada do konca... :) jedynie jeszcze na co sie tak rzuca to jest jeszcze suszone marchewka, zwykla marchewka, slonecznik i  mniszek lekarski... :)

a co do sianka to tez jest aparat, bo normalnie ma caly czas w kojcu, ale ze caly dzien ma otwarty ten kojec to on woli wskoczyc do kartona gdzie trzymam sianko i z tamtad podjadac...
Ostatnio nie moglam ze smiechu... Moja mama weszla do pokoju gdzie stoi kojec krolika i z takim przerazeniem " Ania. Gdzie jest Misiek? zobacz. nie ma go nigdzie. gdzie on jest?... " jak jej pokazalam gdzie sie schowal (w kartonie gdzie jest sianko) to tez sie smiala. Niezla ma tak kryjowke, ze jak sie wejdzie do pokoju to go nie widac... heh :)

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 14, 2007, 18:52:00 pm »
Szarus własnie nurkuje w torbie z siankiem, ktore przywozimy od dziadkow ze wsi :P . Zadnego tak nie ubostwia jak tego :icon_biggrin
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

paulanetka

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 16, 2007, 22:58:55 pm »
a my z mężem mamy takie powiedzonko (szczególnie w weekendowy poranek, gdy troszke dłużej pośpimy) - "OHO, miski zostały rzucone"  :lol
bo tak to właśnie wygląda - jak dłużej nie ma jedzonka, to uszole wszczynają awantury, rzucają miskami, aby tylko pokazac swoje oburzenie z powodu zaistniałego opóźnienia :)
Filip z godnością starszego pana podchodzi do jedzenia, ale za to Zuzka.... :diabelek na początku pożerała wszystko na raz, co jej dawalismy, jakby bała sie ze ktos jej to zabierze...teraz juz wie, ze nie musi sie o to martwic, ale i tak jak tylko wsypuje granulat,tez odpycha moja reke z granulatem znad miski, i rzuca sie na kazde swieze jedzenie...czesto tez wpada do klatki Filipa i robi tam czystke (dla nas to dobrze, bo wyjada to, czego Filip nie doje, i nic sie nie marnuje) ;)

naomi19

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 17, 2007, 11:15:36 am »
Moje króliki rzucaja sie chyba tylko na granulat, biegają jak szalone w kółko, gdy wyciągam pudełko z granulatem, do tego stopnia, ze jak już nasypię do miski, to dalej biegaja podniecone i nie zauważaja granulatu przez moment :P
Na inny rodzaj jedzenia nie reagują zywo, jak jest, to zjedzą, może z kilkoma wyjatkami np banan, świeża kukurydza czy grejpfrut.

kicius19

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 17, 2007, 11:41:13 am »
ja bym im tej swiezej kukurydzy nie dawala!! moje uchole uwielbiaja natke dla niej zrobia wszystko a najbardziej Doxa ktora kreci koleczka wokol nog jak tylko ide z miskami. Zeby sobie mozna powybijac przez nia bo celuje prosto w nogi :diabelek  diablica mala

naomi19

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 17, 2007, 12:40:37 pm »
Cytat: "kicius19"
ja bym im tej swiezej kukurydzy nie dawala!!
A ja bym dawała :D

kicius19

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 17, 2007, 14:54:10 pm »
a ja nie bo kukurydza powoduje wzdecia co nie jest wskazane dla krolika a poza tym jest bardzo rozpychajaca

naomi19

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 17, 2007, 15:59:09 pm »
Cytat: "kicius19"
a ja nie bo kukurydza powoduje wzdecia co nie jest wskazane dla krolika a poza tym jest bardzo rozpychajaca

Boże dziewczyno, czy nie podajesz niczego co może powodować wzdęcia? Moje zajadają się kukurydzą (niestety w formie przysmaku ze względu na dużą kaloryczność), brokułami, kalafiorem, kapustą. Jeśli przyzwyczaisz do tego królika, to są to idealne produkty dla niego. Więc nie siejmy paniki, tam gdzie ona niepotrzebna, a starajmy sie jak najbardziej urozmaicac dietę.
Nie jestem za fanatyzmem, w żadnej dziedzinie zycia, także zywienia królików.

andziula

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 17, 2007, 16:42:23 pm »
Witajcie! a'propo jedzenia, czy podajecie swoim króliśkom kupne suszonki z różnego gatunku krzaków?
Widziałam jakiś czas temu takowe rzeczy w zoologicznym.

Linka

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 17, 2007, 17:14:14 pm »
Kicuś - tak jak pisze Naomi, jak przyzwyczaisz to nic nie będzie. W dodatku Naomi ma wystarczającą wiedzę. Suchą(w kolbach lub nie) kukurydze też podaje się królikom. Ja swoim też daje kapuste - i ze sklepu(choć staram się ograniczać) a najlepsza swoja.
Andziula - możesz kupić mlecz, maline... jest tego dużo. Popatrz na Zuzalę.

Arya

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 17, 2007, 17:25:00 pm »
Ja też daje brokuły, kalafiory, koniczyne która wzdyma, kukuryszy tez trochę :) Tylko kapusty nie daje bo trochę się boję.
Andziula - oczywiscie , ze tak to jest super rzecz dla królika  :jupi ! Niektórzy nawet zrywaja dla ucholi sami takie suszonki , ja tego lata trochę zebrałam.

Gina

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 17, 2007, 21:39:18 pm »
Muszę się przyznać, że ostatnio nie rozumiem swojego królika :oh: Kupiłam jej sianko z Zuzali (pomyślałam sobie mogę się od czasu do czasu szarpnąć i podawać w formie podwieczorka ;) ). A ona co- wyjada suszki z sianka, a samego sianka nie lubi :P Zjada jak jest już naprawdę głodna i też nie wszystko co dostanie.
A takie zwykłe sianko, bezfirmowe lub wiejskie, które kupuję w okolicznych zoologach wyjada do ostatniego źbła. I zrozum tu tą bestię :>

andziula

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 17, 2007, 22:37:36 pm »
Linka, Patka966 dzięki. Pytałam bo moja kolerzanka takim właśnie żarełkiem otruła swojego Uszatka :( Były tam owoce z cisu!!
a to przecież dla króli trujące!!

Macie jakąś firmę godną polecenia?

Arya

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 17, 2007, 22:42:50 pm »
No wiesz trzeba uważać :P Póki co jakeś gałązki możesz sama pozrywać a firma godna polecenia to Herbal pets, Herbal Farm ( choć ja do nich nie mam zaufania  :bejzbol nie przekonują mnie ), a już w ogóle najlepsza jest Zuzala. produkty zuzali znajdziesz w sklepie Zoo Natura a również na www.animalia.pl Jak zamawiasz hurtowo suszki to się opłaca.