Autor Wątek: Jedzenie!!!!!  (Przeczytany 12105 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

michak

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« dnia: Wrzesień 04, 2007, 15:45:21 pm »
Sprawa wygląda następująco. Mój królik dostaje 4 łyżki granulatu dziennie. Dwie rano i dwie wieczorem. Sprawa w tym że jak słyszy że daje mu jedzenie to rzuca się na klatkę jak wariat. Gdy dostanie swoje ukochane jedzonko rzuca się na nie jakby nie jadł od kilku dni. Tak łapczywie. Po prostu jakby to ktoś obcy zobaczył pomyślałbym że nie karmie zwierzaka. Co jest tym spowodowane i co robić? Mój królik jest wagi przeciętnej - tzn. prawidłowej.

Rafał_0.o

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 04, 2007, 16:28:46 pm »
Mój królik robi identycznie i też nie wiem co o tym myśleć

Linka

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 04, 2007, 18:08:11 pm »
A ma siano 24h/7?
Uważa pewnie to za przysmak. Siano też można raz za czas zmienić.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 04, 2007, 18:29:25 pm »
Uchol nie powinien tak "rzucac"sie na jedzenie :/ Nie moze zyc tylko granulatem.Siano musi byc non stop,swieze :P ,warzywa,owoce,co z nimi??
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Rafał_0.o

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 04, 2007, 19:25:24 pm »
Mój Pyzio ma świeże sianko dostępne 24h a zieleninkę i warzywa też dostaje raz dziennie na obiad

michak

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 04, 2007, 19:30:22 pm »
Siano 24h na dobę i warzywa raz dziennie. A więc o co tutaj chodzi XD Ja to wam kiedyś nagram :D

Gina

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 04, 2007, 20:19:00 pm »
Powiem tyle- mój uchol dostaje jedzenie w naprawdę dużych ilościach i często (3-4 duże posiłki dziennie + sianko non stop), a i tak gdy przychodzi pora posiłków "rzuca" się na jedzenie :oh: Nie raz widzę, że jak zbliża się pora karmienia sugestywnie patrzy na pólkę na której stoi granulat oraz suszki :diabelek Psotek taki nie był, więc troszkę jestem zdziwiona tym zachowaniem :P

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 04, 2007, 20:31:18 pm »
Pinuś też rzucała się na jedzenie - nie ważne ile zjadła wcześniej i ile miała w miseczce. U Fluffiego występuje to samo zachowanie - on nawet czasami potrafi ugryźć myląc jedzenie z moim palcem ;)

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Nikola

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 05, 2007, 15:41:04 pm »
Gina, u mnie jest identycznie. Drops dostaje spore posiłki 3 razy dziennie, dodatkowo od czasu do czasu jakiś przysmak czy owoc mu się trafi, świeże sianko ma dostępne przez cały czas w klatce (a swoją drogą uwielbia je i zjada w sporych ilościach). Ale w momencie kiedy przychodzi pora karmienia, to patrzy na szufladę, w której jest jego granulacik, kręci się koło niej i zaczepia, jak się koło niej przechodzi, a po jej otwarciu zaraz w niej siedzi, wychodzi dopiero, kiedy miska jest napełniona i biegnie jeść ;)

Asia13

  • Gość
moim zdaniem
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 05, 2007, 17:35:43 pm »
:jupi moim zdaniem (gdzies tak czytalam), że krolik gdy tylko zobaczy ze ktos wklada albo dotyka jego klatki(domu) od razu sie o nia obawia. i jest gotow stanąć do walki.
Dlatego pilnuja terytorium. to taka odpowiedź ode mnie.  :DD  :bukiet

michak

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 05, 2007, 17:50:00 pm »
Taki paradox. co to ma związane z tematem jedzenia? Eeee?

pampek

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 05, 2007, 18:35:23 pm »
witam.mój mały też tak sie rzuca na jedzenie :/ czasem jak podaję mu z reki to wyrywa jak szalony szarpie i gryzie w palec :/

michak

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 05, 2007, 20:55:46 pm »
Może to już tak ma być ;-)

Ola_Krk

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 06, 2007, 14:53:06 pm »
Moje żarłoki mają zawsze sianko, suszki i najczęściej też świeżą pietruszkę, czy koperek. Kiedy daję im jabłko, marchewkę, czy granulat (4 łyżki 2 razy dziennie - po 2 na głowę)  nie robią nic nadzwyczajnego. Jak mają ochotę to normalnie jedzą, a czasem dopiero po jakimś czasie przychodzą. Przy tym nie są spasione, więc najwyraźniej taka dieta im pasuje. Mają sporo ruchu co pomaga na pewno. Nigdy ich nie zamykam. Nawet, żeby się załatwić muszą się nagimnastykować, żeby wskoczyć do klatki, bo ma dość wysokie wejście. Całymi dniami się ganiają i rozrabiają. Mimo wszystko nie rzucają się na jedzenie jak oszalałe, bo zawsze mają co przegryźć kiedy zgłodnieją, co w przypadku królików jest bardzo ważne.

Rafał_0.o

  • Gość
Re: moim zdaniem
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 06, 2007, 14:55:32 pm »
Cytat: "Asia13"
:jupi moim zdaniem (gdzies tak czytalam), że krolik gdy tylko zobaczy ze ktos wklada albo dotyka jego klatki(domu) od razu sie o nia obawia. i jest gotow stanąć do walki.
Dlatego pilnuja terytorium. to taka odpowiedź ode mnie.  :DD  :bukiet


Mój uchol jak zje wyciągam mu miskę z klatki i kiedy przychodzi druga pora karmienia nasypuje do niej granulat i kładę na podłogę bo cały czas jest wypuszczony więc nie ma to nic wspólnego z tym ze pilnuje swojej klatki(domu)  :oh:

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 06, 2007, 20:39:00 pm »
Moj Szarus tez zawsze rzuca sie na swieze jedzonko, nie wazne czy to granulat, zielenina, czy sianko. Czasem tez zdarza mu sie ugryzc przy tym :/
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Offline Kitty

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
    • facebook
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 07, 2007, 11:02:09 am »
Moja Zuza ma sianko 24h 3 posiłki- granulat,do tego przekąski,i na noc dostaje swieże warzywa no  i świeżą trawke

Offline jiong

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Lusia
  • Za TM: Tosia, Miksia
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 09, 2007, 11:45:31 am »
Moja Miksia tez rzuca sie na jedzenie! O 6 rano rzuca miska o 16 jak wracam z pracy - waruje przy misce...ostatnio mysle aby ja jednak troszke odchudzic ale ona nie dostaje za duzo jedzenia...(lyzka granulatu plus natka pietruszk + ewentualnie inne warzywa np. marchew  rano, lyzka granulatu + suszona babka lancetowata (nie lubi innych suszek) popoludniu/wieczorem) sianko ma caly czas ale go prawie nie rusza - skubie rzadko i malo - zmianialam jej juz rozne rodzaje sianka i nic...)
biega po calym domu, nigdy jej nie zamykam w klatce.



Misiak7

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 07, 2007, 17:20:34 pm »
A moja Kropka nie rzuca się jak widzi że jej daje jedzenie to podchodzi i spokojnie czeka aż jej nasypie i położe miske wtedy spokojnie je.

Arya

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 07, 2007, 18:16:25 pm »
Heh , mój sie strasznie rzuca :P Żarłok :P

Misiak7

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 09, 2007, 19:48:59 pm »
Nie wiem czy to zadziała ale możecie sprawdzić jak nasypujecie karme i królik przybiega i gdy kładziecie miske i rzuca się na nią to po prostu weźcie ją i po chwili gdy już się u spokoi z braku miski to znowu połóżcie i jak to nie zadziała znowu zabierzcie i aż do skutku no chyba że    to będzie milion razy wykonane i bez skutku to dajcie sobie spokój i tylko z nim porozmawiajcie o tym no i jutro spróbujcie w końcu powinien zajarzyć bo chyba króliczki nie są takie głupie :lol

bonnie_blue

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 10, 2007, 07:03:38 am »
Bobik kiedy regularnie dostawal granulat to sie rzucal. Teraz ma jedzonko dostepne caly dzien (i suszki, i jakies owocki/warzywka/zielonka) i sie nie rzuca:)

Offline nika73

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Kobieta
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 10, 2007, 08:43:03 am »
Cytat: "Misiak7"
to będzie milion razy wykonane i bez skutku to dajcie sobie spokój i tylko z nim porozmawiajcie o tym no i jutro spróbujcie w końcu powinien zajarzyć bo chyba króliczki nie są takie głupie :lol


 :hahaha  :hahaha  :hahaha
Życie jest piękne... pomimo wszystko

Rabbitka

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 10, 2007, 17:09:51 pm »
Mój Petitek gdy tylko usłyszy szelest opakowania od jego ukochenego granulatu to odrazu do mnie przybiega ,kręci się w kułko ,rzuca się na nogi itp. itd. :rotfl2 [żarlok]  ;)

Offline RobinC

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 10, 2007, 23:10:17 pm »
no i dobrze że się rzuca, ma apetyt (jak nie chce to wtedy bieda)
a że trochę niewychowany... ;-)

postawmy dobrą, pachnącą pizze przed "ludziem" lekko głodnym, albo lepiej przed trzema "ludziami" - zobaczymy czy się nie rzucą :-P

jeśli utrzymujemy odpowiednie proporcje granulatu, warzyw, ..., no i do znudzenia siano+woda do woli - moim zdaniem nie ma co się przejmować
Wirtualne Biuro - Warszawska 6, Białystok - wsparcie w biznesie

Renata

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 11, 2007, 12:45:37 pm »
Solan też się tak rzuca na granulat. Więcej: nie można nasypać granulatu do miski bo pcha łepetynkę i odpycha rękę z granulatem głuptasek :oh:  Mój maż pokłada się ze śmiechu próbując dać mu granulat :hahaha
Jak już uda się nasypać mu tego granulatu to zje 4-5 granulki i się upokaja. Nigdy nie zjada od razu wszystkiego. Ale pierwsze kilka granulek to jest szaleństwo :oh:

Pamiętam jak ze dwa lata temu rozmawiałyśmy o tym z koleżanką. Opowiadała że jej pies podobnie reaguje na suchą karmę. Jej zdaniem producenci dosypują do karmy jakieś substancje uzależniające.
Sama nie wiem co o tym myśleć.

anka1388

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 12, 2007, 22:35:32 pm »
Moj Miesiek zawsze rano i wieczorem czeka wytrwale przy miseczce na swoja porcje...
Jak otwieram drzwiczki od kojca to odrazu znajduje sie przy mnie i idzie w kierunku pojemniku gdzie trzymam granulat. nim mu nasypie do miseczki to ten juz wklada lebek do tego pojemnika i z tamtad wyjada... heh :)  potem daje mu jeszcze 1 czy 2 granulki z reki... i daje mu miseczke do ktorej od razu przybiega i je lapczywie... po zjedzonej polowie gdzies tam sobie idzie i biega, pozniej przychodzi i zjada do konca... :) jedynie jeszcze na co sie tak rzuca to jest jeszcze suszone marchewka, zwykla marchewka, slonecznik i  mniszek lekarski... :)

a co do sianka to tez jest aparat, bo normalnie ma caly czas w kojcu, ale ze caly dzien ma otwarty ten kojec to on woli wskoczyc do kartona gdzie trzymam sianko i z tamtad podjadac...
Ostatnio nie moglam ze smiechu... Moja mama weszla do pokoju gdzie stoi kojec krolika i z takim przerazeniem " Ania. Gdzie jest Misiek? zobacz. nie ma go nigdzie. gdzie on jest?... " jak jej pokazalam gdzie sie schowal (w kartonie gdzie jest sianko) to tez sie smiala. Niezla ma tak kryjowke, ze jak sie wejdzie do pokoju to go nie widac... heh :)

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 14, 2007, 18:52:00 pm »
Szarus własnie nurkuje w torbie z siankiem, ktore przywozimy od dziadkow ze wsi :P . Zadnego tak nie ubostwia jak tego :icon_biggrin
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

paulanetka

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 16, 2007, 22:58:55 pm »
a my z mężem mamy takie powiedzonko (szczególnie w weekendowy poranek, gdy troszke dłużej pośpimy) - "OHO, miski zostały rzucone"  :lol
bo tak to właśnie wygląda - jak dłużej nie ma jedzonka, to uszole wszczynają awantury, rzucają miskami, aby tylko pokazac swoje oburzenie z powodu zaistniałego opóźnienia :)
Filip z godnością starszego pana podchodzi do jedzenia, ale za to Zuzka.... :diabelek na początku pożerała wszystko na raz, co jej dawalismy, jakby bała sie ze ktos jej to zabierze...teraz juz wie, ze nie musi sie o to martwic, ale i tak jak tylko wsypuje granulat,tez odpycha moja reke z granulatem znad miski, i rzuca sie na kazde swieze jedzenie...czesto tez wpada do klatki Filipa i robi tam czystke (dla nas to dobrze, bo wyjada to, czego Filip nie doje, i nic sie nie marnuje) ;)

naomi19

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 17, 2007, 11:15:36 am »
Moje króliki rzucaja sie chyba tylko na granulat, biegają jak szalone w kółko, gdy wyciągam pudełko z granulatem, do tego stopnia, ze jak już nasypię do miski, to dalej biegaja podniecone i nie zauważaja granulatu przez moment :P
Na inny rodzaj jedzenia nie reagują zywo, jak jest, to zjedzą, może z kilkoma wyjatkami np banan, świeża kukurydza czy grejpfrut.

kicius19

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 17, 2007, 11:41:13 am »
ja bym im tej swiezej kukurydzy nie dawala!! moje uchole uwielbiaja natke dla niej zrobia wszystko a najbardziej Doxa ktora kreci koleczka wokol nog jak tylko ide z miskami. Zeby sobie mozna powybijac przez nia bo celuje prosto w nogi :diabelek  diablica mala

naomi19

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 17, 2007, 12:40:37 pm »
Cytat: "kicius19"
ja bym im tej swiezej kukurydzy nie dawala!!
A ja bym dawała :D

kicius19

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 17, 2007, 14:54:10 pm »
a ja nie bo kukurydza powoduje wzdecia co nie jest wskazane dla krolika a poza tym jest bardzo rozpychajaca

naomi19

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 17, 2007, 15:59:09 pm »
Cytat: "kicius19"
a ja nie bo kukurydza powoduje wzdecia co nie jest wskazane dla krolika a poza tym jest bardzo rozpychajaca

Boże dziewczyno, czy nie podajesz niczego co może powodować wzdęcia? Moje zajadają się kukurydzą (niestety w formie przysmaku ze względu na dużą kaloryczność), brokułami, kalafiorem, kapustą. Jeśli przyzwyczaisz do tego królika, to są to idealne produkty dla niego. Więc nie siejmy paniki, tam gdzie ona niepotrzebna, a starajmy sie jak najbardziej urozmaicac dietę.
Nie jestem za fanatyzmem, w żadnej dziedzinie zycia, także zywienia królików.

andziula

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 17, 2007, 16:42:23 pm »
Witajcie! a'propo jedzenia, czy podajecie swoim króliśkom kupne suszonki z różnego gatunku krzaków?
Widziałam jakiś czas temu takowe rzeczy w zoologicznym.

Linka

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 17, 2007, 17:14:14 pm »
Kicuś - tak jak pisze Naomi, jak przyzwyczaisz to nic nie będzie. W dodatku Naomi ma wystarczającą wiedzę. Suchą(w kolbach lub nie) kukurydze też podaje się królikom. Ja swoim też daje kapuste - i ze sklepu(choć staram się ograniczać) a najlepsza swoja.
Andziula - możesz kupić mlecz, maline... jest tego dużo. Popatrz na Zuzalę.

Arya

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 17, 2007, 17:25:00 pm »
Ja też daje brokuły, kalafiory, koniczyne która wzdyma, kukuryszy tez trochę :) Tylko kapusty nie daje bo trochę się boję.
Andziula - oczywiscie , ze tak to jest super rzecz dla królika  :jupi ! Niektórzy nawet zrywaja dla ucholi sami takie suszonki , ja tego lata trochę zebrałam.

Gina

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 17, 2007, 21:39:18 pm »
Muszę się przyznać, że ostatnio nie rozumiem swojego królika :oh: Kupiłam jej sianko z Zuzali (pomyślałam sobie mogę się od czasu do czasu szarpnąć i podawać w formie podwieczorka ;) ). A ona co- wyjada suszki z sianka, a samego sianka nie lubi :P Zjada jak jest już naprawdę głodna i też nie wszystko co dostanie.
A takie zwykłe sianko, bezfirmowe lub wiejskie, które kupuję w okolicznych zoologach wyjada do ostatniego źbła. I zrozum tu tą bestię :>

andziula

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 17, 2007, 22:37:36 pm »
Linka, Patka966 dzięki. Pytałam bo moja kolerzanka takim właśnie żarełkiem otruła swojego Uszatka :( Były tam owoce z cisu!!
a to przecież dla króli trujące!!

Macie jakąś firmę godną polecenia?

Arya

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 17, 2007, 22:42:50 pm »
No wiesz trzeba uważać :P Póki co jakeś gałązki możesz sama pozrywać a firma godna polecenia to Herbal pets, Herbal Farm ( choć ja do nich nie mam zaufania  :bejzbol nie przekonują mnie ), a już w ogóle najlepsza jest Zuzala. produkty zuzali znajdziesz w sklepie Zoo Natura a również na www.animalia.pl Jak zamawiasz hurtowo suszki to się opłaca.

andziula

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 19, 2007, 07:45:20 am »
Myślałam, że tylko mojemu Nizmowi tak uderza w zmysły odgłos granulatu :)
Rzuca się do klatki na zmianę ze skakaniem na mnie i zachowuje tak, jakbym nie karmiła go od tygodnia :diabelek
Oczywiście świerzy banan lub zapach coli też przyprawiają go o totalne świrkowanie!!!
Zresztą nie wiem czy nie dzieje się tak dlatego, że całe dnie biega po mieszkaniu-nie chcę go jednak przekarmić. :lol