Autor Wątek: Kupy xD  (Przeczytany 5289 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aguś

  • Gość
Kupy xD
« dnia: Lipiec 30, 2007, 22:48:51 pm »
Wiem, ze troche dziwny temat, ale coz^^ Moja Pola ostatnio kupy zaczyna gupic..a dokladniej robi na ziemie zamiast do ,,toalety". I to czasm dosc duzo..Co mam robic?Cos jej jest?

Offline Betka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 72
Kupy xD
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 30, 2007, 23:13:26 pm »
Natura Polci ;)

Offline Lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
Kupy xD
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 31, 2007, 09:46:00 am »
Mój królik załatwia się do kuwety ale zdarza mu się zostawiać pojedyncze bobki po moim pokoju ;)

Offline furley

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
Kupy xD
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 31, 2007, 22:45:42 pm »
moje maluchy mimo że wiem że się bardzo starają czsem gubią kilka bobków poza kuwetą ... tak już chyba musi być ...

zWiErZaKoMaNkA

  • Gość
Kupy xD
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 01, 2007, 12:46:05 pm »
Moja Koksia ma to samo! Bobki są w pokoju zawsze gdy ją wypuszczam. Baksia robi do kuwety. Normalne zachowanie u kicka :) Nie każdy jest "czyściochem" :P

michak

  • Gość
Kupy xD
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 01, 2007, 16:38:23 pm »
Trzeba ją wysterylizować. To napewno pomoże. Mój królik miał szczęście. Został tylko dlatego prawdziwym mężczyzną że jest na tyle grzeczny i nie kupkuje ;p

Offline Lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
Kupy xD
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 01, 2007, 16:57:27 pm »
Cytat: "michak"
Trzeba ją wysterylizować.


To nie zawsze załatwia sprawe i wydaje mi się że jednak taki pretekst to sterylki jest zbyt słaby....

zWiErZaKoMaNkA

  • Gość
Kupy xD
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 01, 2007, 19:33:56 pm »
Wiem,właśnie zbieram na sterylizację. Każdy królik jest inny-jeden "kupkuje",2 nie ;]

michak

  • Gość
Kupy xD
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 01, 2007, 20:17:12 pm »
Jest wystarczajacy. KAżdy królik powinien być wysterylizowany czy wykastrowany. W 90% pomaga. Mały pretkst?

Balb

  • Gość
Kupy xD
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 01, 2007, 20:26:44 pm »
Każdemu uszatemu zdarza się od czasu do czasu coś zgubić  :>
Co do sterylizacji, to warto ją zrobić. Chłopakom pomaga ukoić skołatane burzą hormonów i brakiem samiczki nerwy a dziewczynom daje szanse na długie życie. Nie sterylizowane samiczki w późniejszym okresie życia chorują często na ropomacicze i nowotwory  :(

michak

  • Gość
Kupy xD
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 01, 2007, 21:06:07 pm »
Cytat: "Balb"
Nie sterylizowane samiczki w późniejszym okresie życia chorują często na ropomacicze i nowotwory :(


Tak to prawda. Najczęściej umierają w wieku 1-2 lat. Moja Janina na to zdechła  :(

Offline Lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
Kupy xD
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 02, 2007, 10:15:37 am »
Sterylizacja samiczki też wydaje mi się konieczna ale kastracja.... Ja bym wolała nie ryzykować ale to może dlatego że nie znam burzliwych zachowań samców bo mój jest aniołem ;)  :diabelek

Renata

  • Gość
Kupy xD
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 02, 2007, 14:28:44 pm »
Cytat: "Lena"
...Ja bym wolała nie ryzykować ale to może dlatego że nie znam burzliwych zachowań samców bo mój jest aniołem ;)  :diabelek


Nie martw sie , nawet w wieku 3 lat u samca nagle mogą zacząć szaleć chormony i zacznie znaczyć ściany mocem  :diabelek już teraz przyjrzyj się ścianom w okolicy klatki czy nie ma na nich dziwnych brązowych kropek do wysokości 1m.

Co do bobków to tak jak pisała Balb, króliki "gubią" bobki i nie wyrastają z tego zachowania nigdy.

Offline Lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
Kupy xD
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 02, 2007, 14:47:09 pm »
Miejmy nadzieję że mu nie odbije ;)

zWiErZaKoMaNkA

  • Gość
Kupy xD
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 02, 2007, 14:59:14 pm »
Odbije zobaczysz! My w podstawówce mieliśmy i nadal mamy królika (ok.8 lat,tylko,że ja w gimnazjum już jestem) który "sikał" na odległość. A co to znaczy? On był w szafce niewielkiej a przed tą szafką zawsze o parenaście  centymetrów opsikana podłoga! Dziwne nie? xD Dla nas też to było,bo na jeden nawet spory krok był jego mocz,chociaż on był w klatce...

Offline Lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
Kupy xD
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 02, 2007, 15:59:05 pm »
Ale nie jest powiedziane że każdy królik przez to przechodzi... Zdarzają się wyjątki ;)

Rafał_0.o

  • Gość
Kupy xD
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 02, 2007, 20:10:02 pm »
Ja mam takie pytanie bo mój królik jak jest w klatce to załatwia się do kuwety ale jak biego to sieje gdzie popadnie  :bejzbol  nie chce mu się wejść do klatki. I moje pytanie jak go zachęcić  ??
A może 2 kuweta gdzieś w pokoju ?

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Kupy xD
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 03, 2007, 17:51:28 pm »
@Rafał
Co do bobków, to jak już każdy powtarza - to jest u nich naturalne i nie oduczysz ich tego. Zawsze jak biegają to jakiś jeden im wyleci - tak nawet całkiem przypadkiem.
Moj Fluffy jak to facet miał gdzieś, czy sika do kuwety czy na dywan, każde miejsce było dobre, żeby opróżnić to co go cisnęło, ale ostatnio coś się zmieniło - nie wiem jakim cudem, ale nagle zaczął korzystać z kuwety !
Ostatnio znów wypuszczam go w pokoju, żeby sobie pobiegał (wcześniej miał bana na bieganie po pokoju po tym jak mi wszystkie kable od komputera pogryzł, ale ma duży kojec , więc nie było z tym problemu) i jakoś się dogadaliśmy, że on nie przychodzi w okolice komputera i nie leje gdzie mu sie spodoba - dlatego włożyłam na moje łóżko - jego ulubiony wychodek - drugą kuwetę i stał się cud! Fluffy teraz sika i bobkuje tylko tam, albo jak mu sie chce to biegnie do kojca opróżnić zbiornik. Wydaje mi się, że druga kuweta to dobry pomysł, tylko, że najlepiej żebyś postawił ją tam, gdzie królas najczęściej sika/bobkuje, bo nawet jeśli będzie druga kuweta w pokoju, ale nie w tym miejscu co trzeba, to Królas nie będzie do niej chodził.
Ja miałam tak z Pinusiem - w salonie miała kuwetę, która stała koło kanapy, jednak mimo to ona nigdy tam się nie załatwiała, zawsze robiła siusiu pod szafą, kiedy przeniosłam kuwete w miejsce gdzie zawsze załatwiała potrzeby to nagle skończyło sie sikaniebobkowanie na podłoge i Pinuś grzecznie załatwiała sie do kuwety.
Królik sam powinien Ci pokazać miejsce gdzie ma ochote robić siku/kupke i wtedy tam możesz postawić kuwetę.

A odnośnie sterylizacji - Fluffy ma już 1,5 roku i oprócz tego, że jest bardzo złośliwy, humorzasty, zadziorny to jakoś póki co nie mam problemu z "hormonami" i obsikiwaniem sciany na metr ;) Of course lał gdzie popadnie, ale nawet nasi faceci to robią :P Każdy krzaczek, drzewko jest dla nich dobre ;) ten męski gatunek już tak ma ;)

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']