Autor Wątek: Rezygnacja z mieszanki  (Przeczytany 2368 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kasiula86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 803
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA
    • adopcje.kroliki.net
Rezygnacja z mieszanki
« dnia: Wrzesień 04, 2007, 10:36:58 am »
Witam Was :)
Od niedzieli jest u mnie królis z adopcji Kisa  :jupi
Poprzednia właścicielka karmiła go granulatem Vitakraftu i mieszanką Vitapolu. Jadziuś nie jada mieszanek, karmię go granulatem... Dlatego też chciałabym w jakiś sposób usunąć Kisie z diety te mieszanki, ale w jaki sposób... nie wiem :(
Chodzi o to, że chciałam Kisie ograniczyć ilość tej mieszanki na początek, później całkowicie z niej zrezygnować. Dlatego też wczoraj rano dałam Kisie sam granulat, którego niestety nie chciał jeść... Dosypałam mu trochę mieszanki do tego granulatu, żeby go zachęcić, ale niestety.. Kisa zjadł tylko mieszankę, a za granulat podziękował, mimo, że u poprzednich właścicieli go podobno jadł... Wieczorem dałam mu znowu sam granulat, ale go nie tknął :( Podobno miał jedzenie cały czas, więc zostawiłam mu trochę tego granulatu na noc i przez noc faktycznie trochę zjadł...
Nie wiem co zrobić żeby usunąć mu z diety tą mieszankę, jak widzę, że bardzo ją lubi..
Chciałabym jednak, żeby jej nie jadł, bo planuję przeprowadzić moje królisie za jakiś czas do jednej klatki, dlatego dobrze byłoby żeby nie uczyć Jadziusia jedzenia mieszanki (na którą już miał ochotę, jak widział, że Kisa je)...
W ogóle myślałam, że może za jakiś czas uda mi się dawać im ten sam granulat, bo póki co jedzą inny... Ale z tego co widzę, Kisa niechętnie zrezygnuje z mieszanki, a co dopiero jakieś zmiany granulatu...
Proszę o pomoc co w takiej sytuacji robić, czy dawać mu dalej tą mieszankę, czy zrezygnować, jeśli tak, to w jaki sposób to zrobić...  :hmmm

skorpion81

  • Gość
Rezygnacja z mieszanki
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 04, 2007, 11:11:56 am »
Myśle, że jedynym bezpiecznym sposobem rezygnacji z mieszanki jest:
- mieszanie mieszanki z granulatem i stopniowe zmniejszanie ilosci mieszanki na rzecz granulatu. Mysle, ze skoro u poprzednich wlascicieli jadl granulat to mozesz na poczatek mieszac mu pol na pol i co 2-3 dni ,jak nie bedzie mial zadnych sensacji, stopniowo zmniejszac ilosc mieszanki a zwiekszac granulatu. Az dojdziesz do punktu gdy mieszanki nie bedziesz dodawac. Mysle ze caly okres przechodzenia powinien trwac kolo 2 tygodni (moze sie myle?).
Pewnie najpierw bedzie wyjadal mieszanke i zostawial granulat, ale jak zostawisz miseczke to gdy zglodnieje zje granulat.
Ja Tygrysowi mieszam 2 granulaty: cuni duo i vitapol. Vitapol bardzo lubi, ale cuni jest zdrowszy dlatego stosuje "mieszanine" granulatow. i oczywiscie vitapol jest zjadany na poczatek, a cuni zostawiany. ale jak zglodnieje i widzi, ze nie dosypuje mu vitapolu to je cuni. Oczywiscie "pokazuje" jaki to cuni jest niedobry :) ale zjada.
musisz byc silniejsza on malego terrorysty :) Jak zglodnieje to zje granulat. Pamietaj caly czas o tym, ze robisz to dla jego dobra.