Autor Wątek: Rubi -zgrztanie zabkami  (Przeczytany 2925 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline koral

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Płeć: Kobieta
  • jesteśmy we dwie,no i Boguś oj będzie się działo.
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Kuba (Boguś)
  • Pozostałe zwierzaki: papuga Punia
  • Za TM: Rubi,Princesa,Lucuś,Pysia
Rubi -zgrztanie zabkami
« dnia: Październik 25, 2008, 08:59:25 am »
Witam wiem ze temat jest stary jak swiat i niejednokrotnie opisywany na forum ale muszę się dowiedzieć może prócz weta ktoś zna odpowiedz.Otóż Rubi adaptowałam we wrześniu bardzo łzawiły jej oczka i mocno kichała.Po rozmowach tel z oazą w której była leczona  postanowiłam iść z nia do okulisty.tam zrobiono jej wymaz z oczu i okazało sie że gronkowiec.Okulista zlecił zastrzyki z genty i 3  rodzaje maści do oczu.Po zastrzykach przeszło jej całkiem kichanie z oczek trochę się leje ale od kilku dni zaczęła zgrzytać zębami.Mam pytanie co jaki czas powinno robic sie korekcje zębów ponieważ ona miała robioną pod koniec lipca dodam jeszcze ze ma usunięte przednie żeby.Żeby uprzedzic pytanie dodam że wet próbował zaglądnąć jej do pyszczka z marnym rezultatem więc postanowilismy po niedzieli zrobic to pod znieczuleniem.Pozdrawiam


Dodam ze Rubi  zachowuje się normalnie tzn biega, bobkuje i je może trochę mniej niż zawsze

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Rubi -zgrztanie zabkami
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 25, 2008, 10:28:58 am »
to wlasnie to ze je mniej i bobkuje jest przyczyna zgrzytania zebami
bobki nie sa mniejsza je z trudem?,
a jaki brzuszek?
nie znam sie na zebach ale jak wykluczy sie poczatki zatoru to pewnie to beda zabki,ktore utrudniaja jedzenie,a tym samym mniejsze bobkowanie

odp.ktos madrzejszy odemnie :P
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline koral

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Płeć: Kobieta
  • jesteśmy we dwie,no i Boguś oj będzie się działo.
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Kuba (Boguś)
  • Pozostałe zwierzaki: papuga Punia
  • Za TM: Rubi,Princesa,Lucuś,Pysia
Rubi -zgrztanie zabkami
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 25, 2008, 10:48:22 am »
Witam chyba się troszkę żle sie wyraziłam zieleniny je ile się jej da tylko mam wrażenie ze sianka je reszkę mniej.Martwi mnie natomiast zgrzytanie ząbków .Wcześniej tego nie robiła.Zgrzyta tak dziwnie ,bardzo delikatnie aczkolwiek jak leży niedaleko mnie to słychać .Dzwoniłam do oazy ale wetka która się nią opiekowała jest na urlopie jednak zasugerowano mi sprawdzenie ząbków trzonowych.Sorki za panikę ale poprzedni pupil odszedł z powodu promienicy.

Nuna

  • Gość
Rubi -zgrztanie zabkami
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 25, 2008, 10:48:33 am »
Absolutnie nie madrzejsza, ale odpowiem  :lol
Prawdopodobnie zeby z tylu juz urosly, porobily sie takie ostre kanty, ktore uszkadzaja blone sluzowa i jezyk, przeszkadzaja krolikowi ,trzeba by przypilowac.
 Ale to tylko moje przypuszczenie. Dokladne badanie wykryje co kroliczkowi dolega.
Jesli zgrzytanie jest glosne to krolik cierpi i powinnas juz dzisiaj isc do weterynarza zeby znalezc zrodlo bolu i podjac leczenie.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Rubi -zgrztanie zabkami
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 25, 2008, 10:54:10 am »
Hmmm mowisz delikatne?? Każdy królik zgrzyta ząbkami(jak odpoczywa, jak sie go glaszcze) - to oznaka zadowolenia. Jednak jest to ciche zgrzytanie. Kiedy to jest głośniejsze to tak jak napisala Nuna - króliczek cierpi.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline koral

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Płeć: Kobieta
  • jesteśmy we dwie,no i Boguś oj będzie się działo.
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Kuba (Boguś)
  • Pozostałe zwierzaki: papuga Punia
  • Za TM: Rubi,Princesa,Lucuś,Pysia
Rubi -zgrztanie zabkami
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 25, 2008, 11:11:17 am »
Tak jak napisałaś zgrzyta delikatnie jak odpoczywa ale tez nie zawsze .Jak się rzuci na bok i mocno spi wtedy nie zgrzyta.Kurcze nie wiem co zrobic  tak czy siak pójde na sprawdzenie tych zębów,bo prócz tego nie zauważyłam zmiany zachowania tzn biega sporo zwłaszcza jak ją wypuszczę rano i jakos wieczorem ożywa wtedy biega jak szalona po całym pokoju.A w ogóle t z niej straszny :diabelek

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Rubi -zgrztanie zabkami
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 25, 2008, 11:14:11 am »
na namawiam na nie spr. zebow ale wydaje mi sie,ze jest wszystko ok
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline koral

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Płeć: Kobieta
  • jesteśmy we dwie,no i Boguś oj będzie się działo.
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Kuba (Boguś)
  • Pozostałe zwierzaki: papuga Punia
  • Za TM: Rubi,Princesa,Lucuś,Pysia
Rubi -zgrztanie zabkami
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 25, 2008, 13:14:25 pm »
Dzięki za różne sugestie ,wydawało mi sie ze głównym problemem Rubi będą oczy ,ale pewnie jak to z ucholami bywa wydawało mi sie .Tak czy siak po niedzieli dla własnego spokoju pójdę i dam jej oglądnąć te zęby,chociaż dobrze że sprawa z oczami trochę idzie do przodu.Pozdrawiam.