Autor Wątek: Zablokowanie przewodu pokarmowego-bardzo grozne  (Przeczytany 8337 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

andziula

  • Gość
Zablokowanie przewodu pokarmowego-bardzo grozne
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 20, 2007, 09:54:35 am »
Mam jeszcze małą rade dla wszystkich posiadaczy Uszatych, może jest ona babalna i pewnie wszyscy wiecie o tym, ale naprawdę polecam masowanie brzuszka codziennie bez względu na to czy są jakieś objawy czy też nie :lol

naomi19

  • Gość
Zablokowanie przewodu pokarmowego-bardzo grozne
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 20, 2007, 13:40:15 pm »
Cytat: "andziula"
naprawdę polecam masowanie brzuszka codziennie bez względu na to czy są jakieś objawy czy też nie :lol

Moja wetka powiedziała, żeby nawet nie sprawdzać niepotrzebnie czy z brzuszkiem wszystko ok jeśli nie ma żadnych niepokojących objawów.
Codzienne masowanie brzuszka uważam za przesadę i zdrowemu królikowi jest to w ogóle niepotrzebne, a wielu przysporzy tylko niepotrzebnego stresu.

andziula

  • Gość
Zablokowanie przewodu pokarmowego-bardzo grozne
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 20, 2007, 14:49:37 pm »
Nasza pani doktor powiedziała, że masowanie brzuszka na pewno nie zaszkodzi :lol
Tym bardziej jeśli królik jest łasy na pieszczoty. Jasne, że jeżeli chadza własnymi ścieżkami to nie sprawi mu to żadnej frajdy (ale uszatki są różne))
Warto jednak podejmowac takie profilaktyczne głaski.

naomi19

  • Gość
Zablokowanie przewodu pokarmowego-bardzo grozne
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 23, 2007, 10:56:23 am »
Cytat: "andziula"

Warto jednak podejmowac takie profilaktyczne głaski.

W jakim celu?

Jacek

  • Gość
Zablokowanie przewodu pokarmowego-bardzo grozne
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 23, 2007, 11:30:10 am »
Choć nie jestem specem od królików myślę ze jeżeli królik to lubi i właściciel tez to nie ma przeciwskazan. My probujemy nasza nowa miske przyzwyczaić do głasków i cieeeeeezko to idzie ,ale nic na sile ,może  kiedyś kiedyś sie uda.

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Zablokowanie przewodu pokarmowego-bardzo grozne
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 23, 2007, 11:49:51 am »
Cytat: "Jacek"
My probujemy nasza nowa miske przyzwyczaić do głasków i cieeeeeezko to idzie ,ale nic na sile ,może kiedyś kiedyś sie uda.
Nie tylko Wy macie taki problem. Mój Brunon to dzikus niesamowity. Na początku uciekał aż sie za nim kurzyło. Teraz jest już troche lepiej ale nadal nie mogęrobicprzy nim jakis niekontrolowanych ruchów bo ucieka. Dużo cierpliwości potrzeba  :bukiet

anka1388

  • Gość
Zablokowanie przewodu pokarmowego-bardzo grozne
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 23, 2007, 12:58:30 pm »
mika2680,  u mnie tak samo... choc mam juz Miska nie caly rok, to i tak nadal sie jeszcze mnie trocher boi... ;/ no ale czasem robi postepy. zadko chce aby go glaskac :(

naomi19

  • Gość
Zablokowanie przewodu pokarmowego-bardzo grozne
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 23, 2007, 13:04:00 pm »
Ja mam 2 kroliki o zupełnie różnych charakterach, jeden to typ niedotykalski, drugi niesamowity pieszczoch i nie wyobrażam sobie męczyc i jednego  drugiego codziennymi masażami brzucha, tym bardziej, jak nie ma wskazań żadnych do tego...
Buni może zbytnio by to nie przeszkadzało, ale na pewno woli inne rodzaje pieszczot.

andziula

  • Gość
Zablokowanie przewodu pokarmowego-bardzo grozne
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 23, 2007, 16:23:39 pm »
naomi19, masowanie to nie jest konieczność.

Mówie tylko, że szczególnie w okresach lnienia kiedy króliki często połykają włoski, mogą tworzyć sie w ich brzuszkach specyficzne "kłaczaki" które często blokują przewód...
Takie masowanie ma pomóc w przemieszczeniu sie tego zbitka sierści :lol
Mój królik na przykład uwielbia głaski i sam sie podstawia :P  
Nikt nie mówi że masz zmuszać Siebie i swoich pupilków

Gina

  • Gość
Zablokowanie przewodu pokarmowego-bardzo grozne
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 23, 2007, 17:41:16 pm »
Rudzik uwielbia głaski, jednak podobnie jak naomi nie widzę potrzeby głaskać brzucha królika.

W okresie linienia wystarczy wyczesywać wypadające futerko (choćby wilgotną dłonią), dawać dużo sianka do jedzenia, nie zaszkodzi wprowadzić do diety nasion lnu i nie powinno być kłopotów z zatorami :lol

naomi19

  • Gość
Zablokowanie przewodu pokarmowego-bardzo grozne
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 23, 2007, 19:45:59 pm »
Cytat: "andziula"
uwielbia głaski i sam sie podstawia :P  

Podstawia Ci brzuch? To gratuluję królika :D