Autor Wątek: Strupki na uszkach....Doradźcie!!  (Przeczytany 8929 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mycha_85

  • Gość
Strupki na uszkach....Doradźcie!!
« dnia: Sierpień 28, 2007, 00:16:35 am »
Kupiłam po wielkich przemyśleniach i obawach drugiego króliczka.Wróciłam dziś do domu i zauważyłam strupki na szczycie jego wiszących uszków... (jest barankiem).Czy ktoś wie co to może być? wybieram sie z nim do weta na kontrolę, ale może powinnam przyspieszyć wizytę. Strasznie się boję....Dopiero co straciłam swoją królewnę.... :(  i jak widzę że drugi króliś ma jakiś problem- wpadam w panikę...Proszę o pomoc :(  :(

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Strupki na uszkach....Doradźcie!!
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2007, 12:08:22 pm »
mycha_85, spokojnie, strupki moga byc wynikiem podrapania lub pogryzienia maluszka przez kolege w klatce w sklepie, czesto widziałam kroliczki w sklepach z powyrywanym futerkiem, rozdrapanym oczkiem lub własnie strupkami, a wszystko przez walke z innym. Musze Ci powiedziec, ze miałam kiedys krolisia, ktory po przybyciu do mnie (był malutki) cały czas drapał sie po uszach, az z tyłu pojawiły mu sie wlasnie strupki, wystraszyłam sie, myslałam ze to jakas choroba skory, ze sie tak drapie, ale niedługo mu to mineło i rany sie zagoiły :) . Na wszelki wypadek lepiej przejdz sie do dobrego kroliczego weta, niech to obejrzy, ale wcale nie musi byc to choroba. Zauwazyłas ze ze sie nadmiernie drapie ?? Czy strupki sa zaschniete, czy swieze ??  Nie ma zadnej wydzieliny ??
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

mycha_85

  • Gość
Strupki na uszkach....Doradźcie!!
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 28, 2007, 12:55:43 pm »
Po raz kolejny dzięki za odp:) uspokoiłam sie z deczka. Strupki sa zaschnięte a mały nie drapie sie.Jedynie ciągle czyści długie uszy i myje całe futerko. W weekend pójde z nim do Oazy żeby mieć pewność że wszystko jest w porządku. Na takie kontrolne badanko.

Czy Twój króliczek Karusiu będąc 2 miesięcznym maluchem też był taki spokojny? Bo mój to normalnie cicha woda:) No może dlatego że to drugi dzień w nowym domku...?

Mandragora21

  • Gość
Strupki na uszkach....Doradźcie!!
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 28, 2007, 21:04:03 pm »
ja bym też dla pewności poszła do lekarza, tym bardziej że jeśli to jakiś świerzb, to mógł zarazić drugiego
wet pobierze zeskrobinę, obejrzy pod mikroskopem i już będzie wiadomo
oby to tylko było zadrapanie
trzymam kciuki  :DD

mycha_85

  • Gość
Strupki na uszkach....Doradźcie!!
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 28, 2007, 23:39:40 pm »
O KURCZE... ja też mam nadzieje że to nie świerzb..brzmi groźnie.musze poszukać jakiś dodatkowych info o tej chorobie.. :hmmm

Linka

  • Gość
Strupki na uszkach....Doradźcie!!
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 29, 2007, 10:09:30 am »
Mycha - a nie możesz zrobić zdjęcia? Na pewno by to bardziej pomogło.
Na świerzb są dobre, skuteczne i tanie sposoby. Poza tym świerzb nie jest na zewnątrz ucha tylko bardziej w środku - swierzbowce drążą kanaliki w uszach(srodku) i pojawiają się swędzące strupy

mycha_85

  • Gość
Strupki na uszkach....Doradźcie!!
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 29, 2007, 11:54:21 am »
Bez problemu zrobiłabym zdjecia ale nie uchwycą ne tych maleńkich strupków na malutkiej główce :/  Poza tym normalnie rosną mu w tym miejscu włoski. A w środku uchole są czyste i suche.

Niepokoją mnie te zmiany na skórze ale też to że Feluś ciągle śpi :wow  troszke pobiega i znowu kłębuszek i zamyka oczka. Pamiętam że Tofisia jak była malusia to biegała jak szalona, była wszystkiego ciekawska, a on jest jakby mocno wystraszony. Może wypowiecie się jak zachowywały sie wasze Ucholki jak były małe?

Ja już sama nie wiem..Moze panikuje zbyt mocno..... Bardzo przejęłam sie utrata Niuni, poza tym choruje juz ponad tydzien, nie moge dojsc do siebie. A tu jeszcze Feluś mnie straszy :chory

Rafał_0.o

  • Gość
Strupki na uszkach....Doradźcie!!
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 29, 2007, 13:44:11 pm »
Mój Pyzio jak był mały to tak samo cały dzień spał troszkę sobie pochodził i znowu spał i tak cały dzień taki był malutki  :przytul  
co prawda na zdjęciu nie śpi ale na tej poduszce spędzał prawie cały dzień nie chciał się z nią rozstawać  :lol

tepe

  • Gość
Strupki na uszkach....Doradźcie!!
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 29, 2007, 14:31:16 pm »
Jeśli maluszek nie ma strupków gdzie indziej (sprawdziłaś resztę futerka?)  tylko odrobinkę na uszkach, nie drapie się i nic takiego się nie dzieje, zjada swoje papu, pije wodę, robi boberki i odpowiednie kałuże to wszystko powinno być ok.
Dobrze że idziesz do weta - taki przegląd się b. przyda maluszkowi - tym bardziej ze masz małego ze sklepu więc sporo niewiadomych.
 Jeśli chodzi o aktywność - to sprawa indywidualna - jedne maluchy rozrabiają bardziej drugie mniej - dokładnie jak wyżej

Głaski i skrobania po nosku :) lubi jak go się głaszcze?

mycha_85

  • Gość
Strupki na uszkach....Doradźcie!!
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 29, 2007, 15:28:15 pm »

mycha_85

  • Gość
Strupki na uszkach....Doradźcie!!
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 29, 2007, 15:29:12 pm »
UUPpps...chciałam wam pokazać mojego Felunia:) chyba nie wiem co zrobić..

mycha_85

  • Gość
Strupki na uszkach....Doradźcie!!
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 29, 2007, 15:34:44 pm »

Rafał_0.o

  • Gość
Strupki na uszkach....Doradźcie!!
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 29, 2007, 15:35:37 pm »
Więc wejdź na stronę http://imageshack.us/ potem załaduj zdjęcie które chcesz. Po załadowaniu (klikasz HOST IT )pojawi się zdjęcie a obok linki skopiuj ostatni potem kiedy piszesz na forum po prawej stronie masz kolejno
B
I
U
IMG - to wybierasz i wklejasz link który skopiowałaś ze strony http://imageshack.us/
CODE
qUOTE

Śliczny ten Twój ucholek  :DD

mycha_85

  • Gość
Strupki na uszkach....Doradźcie!!
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 29, 2007, 15:37:27 pm »

mycha_85

  • Gość
Strupki na uszkach....Doradźcie!!
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 29, 2007, 15:39:01 pm »
:DD  jEEEST!! Wielkie dzięki Rafał.

mycha_85

  • Gość
Strupki na uszkach....Doradźcie!!
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 29, 2007, 15:44:24 pm »
Widzę Rafał że nasze króliki mają podobne charakterki w takim razie.. A czy z wiekiem nie zaczął rozrabiać? Jest bardziej ruchliwy?

tepe mój Feluś daje się głaskać i całować:) 1wszego dnia był taki wystraszony ale dziś widzę że lubi "noski eskimoski" i głaski :DD  szczególnie podczas jego ciągłych drzemek..

mycha_85

  • Gość
Strupki na uszkach....Doradźcie!!
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 29, 2007, 15:45:36 pm »
to może jeszcze jedna foteczka:)


Rafał_0.o

  • Gość
Strupki na uszkach....Doradźcie!!
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 29, 2007, 15:47:27 pm »
Cytat: "mycha_85"
Widzę Rafał że nasze króliki mają podobne charakterki w takim razie.. A czy z wiekiem nie zaczął rozrabiać? Jest bardziej ruchliwy?

Pewnie teraz go upilnować nie mogę  :diabelek

mycha_85

  • Gość
Strupki na uszkach....Doradźcie!!
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 29, 2007, 15:59:29 pm »
Więc ciesze się bardzo. Miejmy nadzieje że z moim Felusiem jest wszystko w porzadku. Dziś zabieram go do Oazy.

mycha_85

  • Gość
Strupki na uszkach....Doradźcie!!
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 29, 2007, 16:31:14 pm »


 :DD