Autor Wątek: zabudowana wanna  (Przeczytany 5978 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lucy4u

  • Gość
zabudowana wanna
« dnia: Styczeń 20, 2007, 19:34:28 pm »
Czy macie jakis pomysł na zabudowana wannę, która ma dwa otwory przy podłodze, tak że królik może bez problemu dostać sie pod wanne??
Chodzi mi o pomysł na zamknięcie otworów i sposób tego wykonania. Zamurowanie nie wchodzi w rachubę (jeden otwór jest przy spływie- a jego ewentualne zapchanie przy braku możliwości dostania się tam- nie wróżyło by dobrze). Ewentualnie zamocowanie kratki, drzwiczek....nie wiem, mi nic nie przychodzi do głowy. Czy macie jakieś pomysły, a może w jakiś sposób rozwiązałyście ten problem w waszych domach. Poprzedni królik wchodził pod wanne, ale zawsze drżałam o jego życie- wiadomo: kurz, brud, no i ten spływ. Nowego lokatora <jak sie juz pojawi w domu>nie chce narażać na to niebezpieczeństwo; a zwłaszcza, że Kuba umarł na pomór, a nie mam pewności, czy pod wanną nie zostały jakieś jego bobki (zainfekowane bądź nie- ale nie che by miał z nimi styczność).
Zamykanie drzwi do łazienki- było by najlepszym sposobem, ale w moim domu pełno gapowiczów...więc trudno przyjąć taka formę zabezpieczenia jako jedyną.

Offline nika73

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Kobieta
zabudowana wanna
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2007, 23:31:43 pm »
miałam podobny problem, ale nie z dwoma dziurami, tylko z cała długością "podwanienną"  :/ - kafelki kończyły się z dnem wanny i musieliśmy COś z tym zrobić nim ... kotka zaleje nam mieszkanie  :oh:  ona tam lubiła włazić i po niedługim czasie odkryliśmy dlaczego. Po pierwszej "powodzi" mój mąż wygrzebał z odływu... skarpetkę córci, zabawkę pluszową (malutka) drobne klocuszki i ... :rotfl2  zamokniętą rolkę papieru toaletowego
  Mamy wciśniętą "na siłę"  obrobioną deskę ( na papierek dociśnięta ) - a i atk kici udaje się otworzyć jak bardzo chce- tylko, że od razu widzimy po desce, że była pod wanną  :bejzbol
Życie jest piękne... pomimo wszystko

Offline nika73

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Kobieta
zabudowana wanna
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 20, 2007, 23:34:09 pm »
oj sorry  :diabelek  kasuję bo dwa razy się wysłało  :P
Życie jest piękne... pomimo wszystko

slodkie_uszy

  • Gość
zabudowana wanna
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2007, 11:47:38 am »
my mielismy takie kafelki na magnes przy wannie, tak zeby dostep do odplywu byl,ale bylo zabezpieczone, ale to robilismy od razu przy remoncie.a moze da sie zastawic jakas szafka, albo proszkiem?teraz tez mamy ten problem, bo w nowym miejscu zamieszkania mamy dziure i sie tam wpychaja, oczywiscie Pasztet ciekawski wszedzie wlezie, a Tamare nauczyl, bo ona nigdzie nie wejdzie pierwsza, on jest od zbadania terenu :) niestety, najbardziej dziala zamykanie drzwi od lazienki :(

lucy4u

  • Gość
zabudowana wanna
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 21, 2007, 12:54:26 pm »
słodkie uszy- zamykanko na magnes?? czy kupiliście taki element gotowy, czy byl jakoś domowo skonstruowany?? Zastawienie nie wchodzi w rachube- jeden otwór kolo umywalki, drugi kolo wc- nic tam sie wepchnac nie da- mało miejsca- :( tzn uszol się wepchnie hahah. Poprzedni mial zastawione prowizorycznie kubełkiem z szczotką do kibelka- ale skutecznie ją łapkami przepychał na środek łazienki- po czym mykał do wnętrza mrocznych zakamarków podwanniennych :) :)

slodkie_uszy

  • Gość
zabudowana wanna
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 21, 2007, 15:08:34 pm »
to bylo takie cos kupowane w castoramie, jak robilismy remont to w tej plycie gipsowej czy jakiejs tam byl wycinany otwor i tam wstawiona byla taka ramka z metalu i metalowym kwadratem na magnes trzymajacym sie z tym, potem to wszystko bylo obudowane a na te czesc kwadratowa metalowa naklejony kafelek, to wszystko jest niewidoczne i jakby byly problemy to moge podwazyc leciutko z boku te czesc i magnes pusci i mam dostep do splywu.tylko, ze to trzeba robic jak sie remont ma.ale ja bym na Twoim miejscu bedac w castoramie albo czyms takim popytala, przedstawila cala sytuacje teraz sa takie rozwiazania technologiczne, ze mnie ciagle zaskakuja.a taka kratke, co jest w wywietrznikach probowalas wepchnac?z przepychaniem sprzetu to wierze, nasze tez "robia porzadki" bo gdzies trzeba pyszczka wepchnac :)

Agga

  • Gość
zabudowana wanna
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 28, 2007, 12:55:54 pm »
Ja wzięłam zwyczajny karton i szeroką taśmę klejącą i zakleiłam dziurę. Dostęp w każdej chwili w razie czego, a Tośka, poza drapaniem, nie robiła z kartonem nic.
Trzeba tylko go tak przykleić, żeby z żadnej strony nie mógł królik chycić zębami.

lucy4u

  • Gość
zabudowana wanna
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 28, 2007, 13:18:52 pm »
Agga- kurcze- też dobry pomysł- prosty, łatwy w wykonianiu- i skuteczny zarazem :) Nie wpadłąm na to- dzieki. Musze pokombinować z Waszymi radami.

Offline RobinC

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
zabudowana wanna
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 20, 2007, 11:25:39 am »
ta ramka metalowa z magnesem to o ile wiem fachowo nazywa się maskownica

też mieliśmy problem z królikiem pod wanną a szczególnie był uciążliwy kiedy trzeba było iść do wet'a - baaardzo trudno się go stamtąd wywabiało i mm wrażenie że "wiedział co robi", że jakoś przeczuwał co ma nastąpić i celowo tam siedział, bo w dni kiedy nie trzba było jechać do weta - wyłaził wcześniej :)

problemu na chwilę obecną pozbyliśmy się poprzez zamknięcie drzwi do łazienki :) dotychczas były zawsze otwarte jeśli nikt z niej nie korzystał

a zrobiliśmy to także z drugiego, ważniejszego naszym zdaniem powodu, a mianowicie dlatego, że łazienka to źródło ogromnej ilości zapachów pochodzących od kosmetyków - dezodoranty, lakiery do włosów (a fuj, samemu ciężko mi to znosić), proszki do prania, itp. itd

króliś zaczął nam kichać, także staramy się wyeliminować wszelkie źródła, które możemy
na kurz pod wanną też nie mamy zbytniego wpływu

a żeby zabezpieczyć otwór pod wanną to osobiście myślałem o jakiejś siatce, w miarę elastycznej ale raczej metalowej, którą dałoby się dopasować do tegoż otworu, tak żeby i estetycznie było  :lol

co do kartonu to nie wiem :)
jak widziałem gdzieś na zdjęciach jakie zniszczenia króle robią w podłogach, gdzie teoretycznie też jest gładko... chyba mają jakiś sposób na zahaczenie ząbkiem ;)
Wirtualne Biuro - Warszawska 6, Białystok - wsparcie w biznesie