Autor Wątek: jakie zabawki moge zrobic ucholkowi  (Przeczytany 7237 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

moansa

  • Gość
jakie zabawki moge zrobic ucholkowi
« dnia: Sierpień 27, 2007, 17:53:57 pm »
Hejka mam pytanie mój ucholek bardzo lubi sie bawic :krolik  jakie zabawki mogę mu zrobić a jakie kupić  :P moze jakies domki albo coś w podobie a i jeszcze jedno jak zachecić mojego uchola  aby wszedł do jednęj z jego zabawek :hmmm  bo głuptas nie chce do niej wchodzić :oh:
Jak mozecie to przysyłajcie zdjęcia ale nie musicie :lol


Prosze odpowiedzcie szybko poniewarz to dla mnie bardzo wazne !!!!!!!

Asia13

  • Gość
Hej
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 27, 2007, 18:47:25 pm »
Napisze cos co raczej Cię nie pocieszy , ale możesz i tego sprobowac(o ile nie probowalas). Ja mojego Ferdusiowi do klatki wlożyłam misia. Czasami go wącha i nad nim skacze. (tak nakby to byla sztacheta). ale jak by naprawde jej ni chcial to by wzial w lapki, albo w zeby i wyniusl z klatki.
Pozdro  .
Gdzies na tej stronie widzialam takie zabaweczki, ale teraz nie znajde ich. takze milego szukania. przepraszam .
pozdro :przytul

Balb

  • Gość
jakie zabawki moge zrobic ucholkowi
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 28, 2007, 15:40:38 pm »
Moansa, a propos tego wchodzenia do zabawki, to mam nadzieje ze nie chcesz zmusic kroliczka do biegania na karuzelce (takiej dla chomika)  :>

Idealna zabawka dla uszatego malucha jest wiklinowy tunel
http://www.zuzala.com/?p=zabawki

Balb

  • Gość
jakie zabawki moge zrobic ucholkowi
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 28, 2007, 15:42:38 pm »

moansa

  • Gość
jakie zabawki moge zrobic ucholkowi
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 29, 2007, 09:45:41 am »
Dziekuje za te wszystkie podpowiedzi  :hura: ale mam nadzieje ze będzie ich więcej  :>  :DD  


piszcie smutny_krolik

tepe

  • Gość
jakie zabawki moge zrobic ucholkowi
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 29, 2007, 14:40:40 pm »
możesz ucholkowi dać do zabawy stare pudełka tekturowe - powycinać w nich dziury, porobić z nich tunele, albo domki z wieloma wejściami i wyjściami, rolki po papierze toaletowym też mogą się ewentualnie podobać, plastikowe twarde kluczyki takie dla dzieci, stary kocyk z którego nie wyciągają sie nitki żeby się w nie nie zaplątał, odwrócona do góry dnem donica kamionkowa do wskakiwania, przykryty ręcznikiem taboret do chowania się, piłeczka do turlania, zabawka - walec z dzwoneczkiem w srodku sprzedawana dla kotów - też do turlania i rzucania - wszystko co tylko się Twojemu królisiowi spodoba i co nie stworzy zagrożenia dla jego zdrówka - pudełko wypełnione sianem które można kopać i jeść jednocześnie, góra niepotrzebnych skarpet w której można kopać.... zwyczajnie wszystko co da się turlać, rzucać, kopać, gryźć (gałązki?), wejść do i wyjść z, siąść na szczycie lub schować się pod :)
pluszaki oczywiście też - jak najbardziej - do noszenia, przytulania się itp.
Z gotowych oprócz kuli wikinowej, kuli smakuli itp. - niektóre zabawki drewniane dla papug mogą się nadawać - ale one są dość drogie
Zazwyczaj króliś sam pokazuje co mu się podoba o co nie. A! i nie zdziw się jak zabawki będą się nudzić - to normalne - potrzeba zmiany i urozmaicenia

Rabbitka

  • Gość
jakie zabawki moge zrobic ucholkowi
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 27, 2007, 20:48:16 pm »
Witam!

Chciała bym kupić mojemu króliśowi KULE SMAKULE ale niewiem gdzie ją kupić.Jesli możecie to podajcie jakąś stronke lub na piszcie gdzie można ją kupić w warszawie.

 :)

naomi19

  • Gość
jakie zabawki moge zrobic ucholkowi
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 28, 2007, 11:55:52 am »

Offline RobinC

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
jakie zabawki moge zrobic ucholkowi
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 28, 2007, 23:54:06 pm »
skoro jest król to musi być i zamek  :lol
wczoraj rozpocząłem budowę...




na razie Gryzel za bardzo się nim nie interesuje (wolał kiedy jedno pudło stało za łóżkiem) ale myślę, że się przekona, tylko dopracuje swoją koncepcję tej budowli (jak widać na drugim z załączonych obrazków częściowo już ją wprowadził w życie gdy budowa była jeszcze we wczesnym stadium rozwojowym)  :hahaha

budowla ma 3 kondygnacje :) i będzie pewnie jeszcze w jakiś sposób rozwijana (córka myśli nad jej ubarwieniem, itp.)
Wirtualne Biuro - Warszawska 6, Białystok - wsparcie w biznesie

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
jakie zabawki moge zrobic ucholkowi
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 29, 2007, 13:18:25 pm »
RobinC, nie radze malowac niczym zameczku Twojego uszatka! Biedak moze sie zatruc jesli polize lub ugryzie kawałek tektury pomalowanej kredkami, farbami czy flamastrami! Musisz przekonac coreczke, ze to nie jest dobry pomysł i kroliczkowi moze zaszkodzic. Taki naturalny z pewnoscia bardziej mu sie spodoba i wyjdzie na zdrowko ;)
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Offline RobinC

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
jakie zabawki moge zrobic ucholkowi
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 29, 2007, 18:21:02 pm »
to wiem, także jeśli już coś pomalujemy to nie będzie to w zasięgu króla... :-)
Wirtualne Biuro - Warszawska 6, Białystok - wsparcie w biznesie

anka1388

  • Gość
jakie zabawki moge zrobic ucholkowi
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 30, 2007, 00:37:01 am »
Mam pytanie odnosnie tego zamku  RobinC...
Czy krolik moze miec karton sklejony tasma? czy nic nie bedzie jesli to pogryzie?

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
jakie zabawki moge zrobic ucholkowi
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 30, 2007, 11:54:58 am »
Jak zje karton to nic sie nie stanie ale tasme odklej
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline RobinC

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
jakie zabawki moge zrobic ucholkowi
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 30, 2007, 18:41:05 pm »
taśma jest tylko pod spodem (skleja podłogę od dołu), a podłoga jest podwójna
tej taśmy widocznej na drugim zdjęciu nie ma (zrobione przed ukończeniem dzieła :) )
wszelkie inne łączenia robiłem przy użyciu sznurka (też nie nylonowego, ale takiego do wiązania wędlin)
Wirtualne Biuro - Warszawska 6, Białystok - wsparcie w biznesie

Renata

  • Gość
jakie zabawki moge zrobic ucholkowi
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 01, 2007, 14:09:17 pm »
Większość kredek dla dzieci jest chyba w dzisiejszych czasach ekologiczna. Ze względu na bezpieczeństwo dzieci nie mogą być toksyczne :hmmm

Satanos

  • Gość
jakie zabawki moge zrobic ucholkowi
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 17, 2007, 17:02:24 pm »
Hmm... Chcialam powiedziec, ze jesli krolaskowi sie nie podoba jakas zabawka to nie zmuszajmy go, do zabawy nia... Kazdy ma jakies wlasne upodobania, najlepsze sa zabawki ktore kroliki same sobie znajduja, np. u mnie jest to sznurek przywiazany do latarki :PP

A co do zamku... Fajny, ale czy to kolorowanie ma jakis sens? Kroliki widza kolory? mysle ze to moze go tylko odstraszyc. chyba ze bedzie jakis lagodny niebieski, albo zielony... ale mysle ze zwykla tektura bardziej bedzie krolikowi smakowac  :P

Offline RobinC

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
jakie zabawki moge zrobic ucholkowi
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 18, 2007, 00:48:04 am »
nasz król olewał sobie zamek przez ok 2  tygodnie, ale do wszystkiego w zasadzie przyzwyczaja się stopniowo

dopiero niedawno zaczął po nim buszować (ma w środku stertę skarpetek, rolek po papierze, itp
jest nawet pudełko kartonowe w którym przynieśliśmy go ze sklepu (nie do wiary jaki był mały) :-)

a kolorowanie ...
wiem że króliki to daltoniści :-)
ale ten zamek to był między innymi dla królika, bardziej domagała się go moja córka
oczywiście pomalowała go w miejscu niedostępnym dla niego, a jeśli udałoby/chciałoby mu sie tam jakoś dosięgnąć to zostanie ten element od razu odcięty

na razie fajnie że się jednak przekonał do tej "budowli"
poza tym ma drugi, mały karton z wyjściem z dwu stron, który jest za łóżkiem - tu szybciej się zaadaptował  :lol
Wirtualne Biuro - Warszawska 6, Białystok - wsparcie w biznesie

moansa

  • Gość
jakie zabawki moge zrobic ucholkowi
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 16, 2007, 15:27:29 pm »
Bardzo wam dziękuje za wszystkie podpowiedzi

justyna-gda

  • Gość
jakie zabawki moge zrobic ucholkowi
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 16, 2007, 17:49:40 pm »
Może jeszcze dodam, że mój lubił ganiać żyrandol (taki papierowy).... bo już niestety żyrandol przegrał walke z Maksiem, ale teraz Maksio gania za płka  z Kubusiem Puchatkiem i ....
....biedny Puchatek  !!  Cóż on tu przeżywa   :>  możecie się chyba domyślic, bo Maksio jeszcze nie jest wykastrowany a chyba nigdy w życiu króliczycy nie widział.... więc wziął się za Kubusia   : :diabelek

Offline Ailime

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 109
jakie zabawki moge zrobic ucholkowi
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 24, 2007, 12:50:44 pm »
a ja poszukuję tej kuli z wikliny... myslę że nie przetrwa długo ale chcę sprawdzic czy sie spodoba tylko jakoś nie mogę jej odszukać :oh:

Arya

  • Gość
jakie zabawki moge zrobic ucholkowi
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 24, 2007, 12:56:46 pm »
Ailime ja dokladnie to samo.Za jakieś 2 tygodnie Łatek zamieszka w kojcu i oprócz podstawowych rzeczy będzie tam miał karton, moze jakąś rolke po papierze i ta kula b. by się przydała. Czy ktoś zna jakieś sklepy internetowe gdzie ona jest ?

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
jakie zabawki moge zrobic ucholkowi
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 07, 2007, 13:19:47 pm »
heh, ja też szukam wiklinowej kuli dla zajęcy...w Warszawie widziałam w dwóch miejscach sklepy z wikliną, ale akurat nie było. A w Kraku pytałam póki co przy Hali targowej i w sklepie z wikliną gdzieś w oklicy kina Ugorek. Ni ma! Zostaje spacer po kwiaciarniach...
Nasz Zając uwielbia bawić się starą anteną samochodową i zielonym wieszakiem - tj. rzucać, przekładać tu i tam.... Mysza niestety wybrała sobie drozszą zabawkę - wskakuje na łóżko i kopie zażarcie w naszym kocu, wyciąga z niego włoski, gryzie, morduje...zmienia się w prawdziwą maszynę do zabijania :lol
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Arya

  • Gość
jakie zabawki moge zrobic ucholkowi
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 08, 2007, 11:50:45 am »
Jadwinia, jakbyś znalazła to napisz gdzie kupiłaś, z chęcią pojadę i kupie, choć gdzieś tu an forum czytalam, że ktoś kupił taką w Ikei.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
jakie zabawki moge zrobic ucholkowi
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 08, 2007, 23:22:17 pm »
Cytat: "Patka966"
Jadwinia, jakbyś znalazła to napisz gdzie kupiłaś, z chęcią pojadę i kupie, choć gdzieś tu an forum czytalam, że ktoś kupił taką w Ikei.


ano jacha, że dam znać ;-) a jakby co, to może uda się z Wawy przywieźć. Reflektujesz?
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey