Autor Wątek: chory kicuś ropień czy rak...  (Przeczytany 5286 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szrekus

  • Gość
chory kicuś ropień czy rak...
« dnia: Lipiec 03, 2007, 12:53:59 pm »
Mój kicuś miał ropień Wczoraj robiono  mu rtg pyszczka i się okazało że połowa żuchwy uległa lizie Łudzę się że to przez ten ropień chociaż nie można wykluczyć że to rak kości
Przepłakałam wczoraj cały dzień...;( Może któryś z waszych króliczków też miał takie poważne problemy z ropniem??

szrekus

  • Gość
chory kicuś ropień czy rak...
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2007, 23:57:48 pm »
Czy już nikt mi nic nie napisze?:( Mój Kicuś przechodzi teraz ciężkie dni (a ja razem z nim...:( ) Dziś dałam mu antybiotyk, lakcit , nutri drink i jakoś się trzyma Pani doktor zaleciła też gerberki jabłkowo-warchewkowe jakby nic nie chciał jeść ale jakoś nie ma na nie ochoty Kocham mojego Kicusia To moje pierwsze i jedyne zwierzątko a do tego wyjątkowe

Mandragora21

  • Gość
chory kicuś ropień czy rak...
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 04, 2007, 01:36:48 am »
Trzeba być dobrej myśli, ale przeciez lekarz chyba wie, jak wygląda rak a jak ropień? Czekasz na jakieś wyniki?
Bądź dobrej mysli, cóż więcej można napisać?....

szrekus

  • Gość
chory kicuś ropień czy rak...
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 04, 2007, 21:14:42 pm »
Kicek miał robione  RTG i był dokłądnie przebadany przez weterynarza podczas wykonywania zabiegu usunięcia zęba i oczyszczenia ropnia Być może początkowo źle się wyraziłam Nie można wykluczyć czy liza żuchwy jaka zaszła nie jest spowodowana ewentualnym rakiem kości czy to tylko z powodu ropy która również może doprowadzać do rozkładu tkanki kostenej ;( Badania histopatologiczne  królika może i są wykonywane prywatnie ale ja jestem tylko studnetką i nie stać mnie na tak drogi wydatek Jestem po prostu ciekawa czy ktoś już spotakał się z sytuacją, że ropień spowodował tak zaawansowaną lizę...;(

Mandragora21

  • Gość
chory kicuś ropień czy rak...
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 06, 2007, 01:26:46 am »
Ja ani w "realu" ani na zadnym forum nie spotkałam sie z takim przypadkiem, ale proponuje pisac na innych forach, moze trafisz na kogos z podobnym problemem.
Ale ostatnio zle sie dzieje z tymi ropniami szczeki u krolisiow
 :(

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
chory kicuś ropień czy rak...
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 06, 2007, 10:02:23 am »
Szrekuś bardzo mi przykro ja nawet nie wiem co to jest ta liza. Brzmi powaznie i smutnie bardzo mi przykro. Masz dobrego weta od króliczków? To najważniejsza sprawa, moze ktoś z forum zan namiary na najlepszego weta w Gdańsku?
Trzymaj sie jakos bardzo mi przykro, że Twój króliczek choruje.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Mandragora21

  • Gość
chory kicuś ropień czy rak...
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 07, 2007, 00:02:08 am »
Jak ktos potrzebuje weta, to czesto powoluje sie na Kaziora, ktory gromadzi informacje o wetach znajacych sie na krolikach. Wedlug niego w Gdansku sa tacy:
Gdańsk

Przychodnia Weterynaryjna
dr Marcela Wawrzyniak-Gursztyn
dr Małgorzata Taube
Gdańsk - Osowa
ul. Feniksa 28
tel. 552 -73 -98
Czynne: pn-pt 9-15 16-16 sob 9-11

Klinika Weterynaryjna
dr Artur Ławecki
Gdańsk - Przymorze
ul. Obrońców Wersteplatte 12
tel. nie podano

Klinika Weterynaryjna
dr Dariusz Sularz
Gdańsk, ul. Gdyńska 1
tel. 058 557 92 36

Gabinet Weterynaryjna
dr Piotr Pankrac
Gdańsk, ul. Żwirki i Wigury 12
tel. (0-58) 346-39-47
Czynne:13.00-19.00 w soboty od 9.00-12.00
http://www.weterynarz.webpages.pl

Przychodnia Weterynaryjna
dr Magdalena Jankowiak
Gdańsk, ul. Admunsena 7c
tel. (058) 345-76-50
tel. kom. 0-502-520-970

szrekus

  • Gość
chory kicuś ropień czy rak...
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 08, 2007, 10:11:35 am »
Jeżdżę z Kicusiem do weterynarza do lecznicy na Osowę Dr.Marcela Wawrzyniach-Gursztyn już tam nie przyjmuję ale jest zamiast niej nowa pani weterynarz Pani Ania Szymańska która również specjalizuje się w królikach Dodatkowo analizowała zdjęcia z dr,Taube i obie zauważyły rozkład kości...Liza to inaczej rozkład - przepraszam że wcześniej użyłam mało zrozumiałych słów Dziękuję za pomoc i pozdrawiam ja i mój Kicuś

Offline vit

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Kobieta
chory kicuś ropień czy rak...
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 13, 2007, 10:35:19 am »
Liza (gr. lysis rozpuszczenie ) w cytologii rozpad komórki pod wpływem przeciwciał zwanych lizynami.

._.'

Arkadia

  • Gość
chory kicuś ropień czy rak...
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 05, 2007, 11:38:21 am »
Szrekus. Mój królik ma od paru dni ropnia z przyrostem do kości. jedyna szansa na wyleczenie tej choroby jest operacja z usunieciem tego ropnia oraz z kawałkiem żuchwy.
Niewiem ile ten zabieg kosztuje. U mojego króliczka narośl jest twarda bo ropa ma konsystencje serowata. Ale z tego co mi mówiono to niestety nie każdy lekarz podejmnie się takiego zabiegu, gdyz pare zwierzatek umarło na stole operacyjny podczas zabiegu, a i powrut do zdrowia jest też bardzo trudny i długi. Pilnuj jej zeby dostawała witaminy i bardzo duzo piła to bedzie już jakoś szło. przynajmniej nie bedzie odwodniona. MOja to po 2 zastrzykach wcina już karme, poprawka pochłania ją miseczkami. No i czy twój króliczek je czy ma brak apetytu, jezeli bardzo mało je lub ma brak apetytu, lepiej zaopatrz się w glukoze ( moja ją ma i jest jeszcze bardziej ruchliwa niż przed chorobą) to w jakimś stopniu ja wzmocni. No i dobrze jakbyś miał strzykawke i gerberki tylko berz mięsa to powinna nabrać apetytu. Moja po jednym małym słoiczku z marchewki je teraz karme ale taka na wpół pokruszona żeby jako tako mogła zeby scierać bo przednie mozna bez problemu przyciac zale te najgłebiej położone tylko pod narkoza mozna  przyciąc. Głowa do góry bedzie dobrze, ważne żeby twój królik był ruchliwy, dużo pił i wmiare jadł to bedzie miał siły do walki. Powodzenia i pozdrawiam.
ja usiłuje znaleść kogoś z wrocławia kto byłby wstanie przeprowadzić zabiek. Moze to nawet być student z 5 roku. Wmiare jak najtaniej bo nie mam na to zbytnio kasy. więc kombinuje jak moge by dobrze się czuła.