Autor Wątek: Krolik "ogrodowy" caloroczny??  (Przeczytany 8055 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Izis

  • Gość
Krolik "ogrodowy" caloroczny??
« dnia: Sierpień 06, 2007, 18:59:02 pm »
Szukalam na ten temat informacji ale nie moge, w zasadzie, takowej precyzyjnej znalezc  :( Mieszkam w anglii, tutaj, jak wiadomo, w zasadzie kazdy mieszka w domu z ogrodem. Mieszkania sa tu rzdkoscia a jak juz sa to wynajem jest na tyle drogi ze sie nie oplaca a cena dorownuje cenie wynajmu domu ( :wow ). Tutaj tez kroliki do rzadkosci nie naleza, kicaja sobie wszedzie, tak jak u nas chodza bezpanskie koty.  W wiekszosci domow w ktorych chowany jest krolik miniaturka jako pupil domowy na ogrodzie stoi tzw Rabbit Hutch  , tak anglicy chowaja kroliki.... do tego rzecz jasna krolisie maja mozliwosc dysponowania wielkim ogrodem jak i wlazeniem do domu ale nie mniej jednak trzymane sa "ogrodowo"  przez okragly rok. Pytanie do Was teraz, co Wy na to?? Dodam tez ze tutejsze zimy to nasza jesien/wczesna wiosna czyli nie ma w zasadzie minusowych temperatur, opadow sniegu, gradu itp...

Umiescilam post w "Akcesoria" bo glownie chodzi mi o wypowiedzi na temat tego Rabbit Hutch, fukcjonalnosci i slusznosci trzymania krolisia w czyms takim :hmmm

Dyziowa

  • Gość
Krolik "ogrodowy" caloroczny??
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 06, 2007, 19:47:59 pm »
u nas były kiedyś hodowlane króliki i mieszkały w czymś takim. Jeżeli zwierzętom nie będzie za zimno i będą miały czysto to dlaczego nie. chociaż nie w każdej drewnianej klatce łatwo jest utrzymać czystość.

zWiErZaKoMaNkA

  • Gość
Krolik "ogrodowy" caloroczny??
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 06, 2007, 20:14:46 pm »
Nom,trzeba tam częściej wymieniać i w ogóle. Taką klatkę trzeba postawić w nienasłonecznionym miejscu. Powinna też mieć wydzieloną sypialnie itp. Rozwiązanie niezłe ;)

sunnygirl33

  • Gość
Krolik "ogrodowy" caloroczny??
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2009, 18:12:29 pm »
hm... bez obrazy, ale .... w  Anglii jest chłodniejszy klimat niż u nas :|

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Krolik "ogrodowy" caloroczny??
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2009, 18:22:03 pm »
Cytat: "sunnygirl33"
hm... bez obrazy, ale .... w Anglii jest chłodniejszy klimat niż u nas :|

Nie powiedziałabym. W Anglii klimat jest raczej łagodniejszy. Nie ma upalnego lata, ale i w zimę nie ma raczej siarczystych mrozów. Wiele osób trzyma w drewnianych klatkach nie tylko króliki, ale także tchórzofretki. Klatki są odpowiednio ocieplane i osłaniane przed wiatrem. W razie drastycznego spadku temperatury można zawsze przenieść zwierzęta do domu.

Offline vocativus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 101
Krolik "ogrodowy" caloroczny??
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2009, 18:55:36 pm »
moja babcia trzymała w czymś takim króliki... tylko że w stodole i na mięso. Jak ktoś ma dużą chałupe to może to postawić w domu, ale w życiu nie trzymałbym w tym królika poza domem non stop przez cały rok! Jak sie niektóre na trawie postawi to wykopie dziure i zwieje, bo miło nikomu nie jest siedzieć w pudle jak deszcz leje. Do tego groźne insekty, węże, pasożyty. Poza tym po co mi królik skoro stoi dzień i noc poza domem? Królik musi biegać, musi być poza klatką kilka godzin i musi być z ludźmi lub królikami żeby nie dostał depresji.

Nuna

  • Gość
Krolik "ogrodowy" caloroczny??
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 18, 2009, 19:03:58 pm »
Kroliki dobrze znosza nawet minusowa pogode, warunek musza miec zimowe futro, ocieplany domek, partnera i duzo miejsca do biegania :)
To nie moje futrzaki, tylko przyklad :)

sunnygirl33

  • Gość
Krolik "ogrodowy" caloroczny??
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 18, 2009, 19:07:08 pm »
a czy królik mógłby być w pomieszczeniu, w którym w zimie jest nawet do 8 stopni (+)
i czy w takim pomieszczeniu musiałby mieć partnera? W lecie jest normalna temperatura pokojowa, ale zima to koszmar  :zdenerwowany

Nuna

  • Gość
Krolik "ogrodowy" caloroczny??
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 18, 2009, 19:09:01 pm »
Tak moze, ale samemu byloby mu smutno, kroliki to bardzo towarzyskie stworzonka.

sunnygirl33

  • Gość
Krolik "ogrodowy" caloroczny??
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 18, 2009, 19:14:42 pm »
ale ja mam już 2 szynszyle + chomiki i wątpie, że mama zgodzi się na 2 króliki ... jak już to na 1.

Nuna

  • Gość
Krolik "ogrodowy" caloroczny??
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 18, 2009, 19:24:43 pm »
Jesli bedzie odseparowany od wszystkiego przez dlugie godziny to szybko z ciekawego kroliczka zrobi sie obojetny na wszystko lub agresywny. Poza tym jesli temperatura spadnie bedzie mogl sie przytulic do towarzysza i ogrzac lub poganiaja sie nawzajem. Samemu smutno i nudno :(

sunnygirl33

  • Gość
Krolik "ogrodowy" caloroczny??
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 18, 2009, 20:24:19 pm »
nie bd sam - bedzie miał mnie ^^

Jednak spróbuje przekonać mame ... w końcu mamy takie duże mieszkanie. A jakby sie uprzeć to nazbieram na podwójne szczepienia :) Mam jeszcze jedno pytanie ( wiem, że robie off, ale trudno) : czy króliki muszą mieć granulat? U mnie w zoologicznych nie mają, a żeby zamawiać z internetu, to razem z przesyłką zżarło by mi całą kasę przez 2 tyg :( Czy może być np. Vitacraft emotion?

[ Dodano: Nie Sty 18, 2009 8:28 pm ]
albo Versele Laga Premium

esculap

  • Gość
Krolik "ogrodowy" caloroczny??
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 19, 2009, 01:04:00 am »
Cytat: "sunnygirl33"
nie bd sam - bedzie miał mnie


to nie to samo

Cytat: "sunnygirl33"
U mnie w zoologicznych nie mają, a żeby zamawiać z internetu, to razem z przesyłką zżarło by mi całą kasę przez 2 tyg



Powinien mieć. Skoro nie mssz kasy to nie planuuj królika. Nie daj boże królik zachoruje i co wtedy?

sunnygirl33

  • Gość
Krolik "ogrodowy" caloroczny??
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 19, 2009, 07:57:56 am »
weta funduje mama  -  powiedziałabym, że ma "znajomości "

Bardzo dużo osób ma 1 królika.
I nie wszyscy karmią go granulatem. Mam 3 znajome i 2 z nich karmią meganem. Jednej ze znajomych królik żyje już 11 lat ii trzyma się nieźle, choć karmiony jest właśnie meganem. Za to ma bardzo zróżnicowaną dietę zieleninki i dużo ruchu.

Uważam, że ta karma [ Versele Laga Premium ] jest jedną z najlepszych - mam z tej serii dla szynszyli, i jest właśnie 2 po granulacie.

A kupno z internetu się po prostu nie opłaca - przesyłka jest droższa od samej karmy w moim przypadku.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Krolik "ogrodowy" caloroczny??
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 19, 2009, 09:29:42 am »
Cytat: "sunnygirl33"
Bardzo dużo osób ma 1 królika.
I nie wszyscy karmią go granulatem. Mam 3 znajome i 2 z nich karmią meganem. Jednej ze znajomych królik żyje już 11 lat ii trzyma się nieźle, choć karmiony jest właśnie meganem. Za to ma bardzo zróżnicowaną dietę zieleninki i dużo ruchu.

Uważam, że ta karma [ Versele Laga Premium ] jest jedną z najlepszych - mam z tej serii dla szynszyli, i jest właśnie 2 po granulacie.


Po pierwsze jest już obszerny temat o granulatach i prawidłowej diecie.
Po drugie, jeśli karmisz szynszyle dobrej jakości karmą dlaczego chcesz karmić królika podrzędną mieszanką?
Po trzecie, to, że królik koleżanki karmiony meganem żyje 11 lat o niczym nie świadczy. Też mam królika, który ma prawie 11lat, a jadł w swoim życiu dropsy, kolby itd(wynikało to z mojej niewiedzy). Jednak to są tak naprawdę wyjątki. Dlaczego "skazywać" zwierzę na złą dietę wiedząc, że można je lepiej odżywiać. Po co ryzykować? To jest tak samo jak z ludźmi. Dwie osoby będą odżywiać się tak samo, a jedna będzie miała nadwagę,  druga nie. Jednej będą psuły się zęby, drugiej nie. Każdy królik jest inny. Jedne są chorowite, inne odwiedzają lekarza tylko podczas szczepień. O zwierzę powinno się dbać najlepiej zgodnie z naszą wiedzą. To jest żywe stworzenie i takie "kompromisy" chociażby żywieniowe są nie na miejscu.

Cytuj
A kupno z internetu się po prostu nie opłaca - przesyłka jest droższa od samej karmy w moim przypadku.

Posiadanie zwierzaka nie jest kwestią "opłacalności".  :> Tak jak napisała eskulap, jeśli nie masz pieniędzy, to nie planuj królika. Skup się może na opiece nad tymi zwierzętami, które już masz.

sunnygirl33

  • Gość
Krolik "ogrodowy" caloroczny??
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 19, 2009, 10:48:39 am »
Wiesz co, trochę mi się nie chce wierzyć, że wszystkie osoby z tego forum karmią króliki dwoma rodzajami karm.

Nie powiedziałabym, że ta karma jest słaba.

A nie chodziło mi o opłacalność posiadania zwierzaka, tylko ... karma kosztuje 20 zł, a przesyłka 30 zł.

[ Dodano: Pon Sty 19, 2009 11:05 am ]
sprawdziłam skład tej karmy. Ma trochę za mało Białka ... Poszukam czegoś, co ma dużo białka i chyba bd dosypywać ^^

[ Dodano: Pon Sty 19, 2009 11:09 am ]
no i zamawiając z neta nigdy nie wiadomo kiedy przyjdzie  :/

[ Dodano: Pon Sty 19, 2009 11:18 am ]
Są takie analizy : Prestige Kompletna karma dla królików (Cuni Complete)
Analiza:
Białko    

15 %
Tłuszcze    

3 %
Włókno    

15 %
Wapń    

 0,9 %
Minerały    

8 %
Fosfor    

0,6 %
Witamina D3    

 1.500j.m./kg
Witamina A    

 10.000j.m./kg
Witamina E    

 30mg/kg
Witamina C    

 100mg/kg
Miedź - siarczan miedzi (II)    

 10mg/kg



Prestige Królik Dom Nature - Cuni Indoor Nature



Analiza:
Białko    

14 %
Tłuszcze    

3 %
Błonnik    

15,5 %
Wapń    

 1,0 %
Minerały    

6,4 %
Fosfor    

0,50 %
Witamina D3    

 2.000j.m./kg
Witamina A    

 10.000j.m./kg
Witamina E    

 30mg/kg
Miedź - siarczan miedzi (II)    

 10mg/kg

Na uszatej pisze, że najlepsza karma jest wtedy, kiedy ma mw taką analizę :
- włókno (błonnik): 20-25%
- białko: 13-15%
- tłuszcze: < 2%
- wapń: <1%

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Krolik "ogrodowy" caloroczny??
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 19, 2009, 11:40:32 am »
Cytat: "sunnygirl33"
karma kosztuje 20 zł, a przesyłka 30 zł

Jezusie, gdzie przesyłka kosztuje 30 zł?? :wow  Animalia wysyła za dyszkę  :&gt; Kurierem.
Cytat: "sunnygirl33"
no i zamawiając z neta nigdy nie wiadomo kiedy przyjdzie

Pocztą może i nie wiadomo. Kurierem wiadomo.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

sunnygirl33

  • Gość
Krolik "ogrodowy" caloroczny??
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 19, 2009, 11:44:45 am »
to zależy od wagi. A z tego co pamiętam na animalii jest tania przesyłka kurierem, ale na terenie Warszawy.

Zamawiałam kiedyś cś z Tropika, kurierem i przyszło po 5 tyg, a napisano, że czas realizacji 2 - 3 dni :/

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Krolik "ogrodowy" caloroczny??
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 19, 2009, 11:49:34 am »
Eeeeee, nic podobnego. Do 10 kilo na terenie całej Polski Animalia wysyła za dychę.
Najlepiej kupować w sprawdzonych sklepach, rekomendowanych przez klientów - mniejsze prawdopodobieństwo jakichkolwiek problemów.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

sunnygirl33

  • Gość
Krolik "ogrodowy" caloroczny??
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 19, 2009, 11:52:44 am »
ale kupowałam na animalii terrarium dla chomika za 35 zł, zamówiłam kuriera i płaciłam za całość 65 zł !
Może to dlatego, że mieszkam na zad.piu .

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Krolik "ogrodowy" caloroczny??
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 19, 2009, 12:18:05 pm »
nie ma znaczenia czy mieszkasz w duzym miescie czy na zadupiu,tzn to ze mieszkasz na zadupiu nie mialo wplywu na koszty przesylki z Animalii,niemozliwe,ze placilas 30 zl
zamawiajac na Szopku,wplata na konto i przesylka kurierem place 16zl,przesylka ceizka wiec oplaca sie kurierem
na Animalii,platnosc przy odb. za kuriera placilam 15zl
zawsze zamawia sie w spr. sklepach,Szopek jest najtanszy
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Krolik "ogrodowy" caloroczny??
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 19, 2009, 12:40:35 pm »
Cytat: "reniaw"
niemozliwe,ze placilas 30 zl

Możliwe, jeśli wymiary były niestandardowe. Ale do karmy to nie ma zastosowania i koszt dostarczenia na terenie całej Polski jest stały.
Ale się nam OT zrobił :/  :nie_powiem
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Krolik "ogrodowy" caloroczny??
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 19, 2009, 14:17:46 pm »
a ja glupia :oh: piszac koszty przesylki nie mialam na mysli klatki :/ tylko karmy,a przsylka klatki to rzeczywiscie inne,wieksze koszty...
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

sunnygirl33

  • Gość
Krolik "ogrodowy" caloroczny??
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 19, 2009, 14:26:31 pm »
ale to chyba nie ma znaczenia :P

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Krolik "ogrodowy" caloroczny??
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 28, 2009, 10:29:55 am »
sunny, a nie możesz poprosić pani w zoologicznym żeby sprowadziła dla ciebie tę karmę?
kiedyś pisała tu jedna dziewczyna z opola i robiła właśnie w ten sposób.

teraz karmy V-L można kupić praktycznie wszędzie. Ja pochodzę z małej miejscowości w woj. opolskim, mamy tylko 2 sklepy zoologiczne i w jednym są same produkty właśnie firmy V-L.