Autor Wątek: Pytań kilka kolejnych  (Przeczytany 6596 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

michak

  • Gość
Pytań kilka kolejnych
« dnia: Lipiec 31, 2007, 15:19:08 pm »
Witam.


1. Czemu mój królik ciągle siedzi sobie i śpi jak jest na wybiegu. Tylko czasami rano i w nocy ma ochotę poszaleć. Czy może to przez to że siedzie przy kompie (ciągle wręcz) i on nie ma towarzystwa i jest smutny. Chociaż komp mam w tym samym pokoju co on biega.
2. Mój królik lubi tylko jak głaszcze się go po głowie. Dlaczego?
3. Mój królik ma 1.5 roku i jest to samiec. Nie ma problemów z zaznaczaniem terenów i gwałtami. Nie był kastrowany! Czy to cud i po prostu jest fajnym królikiem czy to dopiero nadejdzie.
4. Mój królik nie znosi granulatu i daje mu tylko mieszanki. Co zrobić? Nawet jak zmieszam to granulat zostawi.

Offline Lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
Pytań kilka kolejnych
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 31, 2007, 16:18:50 pm »
Cytat: "michak"
1. Czemu mój królik ciągle siedzi sobie i śpi jak jest na wybiegu. Tylko czasami rano i w nocy ma ochotę poszaleć. Czy może to przez to że siedzie przy kompie (ciągle wręcz) i on nie ma towarzystwa i jest smutny.


No i co z tego że komputer jest w Twoim pokoju ... Jak ja siedze przy komputerze to mój królik mnie totalnie olewa no ewentualnie wdrapuje się na biurko ale też wtedy przeważnie śpi alebo siedzi sobie gdzieś spokojnie. A najgorsze jest to że w nocy dostaje głupawki i biega po mnie jak sobie śpie w tą i z powrotem  :oh:

Cytat: "michak"
2. Mój królik lubi tylko jak głaszcze się go po głowie. Dlaczego?


Mój królik też najbardziej to lubi...  Taka ich uroda ;)

Cytat: "michak"
3. Mój królik ma 1.5 roku i jest to samiec. Nie ma problemów z zaznaczaniem terenów i gwałtami. Nie był kastrowany! Czy to cud i po prostu jest fajnym królikiem czy to dopiero nadejdzie.


To już raczej nie nadejdzie, mój królik też jest prawie "idealny" ;) Bo nie robi siku ewentualnie czasem zdarza mu się bobka gdzieś zostawić... Nie każdy królik tak burzliwie przechodzi okres dojrzewania.

Cytuj
4. Mój królik nie znosi granulatu i daje mu tylko mieszanki. Co zrobić? Nawet jak zmieszam to granulat zostawi.


Próbowałeś zmienić granulat?

zWiErZaKoMaNkA

  • Gość
Pytań kilka kolejnych
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 31, 2007, 16:23:35 pm »
1.Masz rację,nie ma towarzysza i jest smutny. Chociaż mój kic nie patrzy czy ja jestem,czy nie i tak lubi poszaleć. Koksia za to lubi jak się z nią bawie w ganianego.. Zależy też od kicka. Nie siedź tyle przy komputerze i rusz się-wyjdź z kickiem na dwór czy pobaw się z nim,a nie graj ciągle! Wyjdzie wam to na zdrowie ;)
2.Każdy kic lubi wybranie miejsca do głaskania. Moja Koksia lubi,jak się ją pod brodą błaszcze,a Baksia za to nie lubi tego. Każdy kic ma inne wymagania ;]
3.Hmm.. Nie wiem,bo nie miałam samca.
4.Szkoda,że nie lubi granulatu,ale każdy kicek lubi co innego. Moja Baksia też nie przepada za granulatem,więc jej to mieszam tak jak ty,czasem zje,czasem nie. Zależy od dnia ;) A może zmień granulat na inny-z innej firmy?

michak

  • Gość
Pytań kilka kolejnych
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 31, 2007, 16:24:58 pm »
Nie no xD Wyszedłem z tym kompem na grubasa i lenia. Al granulat musi jeść żeby być zdrowym. :D

zWiErZaKoMaNkA

  • Gość
Pytań kilka kolejnych
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 31, 2007, 16:26:38 pm »
A z jakiej firmy granulat mu podajesz? Może zmień firmę?

michak

  • Gość
Pytań kilka kolejnych
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 31, 2007, 16:40:35 pm »
Vitakraft

zWiErZaKoMaNkA

  • Gość
Pytań kilka kolejnych
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 31, 2007, 16:46:11 pm »
Hmm.. Jak na mnie to dobra firma. Spróbuj zmienić kickowi granulat,na ten z innej firmy-np.Vitapol itp.

Balb

  • Gość
Re: Pytań kilka kolejnych
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 31, 2007, 17:01:26 pm »
Cytat: "michak"
Witam.


1. Czemu mój królik ciągle siedzi sobie i śpi jak jest na wybiegu. Tylko czasami rano i w nocy ma ochotę poszaleć. Czy może to przez to że siedzie przy kompie (ciągle wręcz) i on nie ma towarzystwa i jest smutny. Chociaż komp mam w tym samym pokoju co on biega.


Moje uszate tez przesypiaja duza czesc dnia. Albo siedza, patrza i mysla niewiadomo o czym  :lol



[/quote]2. Mój królik lubi tylko jak głaszcze się go po głowie. Dlaczego?[/quote]

Spytaj go  :lol

[/quote]3. Mój królik ma 1.5 roku i jest to samiec. Nie ma problemów z zaznaczaniem terenów i gwałtami. Nie był kastrowany! Czy to cud i po prostu jest fajnym królikiem czy to dopiero nadejdzie.[/quote]

Moze taka juz jego uroda  :diabelek

[/quote]4. Mój królik nie znosi granulatu i daje mu tylko mieszanki. Co zrobić? Nawet jak zmieszam to granulat zostawi.[/quote]

Mieszanki maja cala mase dodatkow i krolik prawie zawsze wybierze mieszanke, bo jest smaczna  :diabelek  No ale to jest tak jak z ludzmi, nie zawsze to co dobre jest dla nas zdrowe, dlatego jednak uszate nie powinny jesc mieszanki, tylko siano i granulat.
Przestawienie krolika na dobra diete nie jest proste, bo kroliczek potrafi sie obrazic  :diabelek  albo zebrac o smakolyki, ale warto to zrobic, bo prawidlowa dieta to gwarancja zdrowia. Mieszanki to nie jest pokarm dla krolika !!!

O prawidlowej diecie uszatka poczytasz tutaj:
http://www.uszata.com/eksplorer/dieta/ogolna.html

Glaski dla Twojego kroliczka  :przytul

michak

  • Gość
Pytań kilka kolejnych
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 31, 2007, 17:15:09 pm »
Dzięki za głaski i tak go nie pogłaskałem. Uszata strone znam na pamięć :P

Offline Lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
Pytań kilka kolejnych
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 31, 2007, 17:19:18 pm »
Cytat: "michak"
Dzięki za głaski i tak go nie pogłaskałem.


To strasznie kochasz swojego króliczka :)

michak

  • Gość
Pytań kilka kolejnych
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 31, 2007, 17:21:10 pm »
Żebyś wiedziała   :P

Balb

  • Gość
Pytań kilka kolejnych
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 31, 2007, 17:55:15 pm »
Cytat: "michak"
Uszata strone znam na pamięć :P


I nic z tego nie wynika skoro nadal karmisz królika mieszanką.

Offline Lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
Pytań kilka kolejnych
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 31, 2007, 19:25:49 pm »
No właśnie... To że go kochasz mówisz z sarkazmem czy serio?

michak

  • Gość
Pytań kilka kolejnych
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 31, 2007, 20:03:12 pm »
Cytat: "Balb"
I nic z tego nie wynika skoro nadal karmisz królika mieszanką.


Wynika. Tylko przez wiele, wiele lat mój królik nie tolerowal granulatu. Teraz kupiłem inną i mu smakuje. Bez takich mi tu.


Cytat: "Lena"
No właśnie... To że go kochasz mówisz z sarkazmem czy serio?


Kocham go naprawdę. Poza tym jak pisałem wyżej. Nie tolerował granulatów.

Balb

  • Gość
Pytań kilka kolejnych
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 31, 2007, 20:24:57 pm »
Cytat: michak
Cytat: "Balb"
I nic z tego nie wynika skoro nadal karmisz królika mieszanką.


Wynika. Tylko przez wiele, wiele lat mój królik nie tolerowal mieszanki. Teraz kupiłem inną i mu smakuje. Bez takich mi tu.



Mieszanka nie jest odpowiednim pokarmem dla królika.  Twierdzisz, że Uszatą stronę znasz na pamięć. Powtórzę. Nic z tego nie wynika, bo z informacji tam zamieszczonych nie wyciągnąłeś żadnych wniosków i karmisz królika w nieodpowiedni sposób.

michak

  • Gość
Pytań kilka kolejnych
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 31, 2007, 21:24:57 pm »
Nie komentuje twoich wypowiedzi. Naucz sę czytać ze zrozumieniem. temat do zamknięcia dzieki za pomoc  :jupi

Offline Lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
Pytań kilka kolejnych
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 31, 2007, 21:50:27 pm »
michak,  to chyba jednak ty masz jakiś problem ;)

michak

  • Gość
Pytań kilka kolejnych
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 31, 2007, 22:38:28 pm »
Owww. Zamiast granulatu napisałem mieszanki i sie syf i nieporozumienie zrobiło.

Balb

  • Gość
Pytań kilka kolejnych
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 01, 2007, 07:17:40 am »
Cytat: "michak"
Nie komentuje twoich wypowiedzi. Naucz sę czytać ze zrozumieniem. temat do zamknięcia dzieki za pomoc  :jupi


Nie komentujesz, bo co? Argumentów zabrakło?? :>

Oświeć mnie, dlaczego Twoim zdaniem, nie umiem czytać ze zrozumieniem?? Której części Twoich wywodów, nie udało mi się zrozumieć?

michak

  • Gość
Pytań kilka kolejnych
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 01, 2007, 09:11:55 am »
Cytat: "michak"
Owww. Zamiast granulatu napisałem mieszanki i sie syf i nieporozumienie zrobiło.



Nie. Nie o to chodzi. Zobacz co tu napisałem. Umiesz czytać tylko że ja napisałem mieszanka a myślałem że granulat ;]