Autor Wątek: Kable, przewody itp.  (Przeczytany 4630 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Brv

  • Gość
Kable, przewody itp.
« dnia: Maj 18, 2007, 09:08:34 am »
Witam wszystkich :) Chociaż mój futrzaczek jest u mnie już jakieś 3 lata, dopiero teraz przyszedł czas na debiut na forum ;)

Drugim imieniem mojego Manfredka jest "Kabloprzegryzacz" :P Nie znacie może jakiegoś specyfiku którym możnaby taki kabel np. posmarować, żeby przykładowo królikowi to "śmierdziało", a dla ludzi było niezauważalne?

Pliiiizzzz pomóżcie, bo już nie wyrabiam na kable od stacjonarnego. Opieka opieką, ale mój króliczek jest bardzo hmmm... żywotny i nieraz ciężko za nim nadążyć - wystarczy jedną kłapnięcie ząbkami...
 :DD

Gina

  • Gość
Kable, przewody itp.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 18, 2007, 12:25:35 pm »
Z tego co wiem niestety takiego cudownego specyfiku nie ma. Jedyna rada dobrze zabezpieczyć kable- pochować, osłonić, zamknąć do nich dojście np. kawałkiem kartonu.

Poczytaj forum nieraz było pisane o pomysłowości królików i ich zamiłowaniu do kabelków :diabelek

Brv

  • Gość
Kable, przewody itp.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 20, 2007, 12:36:15 pm »
Dzięki za poradę. Sęk w tym że wszelkiego rodzaju tektura (pudełka, papierowe teczki, okładki książek) a także sam papier (gazety itp.) to kolejne ofiary wyładowywania nadmiaru energii przez Manfredka :P Zauważyłem że nie zjada oderwanych skrawków -  wniosek z tego że nie ma to jak radość gryzienia...  :oh: Jak kiedyś dopadł przypadkiem jakąś gazetę to widok był... nieziemski - złapał w ząbki i szarpał na boki, podrzucał do góry itp. Oczywiście szybko ją zabrałem żeby mu farba drukarska nie zasmakowała... Ale do rzeczy: nie za bardzo mam gdzie schować te przewody - idą sobie w kącie pokoju przez całą jego długość. Tył kompa dało się zastawić deseczką, ale telefonu już nie zasłonię. Musi być coś co królikom "smierdzi" :buu

Lennox

  • Gość
Kable, przewody itp.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 21, 2007, 08:31:50 am »
Z własnego doświadczenia wypraktykowałem, że kable jednak trzeba schować... Może spróbujesz z plastikowymi osłonkami na kable? Zanim dobiorą się do kabli masz chwilę spokoju ;)

Mandragora21

  • Gość
Kable, przewody itp.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 21, 2007, 12:16:17 pm »
Tak jak pisze Lennox> kupić w sklepie AGD kilka metrów peszla plastikowego - taka rurkaw którą wklada się kabel. Kosztuje grosze, u mnie 50 gr za metr. I pomaga co najwazniejsze.
Kupiłam preparat do odstraszania ale to jets pic nawode :zdenerwowany
Jak kabelki idą po ścianie, to w sklepie z drewnem - skleji deski itp mozna kupisz taki specjalny panel z otworem w srodku i puścić go po podłodze przy scianie.

Można jeszcze kupić przedłużacz i wszystkie kabelki puścić górą - po meblach itp.

W każdym razie jedyny sposób to usunięcie/ukrycie kabli.

maros103

  • Gość
Kable, przewody itp.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 23, 2007, 09:36:53 am »
Co prawda mój króliś nie gryzie kabli. Ale bardzo nie lubi zapachu mięty (np. pasty do żebów, gumy do żucia. Więc jednym ze sposobów może być posmarowanie kabli pastą do zębów

Wuszka

  • Gość
Kable, przewody itp.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 25, 2007, 20:10:54 pm »
moj królik tez niestety uwielbia kable, dzis np. przegryzł kabel od telefonu nawet nie wiem kiedy,

teraz już wszystkie kable są pochowane lub czymś pozastawiane a Kapsel ma akre i siedzi w klatce hhe taki karny jezyk od Super Niani  :hahaha  :hahaha  :hahaha  :hahaha

Offline Lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
Kable, przewody itp.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 25, 2007, 20:16:05 pm »
Cytat: "Wuszka"
taki karny jezyk od Super Niani


 :rotfl2  :diabelek  :diabelek  :rotfl2

Offline balbi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Płeć: Kobieta
Kable, przewody itp.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 25, 2007, 21:05:33 pm »
Ja do tej pory straciłam tylko kabel od ładowarki do telefonu :/  ale zawsze staram sie wszystkie chować lub zasłaniać poduszami i innymi rzeczami. Wczoraj natknęłam się na stronie Animalii na plastkiowe osłonki na kable :icon_lol
O np. tutaj:
http://animalia.pl/produkt.php?id=9303

Aadek

  • Gość
Kable, przewody itp.
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 27, 2007, 18:29:33 pm »
Chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby wyrzucenie z domu wszystkiego co ma kable :-D W końcu czego sie nie robi dla ukochanego uszatka... Moje maleństwo przedwczoraj dobrało się do zestawu słuchawkowego...

Ola_Krk

  • Gość
Kable, przewody itp.
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 27, 2007, 18:49:33 pm »
Takie osłonki można też kupić, w każdym sklepie typu ciastorama, czy obi za grosze :) Sama mam takie, choć na szczęście okazały się nie potrzebne :)

Offline Lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
Kable, przewody itp.
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 27, 2007, 19:43:34 pm »
Cytat: "Ola_Krk"
ciastorama,
  :P