Autor Wątek: Jak przewieść bez transporterka  (Przeczytany 8121 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Jak przewieść bez transporterka
« dnia: Styczeń 31, 2006, 20:45:06 pm »
Prosze o porady jak przewieść bezpiecznie i w miare bezstresowo autem króliczka.
Króliczek nie ma transporterka. Czas trwania podróży 3-5 godzin , w lini prostej odległość ok 200 km.

lavirien

  • Gość
Jak przewieść bez transporterka
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2006, 21:04:11 pm »
a nie masz jakiegoś koszyka wiklinowego albo plastikowego?
jeśli nie to zostaje tylko karton :?
a skąd i dokąd wieziesz króliczka?

DOT.

  • Gość
Jak przewieść bez transporterka
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2006, 22:13:12 pm »
Azi, niedawno wyprawiałam króliczka w podróż i też nie miał transporterka-pojechał w pudełku wyłożonym dużą ilością siana i ręcznikami papierowymi i trocinami (oczywiście z drzew liściasych). Jako zabezpieczenie przez przemoknięciem podkleiłam je od spodu folią. Przejechał też ok. 200 km i podobno nienajgorzej zniósł podróż (o czym może zaświadczyć jego nowa właścicielka ;) )

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Jak przewieść bez transporterka
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2006, 09:04:55 am »
lavirien : króliczek jedzie do nowego domku ;) nazywa sie Kłapul i do niedawna goscił na stronach adopcyjnych. Ktoś go przewozi grzecznościowo i nie ma kosza ani niczego innego.


Dot: dzieki .Wydaje mi się że pudło jest  bezpieczniejsze niż klatka. Co prawda nie ma możliwości zamontowania tam poidełka z wodą - ale na podstawie swojego doświadczenia wiem ,że podróż to stres i np. moje króliczki nigdy nie pija wody ani nie podjadaja np siana.
 

u_megi : dzięki za zwrócenie uwagi na na pewne rzeczy dotyczace transportu  :cmok:

Gosiek

  • Gość
Jak przewieść bez transporterka
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2006, 13:01:01 pm »
Jakkolwiek by nie był przewożony (w transpotrerku, koszyku czy pudełku) sądzę,że powienien mieć sianko,albo też jakies pachnące ziółka.Nigdy nie woziłam Klopsa na duże odległości,ale zdarzyło mi się tarabanić z nim przez miasto do weta.Nie mam jeszcze transporterka,więc jeździł w wyścielonym pudełku i zawsze chętnie sobie podjadał.Wydaje mi się,że sianko nawet pomogło, bo jak zaczęłam mu je dawać, to po otwarciu pudełka króliś nie próbował wyskakiwać,ale leżał sobie w nim wygodnie rozwalony z pełnym pyszczekiem :)

ulpu

  • Gość
Jak przewieść bez transporterka
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 01, 2006, 13:44:31 pm »
Jak przywoziłam Gucię z Gogolina do Katowic, trzymałam ją zawiniętą w kocyk na kolanach. Widziałam, co robi, a że siedziała grzecznie, to nie musiałam się martwić, że nagle skoczy tacie na kierownicę. Prawda jest taka, że to nie jest zbyt bezpieczny sposób przewozu, ale wtedy nie wpadłam na nic innego, jedyna alternatywą było włożenie jej do normalniej klatki z trocinami do bagażnika (na szczęście mamy samochód combi).... Mi się ten pomysł nie podobał i teraz wiem, że podróż na kolanach Gucia zniosła lepiej, niż gdyby siedziała w klatce, bo pod koniec już spała niemal.

lavirien

  • Gość
Jak przewieść bez transporterka
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 01, 2006, 14:25:34 pm »
azi pytałam skąd i dokąd wieziesz króliczka, bo w piątek jadę po króliczka adopcyjnego do warszawy i w jedną stronę jadę z pustym transporterkiem :) mogłabym go zabrać, ale skoro króliczek ma zapewniony transport na całą trasę(nie wiem dokąd :) ) to dobrze :)

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Jak przewieść bez transporterka
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 01, 2006, 14:52:46 pm »
Króliczek jedzie ze Szklarskiej Poreby do Swarzedza   :)

Rafał_0.o

  • Gość
Jak przewieść bez transporterka
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 24, 2007, 18:23:50 pm »
Mi szykują sie wakacje więc króliś pojedzie w kartoniku zrobie tam otwór i dam poidełoko a na spód siano. i teraz takie pytanie czy zabrać ze sobą klatke ?? podróż będzie trwała 4 godziny

Mandragora21

  • Gość
Jak przewieść bez transporterka
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 24, 2007, 20:04:22 pm »
Proponuje jeszcze na samo dno kartonu położyć folię, bo jak króliś się zsika to łatwo przez karton przecieknie.
Co do klatki - no jeśli królik ma tam spędzić dłuższy czas, a nie może być na wolności to chyba tak....

Rafał_0.o

  • Gość
Jak przewieść bez transporterka
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 02, 2007, 15:38:44 pm »
Jutro wyjeżdżam na wakacje podróż będzie trwała 3 godziny. Dla Pyzia przygotowałem taki środek transportu  :DD :


Oczywiście na spód dam siano. Czy wszystko jest w porządku ??

Rafał_0.o

  • Gość
Jak przewieść bez transporterka
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 02, 2007, 16:04:44 pm »
Sory jeszcze czegoś zapomniałem  :oh:  króliczka wieść pod nogami czy na siedzeniu obok mnie ?? . Na wakacjach zamierzam odłączyć od klatki spód i postawić na trawie że by króliczek mógł sobie pochodzić po trawce czy to dobry pomysł ??

Linka

  • Gość
Jak przewieść bez transporterka
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 02, 2007, 16:36:33 pm »
transport masz dobry
najlepiej na siedzeniu obok
z kratkami od klatki to ok pomysl jesli nie masz kojca, pamietaj aby na krolika uwazac bo moze pies sciagnac kratki i po kroliku.

Rafał_0.o

  • Gość
Jak przewieść bez transporterka
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 02, 2007, 16:48:51 pm »
Dzięki na pewno będę na niego uważał  :przytul

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Jak przewieść bez transporterka
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 11, 2007, 18:33:56 pm »
a ja z moim krolaskiem wyjezdzam za kazdym razem:) w niedziele jedziemy nad morze na 2tygodniowy urlop... poniewaz jedziemy samochodem to nie mam problemu - krolasek uwielbia jezdzic na kolanach... wtedy sie czuje najbezpieczniej i wkladam go do transporterka tylko na czas postoju jak chce ja nogi rozprostowac :)