Autor Wątek: Zalatwianie poza klatka  (Przeczytany 5511 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

k_kay

  • Gość
Zalatwianie poza klatka
« dnia: Czerwiec 30, 2007, 14:34:01 pm »
Mam problem z moim króliczkiem. To jest samica która nigdy nie załatwiała się poza klatka, od czasu do czasu można było znaleźć dwa bobki a od dwuch miesiecy zalatwia sie notorycznie. Co mam zrobic? Dlaczego tak nagle sie zmienilo to?

Offline Kitty

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
    • facebook
Zalatwianie poza klatka
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 30, 2007, 14:47:42 pm »
Moze napisz więcej ile ma lat? itd. wtedy to moze pomoże innym uzytkownikom w rozwiązaniu tego problemu.

k_kay

  • Gość
Zalatwianie poza klatka
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 30, 2007, 15:11:32 pm »
Mecky ma juz 13 miesiecy :) pamietam ze raz juz tak sie zalatwiala za klatka jak mialam drugiego krolika i to bylo znaczenie terenu ale od pol roku jest tylko ona w mieszkaniu jako zwierzak

Offline jiong

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Lusia
  • Za TM: Tosia, Miksia
Zalatwianie poza klatka
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 01, 2007, 13:09:00 pm »
Mam podobnie z moją Miksiulą, od 2 miesiecy upodopała sobie kuchnie, bobkowanie i maly sik w kuchni sprawiają jej wiele radosci--> potem przewraca sie na bok i lezy wyciagnieta i zadowolona ;) Jakby dumna z tego...wiec to chyba jest znaczenie terenu...(jest w podobnym wieku)



anecia

  • Gość
Zalatwianie poza klatka
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 01, 2007, 13:12:12 pm »
Moja miała okres że robiła na kanapie co wydawało się normą , a potem przestała , a potem znowu zaczęła  , a że zazwyczaj robiła to na kanapie tudzież poduszce , moja mama ją brała i wycierała jej lekko głowę w to , potem przybiegała sama i lizała to miejsce w formie przeprosin . Teraz nie mam z nią żadnych problemów .

k_kay

  • Gość
Zalatwianie poza klatka
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 01, 2007, 21:20:26 pm »
Wydaje mi sie ze w przypadku Mecky to moze byc alcheimer albo lenistwo bo ona ma kuwete w klatce i zalatwia sie w niej bez problemu tylko trzeba ja naprowadzic na wejscie do klatki wtedy wskakuje zalatwia sie i wyskakuje znowu, no trudno mam nadzieje ze to jej minie

Domcia

  • Gość
Zalatwianie poza klatka
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 04, 2007, 10:59:02 am »
mój króliczek ma 4 lata...załatwia się ciągle na dywanie lub innych miejscach...ale to napewno od jej podeszłego wieku...

Kinnia

  • Gość
Zalatwianie poza klatka
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 04, 2007, 11:00:01 am »
4 lata to własnie jeszcze młody jest :P :oh:

Domcia

  • Gość
Zalatwianie poza klatka
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 04, 2007, 11:03:32 am »
no ale niejest tak już młody tylko jakby to powiedziec trochę już w podeszłym wieku porównaj sobie tej dziewczyny królika co ma kilkanaście miesięcy a porównaj sobie królika który ma 4 lata...

dziunia82

  • Gość
Zalatwianie poza klatka
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 04, 2007, 11:10:23 am »
ddd Twój króliś jest jeszcze dość młody.Przecież uchole żyją ok. 10 lat :lol

Kinnia

  • Gość
Zalatwianie poza klatka
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 04, 2007, 11:14:49 am »
4 lata u królika to kwiecie wieku :D :D

Nikola

  • Gość
Zalatwianie poza klatka
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 04, 2007, 12:26:39 pm »
ddd, 4 latka to dorosły królik, ale nawet jeszcze seniorem nie jest :) Moja Maciuś miała 10 latek, a staruszka i tak dobrze się trzymała :)

Domcia

  • Gość
Zalatwianie poza klatka
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 04, 2007, 21:24:29 pm »
w książkach pisali i weta sie pytalam że królik od 4 lta jest już w podeszłym wieku...

Nikola

  • Gość
Zalatwianie poza klatka
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 04, 2007, 21:42:14 pm »
Ile źródeł, tyle opinii - czytałam, że do seniorów można zaliczyć króliczka w wieku 5-6 lat :)

Offline Kitty

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
    • facebook
Zalatwianie poza klatka
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 07, 2007, 00:41:27 am »
moja tez robi gdzie popadnie ale powoli sie uczy że trzeba wskoczyć do kuwety