Autor Wątek: 2 problemy!  (Przeczytany 3990 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

latryk

  • Gość
2 problemy!
« dnia: Czerwiec 23, 2007, 18:53:57 pm »
I problem: Maciuś bardzo lubi obgryzać (jak kto woli skubać, lub jeść) gumową listwę PCV w kuchni  ;( (oczywiście tam mój Maciuś ma klatkę). Mam już dość tego i nie wiem do robić. :?:
II problem: W salonie (gdzie najczęściej jestem) są panele. Maciuś, nie chce tu wchodzić, ponieważ czegoś się boi (chyba paneli, bo są śliskie). Czy jest jakiś sposób, żeby zachęcić go do wejścia tutaj? :icon_frown
Pomożecie mi? Proszę :icon_cry  :bukiet

slodkie_uszy

  • Gość
2 problemy!
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 23, 2007, 19:24:01 pm »
z drugim problemem to ja tez mialam kontakt-krolisiom pomagalo to, ze najpierw rozkladalam jakis kocyk na podlodze, na mozliwie duzej powierzchni, tam sie czuly bezpiecznie, kicaly, a potem powolutku najpierw pol metra poza kocyk, potem metr...a potem brykaly i sie przyzwyczaily.moze po prostu nie interesuje go salon?moje w poprzednim mieszkaniu to w ogole nie wchodzily do lazienki , teraz w nowym wlaza caly czas, ale na przyklad tamara zeby weszla do kuchnii-to swieto, po prostu ta sala jej nie interesuje  :diabelek

Rafał_0.o

  • Gość
2 problemy!
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2007, 21:08:58 pm »
Może umieść kaltke tam gdzie masz panele  :DD  króliczek łatwiej się przyzwyczai. Mój króliś był w pokoju mojej siostry pokój jest cały w dywanie potem przeniosłem go do siebie ja mam panele i tylko kawałeczek dywaniku kój królik sie przyzwyczaił zamykałem pokój otwierałem klatkę a on sobie wychodził i badał nowy teren  :lol

PS:klatka w kuchni to nie jest dobry pomysł :
Klatki nie stawiamy:

- W przeciągach,
- W miejscach gwarnych, ruchliwych,
- Przy kaloryferach, gdzie będzie królikowi za gorąco, w miejscach nasłonecznionych,
- W kuchni, m.in. ze względu na opary gotowanego, smażonego jedzenia. Ale także ze względów higienicznych, linienia, kuwety.

Najlepszym miejscem na klatkę będzie jakiś zaciemniony róg pokoju. Tam królik na pewno będzie czuł się komfortowo.

więcej na:http://www.porady.kroliki.net/?p=akcesoria

latryk

  • Gość
2 problemy!
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 25, 2007, 11:56:19 am »
Dziękuję wam! Maciuś już ślizga się po po panelach. Ale co z pierwszym problemem? Nadal nie może przestać skubać listw. Doprowadza mnie i rodzinę do szału. Wygląda to jak by szczurom się nudziło (dobrze że nie mam ich w domu :hura: ) Pomóżcie mi!

Rafał_0.o

  • Gość
2 problemy!
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2007, 12:13:10 pm »
A czy królik dalej ma klatke w kuchni  ??

latryk

  • Gość
2 problemy!
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 25, 2007, 13:41:46 pm »
Niestety, ale musi ;( . Dawniej, również miałem królika, ale Baksa. Tak jak Maksiu miał klatkę w kuchni i nic mu nie było. A na dodatek, mój ojciec ma alergię na króla i nie może być ciągle koło niego :chory . I jeszcze nawet niema miejsca na jego klatkę w salonie :icon_cry . Nie wiem co robić :hmmm .
PS.:
Listwy nie tylko są w kuchni, ale też w przedpokoju.

Rafał_0.o

  • Gość
2 problemy!
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 25, 2007, 14:03:27 pm »
hmm. a może króliczek ściera sobie po prostu ząbki daj mu gałązki porzeczki albo jabłoni. Jeśli to nie okaże się skuteczne to może kup królikowi kule smakule poszukaj na forum tematów o niej. Może królik zainteresuje się kulą a nie listwami.

Lisa

  • Gość
2 problemy!
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 25, 2007, 14:16:46 pm »
ja bym zainteresowala krolasa troche taniej niz kula smakula.

kroliki uwielbiaja wszytsko co szeleszczy. porozkladaj w roznych miejscach razety czy zwykle foliowki. postaw mu zwykly domek z kartoku do ktorego bedzie mogl wchodzic i wychodzic. zainteresuj go zwyklymi rzeczami.

galazki drzew owocowych sa slodkie i nie powinno sie ich dawac krolikowi. w naturalnym srodowisku krolasy objadaja kore z tych drzew jednak uwazam, ze nie ejst to najlepszym rozwiazaniem w twojej sytuacji. jeden z moich krolikow wlasnie od galazek zaczal a potem spodobaly mu sie taborety, meble etc wiec moze miec to odwrotny skutek.

moje kroliki uwielbiaja obgryzac kartony, bawic sie folia czy gazeta/ kartkami wiec moze i ty sprobuj tym zainteresowac krolika. bedzie mial sporo frajdy :)

latryk

  • Gość
2 problemy!
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 25, 2007, 16:35:39 pm »
Dobrze, spróbuję.