Autor Wątek: Królik hodowlany i szczypawice... :/  (Przeczytany 6550 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Daria6622

  • Gość
Królik hodowlany i szczypawice... :/
« dnia: Czerwiec 18, 2007, 17:50:55 pm »
Za tydzień kupuje królika hodowlanego. W ten weekend zrobiłam mu klatkę. Zostawiłam na noc i rano były już tam szczypawice, jak na każdej (najczęściej drewnianej) rzeczy. Boje się, że gdy króliczek już będzie mieszkał w swoim domku to czy nie będzie mieszkał również ze szczypawicami. One go mogą uszczypnąć. A może jak jest królik to się będą bały i nie zamieszkają tam...? Nie wiecie coś o takiej sprawie?

Offline cytryna27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 337
  • Płeć: Kobieta
Królik hodowlany i szczypawice... :/
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 19, 2007, 00:02:23 am »
CIęzka sprawa ale ja nie przynosiłabym królika dopóki nie pozbyłabym się szczypawic. Nie wiem czy przenosza jakieś choroby ale obcowanie z robalami ... już na samą myśl robi mi się słabo. DO tego nie wiadomo czy królik by ich nie zjadał. Mój na przykład raz wciągnął padniętą muchę zanim zdążyłam zareagowaćv. Na szczęscie nic mu nie było, ale róznie to bywa.
A ta klatka jest z drewna?? To chyba nienajlepszy materiał na klatkę moim zadniem.

Lisa

  • Gość
Królik hodowlany i szczypawice... :/
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 19, 2007, 10:00:11 am »
wiesz, jesli do srodka dostaja sie szczypawice to znaczy, ze klatka ma bardzo maly przewiew powietrza. szczypawice ida zawsze do bardzo cieplych miejsc. np bardzo duzo szczypakic ciagnie do namiotu.

wiesz. zjedzenie szczypawicy nie stanowi problemu, jednak ja osobiscie nie chcialabym azeby po mnie chodzilo stado takich robali.

jesli robisz klatke dla krolika z drewna, to nie powinna byc ona zrobiona z desek tylko np z jakiejs starej szafki czy polki etc wtedy jest o wiele mniej pracy no i unikniesz niepotrzebnych szpar w klatce. z czego zrobilas swoja klatke? masz moze jakies zdjecia?

a moze zrob tak i przenies klatke w miejsce, w ktorym bedzie male naslonecznienie. zobaczymy czy wtedy beda sie pojawiac szczypawice.

cytryna: kroliki hodowlane glownie trzyma sie w drewnianych klatkach i to jest bardzo dobry material na klatke :) wszytsko zalezy oczywiscie od wykonania :)

tomek

  • Gość
Królik hodowlany i szczypawice... :/
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 19, 2007, 14:48:35 pm »
a jakie ma wymiary ta klatka i jakiego chcesz kupic krolika

Daria6622

  • Gość
Królik hodowlany i szczypawice... :/
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 19, 2007, 16:24:56 pm »
Klatka jest zrobiona ze starej półki (nie ma miejsc nie szczelnych) i drzwiczki są zrobione z ramek, na których będą 2 siatki: jedna z szerokimi dziurkami a druga z mniejszymi. Klatka jeszcze nie ma dachu i drzwiczki nie są dokończone, ale zrobię to w sobotę. Wymiary klatki są mniej więcej takie: 60cm długość i 100cm szerokość. Wysokości nie pamiętam dokładnie, ale ma około... 50cm. Będzie tam mieszkał jeden królik, więc zdaje mi się, że dużą ma klatkę :) To jest trochę ciemne zdjęcie tej klatki:

Offline withinbacardi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
Królik hodowlany i szczypawice... :/
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 21, 2007, 13:46:44 pm »
Te owady to skorki... nie szczypawice ;)