Autor Wątek: Kiedy obciąć paznokicie??  (Przeczytany 16491 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czuczi

  • Gość
Kiedy obciąć paznokicie??
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 20, 2008, 00:45:58 am »
no tyle przypuszczam... tylko co w związku z tym zrobi wet? bo chyba nie będzie go na siłę trzymał - to nie ma sensu

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Kiedy obciąć paznokicie??
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 20, 2008, 09:37:01 am »
U mnie gdy częściej ide do weta obcinać to królikowi szybciej rosną...
dziwne ;p ;p :P  :PP


joaleks

  • Gość
Kiedy obciąć paznokicie??
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 22, 2008, 22:57:09 pm »
Mojemu Jepytowi też jakoś szybciej po obcinaniu odrastają (to chyba normalne)...
Przyznam się, że jego łapki są w nie najlepszym stanie - nie ma mowy o tym, żeby dał sobie obciąć je w domu (raz na siłę go wzięłam, obcięłam z 3 pazury, po czym się wyrwał i obraził - dosłownie!! - na tydzień - ani głaskać się nie dawał, ani spać ze mną nie chciał, masakra...tylko strzelał tylnymi łapkami :bejzbol ), a po wizycie u weterynarza (bardzo miłego zresztą) ten mój histeryk tak się przestraszył, że dostał megabiegunki ;(  strasznie się bałam, że tego nie przeżyje, na szczęście dostał jakieś krople i powolutku mu przeszło... Taki biedak był, że cały czas się pokładał i nie miał nawet siły się umyć, a cały brzuszek brudny... :(  Teraz naprawdę się boję, nie odważę się pójść do lecznicy, chyba zaryzykuję wielkiego focha z jego strony i sama obetnę... Jest ktoś chętny do trzymania?;)

[ Dodano: Wto Sty 22, 2008 11:01 pm ]
P.S: zagnywacz, ale Twój Krużel do mojego Jepytka podobny! Jepyt chyba co prawda trochę jaśniejszy jest, ale mimo to, podobieństwo jest uderzające :lol  Pomiziaj go ode mnie:)

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Kiedy obciąć paznokicie??
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 22, 2008, 23:57:48 pm »
Joaleks, mój naszczęście tak nie przeżywa obcięcia pazurów, moż epo wizycie daj mu jakąś marchewkę lub smakołyk? ;)


zagnywacz

  • Gość
My chodzimy do weterynarza
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 23, 2008, 14:00:45 pm »
My chodzimy do weterynarza z Krużlem obcinać paznokcie. Pierwszy raz chyba był zestresowany, a teraz już bez paniki.
Stawiam Krużla na stole (za pierwszym razem próbował uciec, więc go trzymałam na rękach) i obejmuję. On się troszkę wtula, by czuć mój zapach- i jest spokojniejszy.
Gadam do niego, a Krużel zagadany przeze mnie nie zuważa, jak paznokcie sa cap, cap- obcięte. Jak zauważy jakąś kolejność rzeczy to się przyzwyczai.

Próbowałam mu sama obciąć pazurki na początku!! Hehe!! Tylko przednie mi się udało i to w ratach!!  :oh:

[ Dodano: Sro Sty 23, 2008 2:04 pm ]
Masz rację- Jepytko i Krużel podobni są jak dwie kropelki wody  :bukiet
A myślałam,że Krużel jest wyjątkowy i niepowtarzalny!!  :rotfl2

Ukochaj Jepytko ode mnie i przytul od Krużla.  :icon_3m_sie
Też ma białką łapkę i jest rasy "lew"?
Może to bracia?  :przytul

Purin

  • Gość
Kiedy obciąć paznokicie??
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 26, 2008, 11:00:49 am »
Jeżeli chodzi o moją,to rodzinka boi się jej obcinać,a ja nie mam wprawy :/  Uszatkowi to ubcinaliśmy bez problemu....

Offline marg1313

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 98
Kiedy obciąć paznokicie??
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 02, 2008, 00:26:42 am »
Gdy przywiozłam Mańka ze schroniska , byl bardzo wystraszony. Sierść obcinalam mu na dwa razy , bo gryzł po rękach , ze strachu. Pazurki miał tak długie , że gdy skakał , to palce mu się wykręcały  :(  Musiało go to boleć.  Na kolanach siedzial spokojnie, ale gdy tylko próbowałam złapać go za łapkę- wyrywał się i gryzł.  Zawinęłam go więc w ręcznik ( tak ze wystawała tylko troszke głowa) i mówiąc do niego wolno i cichutko wyjmowałam po jednej łapce i ciachałam pazurki. Pierwszego dnia udało się obciąć na dwóch lapkach, a za dwa dni , na pozostałych łapkach. Gdy Maniek robił się niespokojny, przerywalam na chwilę i mówiłam do niego głaszcząc go między uszkami. Jak się uspokajał , to obcinałam dalej. Trwało to długooooo , ale cierpliwośc została nagrodzona , bo teraz juz chyba wie ,że nie robię mu krzywdy i leży w miarę spokojnie.
Trzeba jednak bardzo uważać by NIE OBCIĄĆ ZA KRÓTKO pazurków , bo to króliczka bardzo boli.  Ja miałam już wprawę z dużym psem . Króliczki biegające latem w zagrodach i kopiące norki , nie wymagają tak czestego obcinania, jak te które nie maja mozliwości zcierania pazurków. Ale zawsze trzeba sprawdzać. ( Mój pies ma chyba krzywe palce , bo dwóch pazurów wogóle nie zciera) :hahaha
“Ratując jedno zwierzę nie zmienisz świata, ale dla tego jednego zwierzaka zmieni się cały świat…”

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Kiedy obciąć paznokicie??
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 16, 2008, 20:13:16 pm »
Może zadam głupie pytanie, ale ile dokładnie królik ma pazurów na łapie??
Dzisiaj obcinałam i z przodu doliczyłam się 5, a z tyłu znalazłam tylko 4  :/
jeśli jest 5 to napiszcie mniej więcej gdzie tego piątego szukać??

Linka

  • Gość
Kiedy obciąć paznokicie??
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 16, 2008, 21:25:13 pm »
Dobrze policzyłaś ;)

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Kiedy obciąć paznokicie??
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 17, 2008, 13:55:05 pm »
Danae, tak własnie jest ;)
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Kiedy obciąć paznokicie??
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 17, 2008, 14:44:52 pm »
Dzięki, bo szukałam nawet z latarką i nic, a obcięcie pazurów nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy  :lol  u Groszka

Olcia

  • Gość
Kiedy obciąć paznokicie??
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 18, 2008, 15:42:56 pm »
ja ostatnio też sama obcinałam pazurki królaskowi i był bardzo spokojny

Martiff

  • Gość
Kiedy obciąć paznokicie??
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 19, 2008, 13:18:43 pm »
Mój jak miał teraz szczepionkę na pomór.. To od razu pani zajęła sie jego pazurkami.... :)

To dobrze... bo raz sobie jednego złamał... :(

Offline Dorotka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 85
Kiedy obciąć paznokicie??
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 27, 2009, 23:23:05 pm »
Moj królik ma rok i najprawdopodobniej jeszcze nigdy nie miała obcinanych pazurków. Ja nie wiem jak mam to zrobić ponieważ ona się nie da wziąć na ręce :/

Offline nana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Płeć: Kobieta
Kiedy obciąć paznokicie??
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 27, 2009, 23:39:36 pm »
Ja ze swoimi na obcinanie pazurków chodzę do wetki.Wtedy idzie szybko i sprawnie:ja trzymam,ona obcina.Nie ryzykuję samotnej walki w domu,bo obawiam się, że miała bym spore problemy przy jednoczesnym trzymaniu uszatego i obcinaniu mu pazurów.Poprostu w domu są bardziej zuchwałe i uparte,a u wetki bardziej zdyscyplinowane(pewnie ze strachu).A przy okazji pani doktor zajrzy to w pyski,to w uszy i ogólną kontrolę mamy z głowy.
Właśnie w ostatnią środę byliśmy na maniciurze i pediciurze  :lol