Autor Wątek: wypuszczanie krolika a podloga bez dywanu  (Przeczytany 5660 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
wypuszczanie krolika a podloga bez dywanu
« dnia: Czerwiec 14, 2007, 03:06:59 am »
mam problem z pepparem, on nie wyjdzie z klatki jesli w pokoju w ktorym mieszka nie ma dywanu.. co robic? jak go wyjme to zaraz wraca do siebie. ze wgledu na swinki i trociny nie mamy w pokoju dywanu. ale szykuje nam sie - mam nadzieje - przeprowadzka to moze wtedy da sie pomyslec o dywanie. bo mi szkoda tego peppara, ciagle klatka i klatka. dobrze ze ma wieksza a nie 70 ale jednak..

Kinnia

  • Gość
wypuszczanie krolika a podloga bez dywanu
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 14, 2007, 07:56:32 am »
rozłóz dywan na ziemi i bedze chodził :) Tobie tez lepeij by było w domu niz na zalodzonych chodznikach ;)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
wypuszczanie krolika a podloga bez dywanu
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2007, 08:05:43 am »
pisalam juz wyzej ze nie moze byc dywanu z powodu swinek i trocin wiec takie rady moglas sobie darowac... :oh:

Gosiek

  • Gość
wypuszczanie krolika a podloga bez dywanu
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 14, 2007, 08:48:14 am »
Może zamiast dywanu, który rzeczywiście jest uciążliwy w  wyskubywaniu z niego trocin , kup kawałek wykładziny (takiej z krócitkim włosem nie mechatej). Możesz też jak Pepparkaka wychodzi kłaść na podłodze jakiś spory koc - później go strzepnąć i z głowy, a raz na jakiś czas do pralki.
A spróbuj też siadać z nim na kolanach w miejscu otoczonym podłogą i kawałek od klatki - jak zachce mu się jeść - przejdzie po podłodze. Zejdzie na to śliskie paskudztwo sam, a nie zostanie "brutalnie" postawiony ;)
A jak już ten prowizoryczny dywanik będziesz miała, to spróbuj go smakołykami namawiać do schodzenia z niego. Kiedy się przyzwyczai do wychodzenia z klatki, to odsuwaj kocyk coraz dalej i dalej. Później możesz spróbować zabrać.
U mnie Luna nie chciała w ogóle chodzić po podłodze. Miałam tylko kawałek dywanika i szkoda mi jej było. Prawie cały pokój miał gołą podłogę. Ale tak ją wzięłam sposobem... i jeszcze jak się zrobiło gorąco, to sama w końcu wyczaiła, że na podłodze pod ścianą milej i chłodniej niż na gorącym dywanie :) I teraz już chodzi wszędzie, na podłodze nawet stójki od niedawna robi, czasem podbiegnie,ale bryka i szaleje nadal tylko na dywanie (trudno się dziwić - boi się poślizgu ;P )
Powodzenia

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
wypuszczanie krolika a podloga bez dywanu
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 14, 2007, 09:29:27 am »
ten jeden problem ze on nie wyjdzie wlasnie z klatki jak nie ma calego pokoju w dywanie. Ale Gosiek - wielkie dzieki za rady! Bede probowac jak juz sie uda zmienic mieszkanie na wieksze i miec dywan :)

Kinnia

  • Gość
wypuszczanie krolika a podloga bez dywanu
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 14, 2007, 13:28:20 pm »
chodziło mi o to ze na czas jak bedzie wycvhodził mozesz koc jakis rozłozyc... a chyba strzepnąc go tak jak Gosiek napisała to nie problem?

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
wypuszczanie krolika a podloga bez dywanu
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 14, 2007, 17:34:22 pm »
:hmmm nie wiedziałam ze moze istniec taki krolik ktory z powodu podlogi bez dywanu nie wyjdzie z klatki... Moj Szarus gdy byl malutki chodzil po dywanie ale to byly dosłownie 2 tygodnie, zaraz potem brykał po panelach i tak jest do tej pory, anie mam nigdzie dywanow. Czasem troche sie poslizgnie, ale on sie tym nie przejmuje :P
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Gina

  • Gość
wypuszczanie krolika a podloga bez dywanu
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 14, 2007, 19:20:16 pm »
Psotek nigdy nie wyszedł poza mój pokój na śliskie płytki. Natomiast Rudzikowi to nie przeszkadza. Już kilka razy wybrał się na zwiedzanie mieszkania, zwłaszcza pokoju mojego brata gdzie jest pełno kabli :oh: Dobrze, że nic nie pogryzł :P

Gosiek

  • Gość
wypuszczanie krolika a podloga bez dywanu
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 14, 2007, 22:36:59 pm »
Ale zaraz... Jak ten kocyk, wykładzina czy cokolwiek innego będzie zaraz pod klatką, to Peppar nie wystawi nawet łapki, bo 2metry dalej "dywan" się kończy?? :oh: No nie wierzę...co za królik!  :rotfl2 :) To naprawdę chyba nie pozostaje Ci nic innego, jak znaleźć mieszkanie z podłogą obitą wykładziną... ;)

skorpion81

  • Gość
wypuszczanie krolika a podloga bez dywanu
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 15, 2007, 06:55:03 am »
Mój też ma tak, że bez dywanu ani rusz. Panele to wróg nr 1. :oh:  Kiedyś 2 dni nie wychodził z klatki bo byłam z nim u moich rodziców, gdzie są panele. A przecież jak wcześniej mieszkałam z rodzicami to on brykał na panelach. Od kiedy jestem na swoim i mam wykładzinę to gadzina na panelach nie chce postawić łapki. Powiem więcej - jak w klatce nie ma rozłożonego prześcieradła na dnie to siedzi  kuwecie i nie chce z niej wyjść.  :oh: Dlatego muszę mu wyścielać klatkę starymi poszewkami i prześcieradłami.
Na starośc mu się poprzewracało w tej uszatej główce  :bejzbol

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
wypuszczanie krolika a podloga bez dywanu
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 15, 2007, 07:59:15 am »
Cytat: "Gosiek"
Jak ten kocyk, wykładzina czy cokolwiek innego będzie zaraz pod klatką, to Peppar nie wystawi nawet łapki, bo 2metry dalej "dywan" się kończy?? :oh:


Dokladnie tak!

mial malutki dywanik kolo klatki i tylko na niego, nigdzie dalej.. :D

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
wypuszczanie krolika a podloga bez dywanu
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 15, 2007, 08:30:08 am »
Tusiatko a co z tym drugim króliczkiem?
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
wypuszczanie krolika a podloga bez dywanu
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 15, 2007, 13:05:38 pm »
znalazl nowy dom
nas wyrzucono z kupnego mieszkania i szukamy czegos tak wiec i dla ponad 30 swinek musielismy znalesc dom :(