Autor Wątek: Problem !!  (Przeczytany 3394 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tusia94

  • Gość
Problem !!
« dnia: Czerwiec 21, 2007, 20:48:55 pm »
Mam problem z Manią ! Od pewnego czasu jej ogon stoi do gory ( robila tak gdy uslyszala szelest siatki z jej jedzieniem ), lata kolo moich nog ( robila tak gdy uslyszala jakich szelest jedzenia, a teraz ciagle tak robi tylko ja wypuszcze i juz gania za mna ), jakas taka przytulasna sie zrobila a zawsze taka troche nietykalna ( czsami byla nietykalna ), wypuszcze ja a ona juz na kocu zrobila z 10 kupek ( a nigdy tak nie robila, wtedy robilam jej porzadek w klatce ( tylko ze wtedy dopiero co wyszla z klatki a juz zrobila kilka kupek ) podkleslam ze to jej sie zdarzylo pirwszy raz, a co najgorsze zsiusiala sie na mojej siostrze lozku ( pierwszy raz jej to sie zdarzylo ) wtedy tez jej robilam porzadek ( dosyc dlugo ) ale mogla sie zsiusiac na koc a ona w rogu na lozko ! Nie wiem co sie z nia dzieje ! POMOCY ! tak czasem mysle ze moze ona oznacza teren i moze przygotowuje sie do okresu godow ( czy jak to sie tam nazywa ) Pomozcie mi ! Prosze o szybkie odpowiedzi ! A i jeszcze ciagle sie kladzie na drugi bok ( wiem ze to normale ale byl taki okres gdy w ogole nie lezala na boku a teraz ciagle ) ! POMOCY ! a i mam pytanie kiedy zaczyna i konczy sie okres godow ?

skorpion81

  • Gość
Problem !!
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2007, 06:36:41 am »
to nie gody, tylko dojrzewanie.
Musisz obserwować i jeśli jej zachowanie (tzn znaczenie terenu i np podgryzanie ludzi) będzie się nasilało to konieczna będzie sterylka. Zresztą jak poczytasz trochę na forum to zobaczysz, że sterylka jest też polecana ze względu na ciąże urojone, ciężkie ruje i aby uniknąć nowotworów.

wyszukaj na forum tematy z dojrzewaniem i sterylizacją.

tusia94

  • Gość
Problem !!
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 22, 2007, 11:40:53 am »
Wiesz moja mania mnie jeszcze nie podgryza, wrecz przeciwnie tuli sie do mnie ! Nie chce jej sterylizowac ! slyszalam ze to jest troche niebezpieczne ! I jeszcze ten ogon ciegle jej stoi do gory jak by byla podniecona ! Troche sie boje o nia ! To moj pierwszy krolik i tak sie zabardzi nie znam na tym ! Dodam ze krolik ma ok rok !

skorpion81

  • Gość
Problem !!
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 22, 2007, 11:50:45 am »
hmmm. A czy w domu pojawił się jakiś nowy domownik?
Mój Tygrys zaczął sikać na mnie, gdy wróciłam po 4 miesiącach nieobecności. Miał wtedy 1,5 roku.  Wcześniej nie znaczył terenu, a po moim powrocie po prostu zasikiwał wszystko. I szczypał strasznie. I wtedy nie obyło się bez kastracji.

Musisz zobaczyć na ile jej zachowanie jest dla was uciążliwe i czy chcesz podjąć ryzyko sterylizacji. Musisz znaleźć dobrego veta od królików.

tusia94

  • Gość
Problem !!
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 22, 2007, 11:57:09 am »
Nie pojawil sie nowy domownik ! Nie wchodzi juz na lozko ( wole nie ryzykowac ) a gdy robie jej porzadek to robi kila kupek ! Dzisiaj zobacze jak jej bede robila porzadek w klatce czy bedzie znowu robila ! Dzieki za wszystkie odpowiedzi ! Pozdrawiam ;*

Mandragora21

  • Gość
Problem !!
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 23, 2007, 02:14:02 am »
Tak, to na pewno objaw dojrzewania (jeśli jest w wieku dojrzewania). Królik znaczy teren. To się POWINNO uspokoić za jakiś czas. Jak moj Bobek dojrzewał, to najgorszy okres trwał jakieś 1,5 miesiąca. Teraz ma 7 miesięcy i już jest unormowana sytuacja.

tusia94

  • Gość
Problem !!
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 23, 2007, 13:15:06 pm »
Wczoraj jak jej robilam porzadek nie robila juz kypek w ogole. Ale wciąż siusia w ten sam kat ( nie jest agresywna ). nie wiem co sie z nia dzieje i wciąz jej ogon stoi do gory ! Bede musila isc do weta. Dzieki za odpowiedzi ! pozdrawiam :*