Autor Wątek: Chyba biegunka:(  (Przeczytany 9219 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Franciszek100

  • Gość
Chyba biegunka:(
« dnia: Czerwiec 08, 2007, 08:29:44 am »
Dzisiaj na dnie klatki królika zobaczyłem kilkucentymetrową papkę, śmierdzącą. Czy to może być biegunka  :(  ??

skorpion81

  • Gość
Chyba biegunka:(
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 08, 2007, 08:52:26 am »
zależy od konsystencji, ale to może być biegunka. Przyczyną może być np zbyt duża ilość owoców lub jeśli podałeś mu do zjedzenia coś niewłaściwego.

Dziś powinieneś zastosować u królika lekka dietę - żadnych owoców, warzyw.
Daj mu dużo sianka i odrobinę granulatu. KONIECZNIE  podaj mu lakcid (do kupienia w aptece). Nalej trochę wody do ampułki i pobierz lakcid do strzykawki. Połowę lakcidu podaj królikowi strzykawką (bez igły) do pyszczka. Jeśli nie chce pić ze strzykawki to wleju lakcid do miseczki z wodą lub do pojnika. wieczorem wymień wodę w misce lub poidełku i w razie potrzeby znów podaj lakcid.

Franciszek100

  • Gość
Chyba biegunka:(
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 08, 2007, 09:05:16 am »
Aha, i on chyba ma brudne łapki, wczoraj nie dostał owoców ani warzyw..

skorpion81

  • Gość
Chyba biegunka:(
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 08, 2007, 09:39:45 am »
Nieważne. Zrób jak Ci napisałam:
"Daj mu dużo sianka i odrobinę granulatu. KONIECZNIE podaj mu lakcid (do kupienia w aptece). Nalej trochę wody do ampułki i pobierz lakcid do strzykawki. Połowę lakcidu podaj królikowi strzykawką (bez igły) do pyszczka. Jeśli nie chce pić ze strzykawki to wleju lakcid do miseczki z wodą lub do pojnika. wieczorem wymień wodę w misce lub poidełku i w razie potrzeby znów podaj lakcid."

i spróbuj go delikatnie wyczyścić z tych kupek. Zwilż delikatnie jakąs szmatkę i troszkę go wymyj.

Franciszek100

  • Gość
Chyba biegunka:(
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 08, 2007, 10:53:04 am »
Tak, tak

Mandragora21

  • Gość
Chyba biegunka:(
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 08, 2007, 11:47:14 am »
Jeśli to co napisała skorpion81, nie pomoże do jutra- nie lekceważ biegunki idź z tym do weta. Może masz jakieś suszonki? Można dodać do sianka np rumianek. Może np woda za długo stoi w poidełku? Jak nie dostał owoców i warzyw to co jadł przez ostatnie dni?

Franciszek100

  • Gość
Chyba biegunka:(
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 08, 2007, 17:51:40 pm »
Dzięk! Miko, nie ma już biegunki.:) Ale dałem mu całą "ampułkę" z lakcidem, ponieważ nie mogłem sprawdzić na forum,bo net mi się psuje:(Ale i tak całego nie wypił, a jak wypił za dużo to mu zaszkodzi?

Mandragora21

  • Gość
Chyba biegunka:(
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 08, 2007, 18:05:23 pm »
Lakcid nie zaszkodzi, dla pewności potrzymaj go jeszcze do jutra na sianku wodzie z lackidem suszkach i granulacie - żadnych mokrych warzyw owoców. Dobrze że biegunka się skończyła :lol

Franciszek100

  • Gość
Chyba biegunka:(
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 09, 2007, 11:09:12 am »
Suszonego nic nie mam. Ale mam melisę,oregano i mietę świerzą- dać? I jeszzce jedno pytanie.Czy moge dawac królikowi nasze sianko, tzn. ścięte kosiarką z łąki i uso
uszone?

Mandragora21

  • Gość
Chyba biegunka:(
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 09, 2007, 12:03:37 pm »
Melisę i miętę można jak najbardziej podawać - bardzo dobrze robi króliczkom :lol
Oregano nie wiem, może wstrzymaj się z tym ziołem (chociaż dla ludzi jest baaardzo zdrowe)
Co do waszego sianka - jasne  ze można - jeżeli łąka nie leży blisko ruchliwej ulicy.

Franciszek100

  • Gość
Chyba biegunka:(
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 09, 2007, 12:22:25 pm »
Aha:) Mieszkamy na wsi więc mamy pod dostatkiem. my nie kosimy jakimiś traktorami tylko, tata robi ścieżki kosą. A mogą być w tym sianku inne rośliny? :icon_biggrin

Mandragora21

  • Gość
Chyba biegunka:(
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 09, 2007, 12:43:23 pm »
Zawsze są jakieś inne roślinki - nie tylko trawa, przeciez to sianko kupowane w sklepach to też jest z łąk. Trzeba tylko dobrze wysuszyc i przechowywac w jakichś przewiewnych workach żeby nie spleśniało.

Franciszek100

  • Gość
Chyba biegunka:(
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 09, 2007, 12:52:53 pm »
Moji rodzice tak mówili,ale ja im nie wierzyłem. Dzieki teraz wiem :lol I jeszzce jedno pytanie, nie dotyczące tematu. xzy królik jest wstanie spaść ze schodów?

Mandragora21

  • Gość
Chyba biegunka:(
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 09, 2007, 13:07:26 pm »
Nie za bardzo rozumiem - pewno królik mieszka na górze i martwisz się co sie stanie jak zawędruje na schody? No jest taka możliwość że spadnie - królik może np rozpędzić się (one tak mają) i nie wyhamować, albo źle sobie wymierzyć wysokość. Schody mogą być niebezpieczne, trzeba będzie obmyśleć jakąś zagródkę, płotek, w każdym razie nie ryzykuj.

Franciszek100

  • Gość
Chyba biegunka:(
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 09, 2007, 14:49:06 pm »
Tak mieszka na górze.To będę musiał zagrodzić, bo ja mieszkam w młynie(starym,ale on jest remontowany), jeszcze wszędzie nie ma pokoji. Tam  gdzie mieszka Miko też nie ,a rozpęd ma duuuży.Ale ma dobrze, bo ma powierzchnię drugiego piętra do biegania, :>musze też pilnować dziur...bo są w podłodze,ale pozasłaniane.

skorpion81

  • Gość
Chyba biegunka:(
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 09, 2007, 14:54:31 pm »
Zabezpiecz dobrze schody i wszelkie dziury w podłodze!!!! Zabezpieczenia muszą być w miarę trwałe i stabilne, żeby królik ich nie przesunął i spadł przez jakąś dziurę w dół.

Franciszek100

  • Gość
Chyba biegunka:(
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 09, 2007, 15:58:45 pm »
Dziury są zabezpieczone, od początku,  już zanim przyszedł królik.:)

Franciszek100

  • Gość
Chyba biegunka:(
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 10, 2007, 14:59:30 pm »
Czy dzisiaj moge mu dać warzywa,owoce i zieleninkę?

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Chyba biegunka:(
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 10, 2007, 20:45:16 pm »
Nie wszystko na raz.Lepiej poczekaj jeszcze pare dni.Sianko i woda.Jak podajesz owoce i warzywa i zielonke to owocow naprawde tylko kawalek,doslownie wielkosci paznokcia(kciuk),a zielonki po trochu, a 3 razy dziennie.Musisz uwazac bo o biegunke nie trudno.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Franciszek100

  • Gość
Chyba biegunka:(
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 11, 2007, 10:39:08 am »
Aha, to jeszcze się sie wstrzymam :) A granulat dawać normalnie?

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Chyba biegunka:(
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 11, 2007, 16:36:06 pm »
Mozesz juz podac granulat.Uwazaj jak zaczniesz podawac zielonke i owoce.Wszystko powoli i nie za duzo.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Franciszek100

  • Gość
Chyba biegunka:(
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 11, 2007, 18:33:26 pm »
Aha, to zacząć w środę?

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Chyba biegunka:(
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 11, 2007, 19:05:49 pm »
Nie mozesz dzis ,jak po biegunce ani sladu.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline vit

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Kobieta
Chyba biegunka:(
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 21, 2007, 20:48:40 pm »
na biegunke kroliczkowi mozna podac odrobine smekty. to taki lek na biegunke dla ludzi.
bez recepty, w malych saszetkach.

mozna tez podac wegiel. tabletki wegla tez dostepne sa w aptece bez recepty. wystarczy rozpuscic tak pol tabletki w poiku ;] jesli krolis nie chce pic proponuje roztwor podac w strzykawce.

wegiel to sprawdzona i bezpieczna metoda leczenia biegunki u wszystkich zwierzat hodowlanych.
z reszta czlowieka tez ;P

polecam. sprawdza sie.