Autor Wątek: Mam Pytanie ??  (Przeczytany 4087 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tusia94

  • Gość
Mam Pytanie ??
« dnia: Czerwiec 05, 2007, 20:47:35 pm »
Czy Wasze Króliki Daja Sie Brac Na Rece ?? Moja Mania jak ja biore to sie wyrywa !! Nie wiem czemu !! Może dlatego ze kupilam ja jak miala 8 miesiecy i nie bralam jej na rece { tylko jeden raz  jak ja dostalam } !! I jeszcze jedno pytanie czy 8 miesiecy to dobry wiek na kupno krolisia ??


PROSZE O SZYBKIE ODPOWIEDZI !! Pozdrawiam  :DD

Lisa

  • Gość
Mam Pytanie ??
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 05, 2007, 21:20:24 pm »
zwyczajnie kroliczek nie jest przywyczajony do bliskiego kontaktu z czlowiekiem i trzeba go oswoic

Mandragora21

  • Gość
Mam Pytanie ??
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 05, 2007, 21:50:45 pm »
Króliki nie lubią być brane na ręce - nie czują się bezpiecznie

monie

  • Gość
Mam Pytanie ??
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 08, 2007, 10:35:47 am »
Moja Tuśka lubi być  noszona i brana na rece. Jak ją przenosze do domu to opiera sie przednimi łapkami o moje ramie i sie patrzy w tył niekiedy nie chce mi to to w ogole zleźć :hahaha  jak juz doszłysmy do pokoju to kucam i kłade ją sobie na kolanach to zamiast czym predzej zwiewac to postnawia uciac sobie jeszcze krótką drzemke. Ona to w ogole całe dnie przesypia z dupką wypieta do góry :diabelek

Gosiek

  • Gość
Mam Pytanie ??
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 08, 2007, 11:56:45 am »
Większość królików po prostu nie lubi brania na ręce. Boją się takiej wysokości... Jakby nie patrzeć całe swoje życie przebywają raczej blisko ziemi ;) A tu nagle taka zmiana wysokości. Przerażające ;) Dlatego, jeśli króliś wyraźnie się przed tym broni, nie ma co go do tego "przyzwyczajać". Za dużo stresu. A jak się do tego wyrywa, to jeszcze może spaść i zrobić sobie krzywdę. Jeśli nie ma takiej potrzeby (np wizyta u weta), to najlepiej w ogóle nie podnosić uszatka.

Mandragora21

  • Gość
Mam Pytanie ??
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 08, 2007, 12:57:44 pm »
Tak tak, ja za bardzo uogólniłam - nie wszystkie nie lubią- mój Bobek lubi noszę go na ramieniu i mi liże ucho :DD

Gdzieś wyczytałam, że instynktownie królik boi się wzniesienia na wysokość, w naturze oznacza to bowiem porwanie przez skrzydlatego drapieżnika, może cos w tym jest... ??

Basia

  • Gość
Mam Pytanie ??
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 09, 2007, 19:29:31 pm »
drapieznika? hm:)
no fakt fakte, moj tez stroni od brania na rece...
tylko u weterynarza. wtedy najlepiej sie schowac pod moja kurtke

tusia94

  • Gość
Mam Pytanie ??
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 11, 2007, 15:34:00 pm »
Dzieki za wszystkie rady !! . . . Pozdrawiam ALL :*:*

Offline furley

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
Mam Pytanie ??
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 11, 2007, 16:11:51 pm »
to prawda z tymi drapiżnikami --> też gdzieś to czytałam że jak królik nagle zaczyna się wznosić (np. jak się go podnosi) to jestgo instynkt odczytuje to "o kurde! to jakiś orzeł albo inne ptaszysko. Tak czy siak trzeba zwiewać" i zaczyna się wyrywanie.
Dlatego jak jak już muszę podnieść któregoś uchola (np zdjąć z łóżka --> strasznie siusiają) to podtrzymuję go tak żeby widział mnie a nie oddalającą się podłogę :)

a co do moich uszatków ... no cóż raczej nie lubią być noszone. Zwłaszcza Florek ... chyba stresuje go codzienna pielęgnacja długiej sierści