Autor Wątek: Warzywa , owoce, ziola, itp..  (Przeczytany 587582 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #820 dnia: Czerwiec 25, 2011, 18:19:19 pm »
Tusiatko- było na górze strony, ale przy tym nie trzeba się chyba namyślać.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #821 dnia: Czerwiec 25, 2011, 19:02:30 pm »
Tusiatko- było na górze strony, ale przy tym nie trzeba się chyba namyślać.
A Ty mozesz bedziesz sie milej odzywac.. ostrzezenie juz masz...

post na gorze byl dawno temu i klikajac na nowy post nie zaczyna sie od postu na gorze..

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #822 dnia: Czerwiec 25, 2011, 19:13:18 pm »
Tusiątko, spokojnie, też możesz być milsza... Nie był tak dawno temu, raptem dwa dni. Ale lepiej pytać, niż zaszkodzić ucholowi.
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #823 dnia: Czerwiec 25, 2011, 22:25:21 pm »
Gdy pisałam "ale przy tym nie trzeba się namyślać" chodziło mi o liście buraków. Przecież to aż mówi, że uszole mogą to jeść.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #824 dnia: Czerwiec 25, 2011, 22:43:23 pm »
Nie był tak dawno temu, raptem dwa dni. Ale lepiej pytać, niż zaszkodzić ucholowi.
Nie, ale jak mowie jak sie klika na nowy post ton nie pojawia sie pierwszy post na tej stronie zeby to zobaczyc...

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #825 dnia: Czerwiec 26, 2011, 11:13:34 am »
LeryMosa zmień ton wypowiedzi. Już raz otrzymałaś ostrzeżenie. Nie każdy ma wiedzę z zakresu karmienia uszaka, ten wątek służy właśnie do zadawania pytań. Niektóre pytania powtarzają się kilkakrotnie, a nikt nie jest o to zły.

Tyle na ten temat i proszę się ładnie zachowywać :)

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #826 dnia: Czerwiec 26, 2011, 11:50:51 am »
Ale ja nie jesem zła, broń Boże. Wiem, że niektórzy są nie pewni w takich sprawach, ale wg mnie np przy liściach buraka nie trzeba się pytać, ale ludzie są ostrożni. Nie mój interes czy ktoś się pyta o takie rzeczy przecież. Jak ktoś nie zauważy, że było nawet 10000 takich pytań, niech pyta dalej, nie mój interes.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #827 dnia: Czerwiec 26, 2011, 12:40:57 pm »
LeryMosa ja wiele rzeczy znam co można dawac krolikom i w jakich ilościach . króliki mam od wielu lat . A mimo to pytam o to co wiem , bo potwierdzenie innych   to takie postawienie kropki nad i...To jest dla mnie ważne , Wiele osób takze to robi i nikt się nie dziwi.
Jako OT  :moje łąki




Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #828 dnia: Czerwiec 26, 2011, 13:00:59 pm »
Dori- ale tu nie chodzi przeciez o pierwszy raz widziane rośliny na polu tylko o zwykłe liście buraczków.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #829 dnia: Czerwiec 26, 2011, 13:58:35 pm »
dori, wspaniałe łąki, nawet malwa się wysiała :)
Ja czasem bardzo żałuję, ze nie mieszkam już na północnym wschodzie, gdzie łąki ciągną się po horyzont,a warzywa z ogródka są tak czyste, że z radością pochłaniają je gąsienice i ślimaki ;). Koło Torunia trudno znaleźć dobre miejsca na rwanie zielska, łąki nadwiślańskie są blisko dróg, poza tym jakoś nie wierzę w czystość roślin z terenów zalewowych. W sierpniu będę miała wreszcie wolne weekendy to wyruszę na poszukiwania takich fajnych miejsc.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #830 dnia: Czerwiec 26, 2011, 17:09:04 pm »
U mnie w miasteczku i okolicach pobliskich też jest ciężko o takie piękne łączki gdzie można dobrocie dla królików zbierać bez obaw.
Dlatego co jakiś czas jeździmy z narzeczonym do jego dziadków. Mają bardzo duży i czysty teren (w sensie nie ma zwierzaków) więc zbieramy tam sowite ilości zieleniny :)
Tylko nie znam za wielu roślin i nie mogę spamiętać większości- więc różnorodność ich też jest ograniczona.
Czy wy macie jakieś albumiki czy coś, które zabieracie ze sobą na zbiory?


Dori- ale tu nie chodzi przeciez o pierwszy raz widziane rośliny na polu tylko o zwykłe liście buraczków.

Lery, może dla ciebie podawanie liści buraków jest oczywiste. Ale to nie jest oczywiste dla każdego lub/i chce potwierdzenia iż faktycznie te liście można podać.
Ja osobiście o nie wcześniej pytałam, bo dotychczas ich królikowi nie podawałam, więc nie byłam pewna czy można i w jakich ilościach.
Ale lepiej zapytać w celu doinformowania/potwierdzenia niż potem płakać że się zaszkodziło królikowi i się coś dzieje.



Ale ja nie jesem zła, broń Boże. Wiem, że niektórzy są nie pewni w takich sprawach, ale wg mnie np przy liściach buraka nie trzeba się pytać, ale ludzie są ostrożni. Nie mój interes czy ktoś się pyta o takie rzeczy przecież. Jak ktoś nie zauważy, że było nawet 10000 takich pytań, niech pyta dalej, nie mój interes.

Więc skąd taki ton wypowiedzi, skoro ktoś OSTROŻNY o to pyta? Sądzę, że po to jest forum i ten wątek, by ktoś pytał, a ktoś inny- bardziej doświadczony, z pewniejszą wiedzą odpowiedział.
Skoro nie Twój interes i takie pytania Ci nie odpowiadają, irytują Cie- to nie odpowiadaj proszę. Bo robisz tym zamęt i obrażasz użytkowników, dla których coś nie jest jasne.
To tak samo jakbyś powiedziała, że królik może jeść kapustę, bo to oczywiste, skoro jest królikiem. Bo wg mniemania wielu- króliki kapustę mogą jeść.
Więc to nie jest taka oczywistość.

Wybaczcie za ot- ale musiałam.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2011, 17:12:49 pm wysłana przez Madzia7 »

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #831 dnia: Czerwiec 26, 2011, 22:08:00 pm »
Ja też wolę zapytać , pytałam ostatnio nawet o leszczynę a przecież to takie oczywiste nie ?? ;) 

Nie denerwujmy się nie ma o co , kto pyta nie błądzi a forum i wątki po to są żeby pytać właśnie :) 

No już grzeczne dziewczynki :D



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #832 dnia: Czerwiec 27, 2011, 10:32:17 am »
Madzia- nie, ja nie mówiłam "wysokim" tonem. Pisząc to nie myślałam wcale, że mówie złym tonem, może to źle odebraliście. A przecież można sprawdzić np na MBT ale jak ktoś chce niech pyta tu.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #833 dnia: Czerwiec 27, 2011, 11:11:14 am »
Madzia- nie, ja nie mówiłam "wysokim" tonem. Pisząc to nie myślałam wcale, że mówie złym tonem, może to źle odebraliście. A przecież można sprawdzić np na MBT ale jak ktoś chce niech pyta tu.
A Ty sprawdzalas na miniaturka bez tajemnic? Tam nie pisze nic o lisciach buraka!!

Ja tez preferuje jak tkos sie dopyta nawet co chwile niz ma dac i potem bedzie zle. Nie wszystkie liscie od warzyw mozna podawac wiec nie zgrwaj takiej wszystko wiedzacej...

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #834 dnia: Czerwiec 28, 2011, 19:26:16 pm »
Tam nie pisze nic o lisciach buraka!!

 Owszem, jest napisanej. Ja nie zgrywam wszystko wiedzącej. Ja nie wyskakuje z mądrosciami, ale może ty uważasz, że wyskakuje. Błagam skończmy te kłótnie.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #835 dnia: Czerwiec 28, 2011, 20:12:06 pm »
Oj przestańcie  zapomijmy o nieszczęsnych burakach .Jeśli ktoś  ma ochotę proszę zajrzec na tę stronkę:
http://www.atlas-roslin.com/czosnaczek-pospolity?do=index
Często z niej korzystam ,żeby zidentyfikować nowoznaleziona roślinkę. Wiadomości   dokładniejszych szukam w książkach pt.,,Chwasty łąk i pastwiski " M. Nowińskiego, ,,Słownik roslin użytkowych " Z.Podbielkowskiego lub ,,Rośliny łąkowe  " Z. Nawary lub po prostu pytając na forum.
 Te odpowiedź kieruje do Madzi7, która pytała   z jakich książek  korzystam. Ksiązki kupiłam w antykwariacie Biały Kruk w Suwałkach za symboliczna zlotówke .
http://www.bialykruk.com.pl/sklep/index.php

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #836 dnia: Czerwiec 28, 2011, 20:28:45 pm »
Owszem, jest napisanej. Ja nie zgrywam wszystko wiedzącej. Ja nie wyskakuje z mądrosciami, ale może ty uważasz, że wyskakuje. Błagam skończmy te kłótnie.
pokaz mi gdzie jest napisane o LISCIACH!!

"buraki - duża zawartość kwasu szczawiowego, barwi mocz na czerwono"

NIC NIC o lisciach

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #837 dnia: Czerwiec 28, 2011, 22:31:03 pm »
Dziewczyny, odpuśćcie. Takie to strasznie ważne kto i co powiedział? Wiedzy nigdy za dużo, może i jest na miniaturce, nie zaszkodzi, jak będzie i na forum. Nieważne. Informacja ostateczna- liście buraka podajemy w umiarkowanych ilościach i nie za często. I koniec tematu. :)
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #838 dnia: Czerwiec 29, 2011, 10:18:37 am »
Tusiatko: proszę bardzo- http://www.miniaturkabeztajemnic.com/warzywa.html, spójrz do tabelki na buraka.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #839 dnia: Czerwiec 29, 2011, 10:22:54 am »
Tusiatko: proszę bardzo- http://www.miniaturkabeztajemnic.com/warzywa.html, spójrz do tabelki na buraka.
i nadal nie ma napisane nic o lisciach.. jest tylko w malych ilosciach. wiec przestan sie upierac ze jest..