Autor Wątek: Warzywa , owoce, ziola, itp..  (Przeczytany 587600 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #640 dnia: Kwiecień 21, 2011, 10:25:45 am »
U mnie salata maslowa zadnych sensacji nie wywoluje. Wiec co dac?

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #641 dnia: Kwiecień 21, 2011, 10:27:16 am »
U mnie salata maslowa zadnych sensacji nie wywoluje. Wiec co dac?

Skoro nie wywołuje to daj masłową.

artysta1001

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #642 dnia: Kwiecień 21, 2011, 11:20:31 am »
Polecam kapustę pekińską, dobra dieta oraz jest zdrowa.

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #643 dnia: Kwiecień 21, 2011, 11:25:33 am »
Ja kapuste pekinska podaje. Ale do tej saltaki jakos kapusta nie pasuje...

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #644 dnia: Kwiecień 23, 2011, 00:06:43 am »
Generalnie smakiem bym się aż tak nie sugerowała. Ogórek np. ma goryczkę lub nie w zależności od tego od której strony się go obiera, a nie w zależności od tego czy był nawożony czy nie. Sałata to samo - są gatunki bardziej i mniej słodkie pewnie. Do tego ma różny smak w zależności od tego czy się ją porwie czy pokroi nożem. ;)

To nie były subtelne różnice w smaku, które potrafi odróżnić tylko smakosz - znawca, ale to były różnice ogromne. Ta sałata rzymska z targu była po prostu bardzo, ale to bardzo gorzka... nie dało się jej zjeść. Natomiast ta druga z supermarketu - palce lizać, była przepyszna, zero gorzkiego smaku.
Liście sałaty zawsze obrywam, nie kroję ich nożem.

Co do innych gatunków sałat - obserwuję to samo. Jedne są strasznie gorzkie, a inne - z innego sklepu - są słodkie i dobre.
Ja jestem ciekawa co je mój królik, więc najpierw sama próbuję jedzenie z nowego źródła - marchewki, buraki, jabłka, mandarynki itd.
Kiedyś nawet spróbowałam jak smakuje jego granulat  :lol   :crazy:

A jakie są opinie o sałacie lodowej? Czy jest polecana królikom?

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #645 dnia: Kwiecień 23, 2011, 10:40:12 am »

A jakie są opinie o sałacie lodowej? Czy jest polecana królikom?

Niby polecana nie jest, natomiast ja swojemu uszakowi podawałam i żadnych rewolucji nie było, chrupał ze smakiem.

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #646 dnia: Kwiecień 23, 2011, 15:38:28 pm »
Niby polecana nie jest, natomiast ja swojemu uszakowi podawałam i żadnych rewolucji nie było, chrupał ze smakiem.

W sumie jak nie wywołuje żadnych dolegliwosci, to od czasu do czasu można dać np 3 listki. Ja tak robie czasem.

aga7501

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #647 dnia: Kwiecień 27, 2011, 07:56:59 am »
Mam pytanie odnośnie suszek. Jakie gotowe mieszanki ziół podstawowych polecacie?

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #648 dnia: Kwiecień 27, 2011, 08:57:34 am »
Z Herbal Pets moje to tylko lubią karmę ziołowo-warzywną.Zioła podstawowe królik są dla nich za bardzo rozdrobnione.

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #649 dnia: Kwiecień 27, 2011, 09:25:10 am »
Czasami czytam na forum ,że wykastrowane króliki maja problemy z przyswajaniem wapnia. Nigdzie nie moge  znaleźc odpowiedzi. Czy to polega na tym ,że wapnia mniej przyswajają i więcej  wydalają ,czy nie przyswajają  wcale. Swego czasu wysłałam e-maila do znanego i polecanego  , kroliczego weta , ale nie otrzymałam  odpowiedzi. Może ktos zna odpowiedź ?
Dori to chyba zależy też od hormonów , wykastrowane zwierzaki produkują ich bardzo mało , prawie nic i dlatego wapń jest o wiele mniej przyswajany niż u maluchów niekastrowanych , to coś jak u kobiet w menopauzie ;)  Tak przynajmniej tłumaczyła mi moja wetka co do mojego psiaka , ale nie wiem czy to odnosi się do królików .

Co do nowalijek ,uważajcie  to są świeżo nawożone warzywa i zawartość azotanów, azotynów i fosforanów jest w nich bardzo wysoka a różnica między warzywami zimowymi i teraźniejszymi jest taka ,że te pierwsze leżą kilka miesięcy i w tym czasie metabolizują  i wydalają nawozy . I oczywiście teraz nawozi się o wiele więcej niż  w sezonie letnim z jasnych powodów ;)



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #650 dnia: Kwiecień 28, 2011, 18:51:02 pm »
azotynów

Nie prawda, azotany przemieniają się dopiero w żołądku w azotyny. A co do suszek to ja daje najczęsciej HP babkę i zioła uzupełniające.

aga7501

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #651 dnia: Kwiecień 30, 2011, 10:51:19 am »
Mój baranek ma 1,5 roku waży ok 2,7 kg dostaje rano i wieczorem po łyżce granulatu. Mam pytanie ile dziennie powinien dostać zieleniny?

Dostaje oczywiście sianko i suszki. Suszki zjada, ale sianko to nie zabardzo.

Mam jeszcze pytanie odnośnie ziaren siemienia lnianego ile może dostać dziennie, bo Bąbel je uwielbia.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #652 dnia: Kwiecień 30, 2011, 15:08:29 pm »
Mój baranek ma 1,5 roku waży ok 2,7 kg dostaje rano i wieczorem po łyżce granulatu. Mam pytanie ile dziennie powinien dostać zieleniny?
Dostaje oczywiście sianko i suszki. Suszki zjada, ale sianko to nie zabardzo.
Mam jeszcze pytanie odnośnie ziaren siemienia lnianego ile może dostać dziennie, bo Bąbel je uwielbia.

Granulat jest ok jak podajemy tylko łyżkę dziennie.Zieleninę dajemy 350 g na kilogram króliczka.Siemie lniane garstka dziennie.

Arleta

  • Gość
Jak to jest z tą rzodkiewką?
« Odpowiedź #653 dnia: Kwiecień 30, 2011, 20:59:09 pm »
Mam pytanie do doświadczonych właścicieli uszatych: czy można podawać liście rzodkiewki?jeśli tak to jak często? bo spotkałam się z tak wykluczającymi teoriami, że zgłupiałam.

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Jak to jest z tą rzodkiewką?
« Odpowiedź #654 dnia: Kwiecień 30, 2011, 21:03:32 pm »
Ja mojemu Olkowi podaję od czasu do czasu, ale pewnie nie wszystkie królasy muszą je lubić.

Arleta

  • Gość
Odp: Jak to jest z tą rzodkiewką?
« Odpowiedź #655 dnia: Kwiecień 30, 2011, 21:08:59 pm »
jakiś czas temu dałam listek mojemu Tymkowi i zjadł z ochotą, jak wszystko zielone, ale czy nie ma żadnych przeciwskazań do podawania ich? bo jak pisałam, różne opinie słyszałam

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #656 dnia: Kwiecień 30, 2011, 21:41:48 pm »
Garnulatu dajemy mało, latem jak na dworze wszystko ładnie rośnie można z niego zrezygnować. A zieleniny jak najwięcej.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Jak to jest z tą rzodkiewką?
« Odpowiedź #657 dnia: Kwiecień 30, 2011, 21:44:35 pm »
Liście rzodkiewki można podawać nawet codziennie jeśli królik je chętnie. Moja Kicusia  zjadła z apetytem , a mam pewne od znajomych. Rzodkiewki  tej bulwy nie podaje się .

Offline ewer

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Jak to jest z tą rzodkiewką?
« Odpowiedź #658 dnia: Kwiecień 30, 2011, 21:46:51 pm »
Jak z własnej uprawy/działki to ok. sklepowej bym nie podawała.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak to jest z tą rzodkiewką?
« Odpowiedź #659 dnia: Kwiecień 30, 2011, 21:51:07 pm »
Liscie rzedkiewki jak najbardziej, jednak sam korzen dziala drazniaco na przelyk u uszaka :)

temat lacze z : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=2810.msg236155;topicseen#msg236155