Autor Wątek: Nie chce jesc....  (Przeczytany 10181 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Balb

  • Gość
Nie chce jesc....
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 15, 2007, 09:24:25 am »
Maro! W zabki juz pewnie zagladalas, co? Czyli jakies problemy stomatologiczne sa wykluczone? Nie tylko ropnie ale np. ulamany zabek?

Glaski dla Chrupki  :przytul

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Nie chce jesc....
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 15, 2007, 10:18:42 am »
Balb zajrzałam jej nawet pod kuper wszędzie. A ząbki oglądała Pani doktor. Ona naprawdę nie to, że zupełnie nic nie je ale je zdecydowanie mniej. Bobki są, nie największe ale sporo więc pewno jestem nienormalna i wymyślam jej choroby, ale bym wolała, zeby juz jadła jak dawniej.
Jiong piszesz o stresie, hmm ale skąd stres, mają jak w niebie oba szalone uszate króliczki.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Nie chce jesc....
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 15, 2007, 19:53:56 pm »
maro, wspolczuje Ci... wiem jak sie stresowalam jak moj uchol nie jadl przez 3 dni... ale juz jest w nim wszystko w porzadku... a bobow to zostawia jak szalony i taaakie wielkie sa... bo przez te kilka dni byly malenkie.... trzymaj sie!

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Nie chce jesc....
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 15, 2007, 21:08:30 pm »
No dzis jakby lepiej, dałam im nowy granulat taki drobniutki więc dosć chętnie jadła, niestety kupowałam na wage i nie widziałam składu.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline jiong

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Lusia
  • Za TM: Tosia, Miksia
Nie chce jesc....
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 15, 2007, 21:11:56 pm »
maro - hmmm nie mam pojecia z tym stresem - rzuciłam przykładem bo przezyłam to z Miksią (mało jadła, małe kupki) ale wiadomo -adopcja, podroz-3domy..., Hm, byc moze cos ja przestraszyło co z pozoru nnie powinno...Ja tam sie czasem przestraszę byle czego, albo sie martwie bez powodu ;) moze królaski też tak...
Życzę powrotu apetytu pięknej Chrupie. Głaski  :przytul



Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Nie chce jesc....
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 15, 2007, 21:30:27 pm »
Dzięki Jiong, jedyne co mi przychodzi do głowy to to, ze wyjechałam na Mazury ale króliczki miały wspaniałą opiekę i dostawały jeść regularnie i jadły normalnie. Chrupa przestała jeść jak ja wróciłam do domu. Ale dzis było nieźle. Może dietę sobie zrobiła :>
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Keiros

  • Gość
Nie chce jesc....
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 18, 2007, 00:38:30 am »
witam wszystkich
to moj pierwszy dzien :lol
mam nadzieje ze juz lepiej z Chrupkiem :jupi  i ten wywod bedzie zbedny
Maro, po przeczytaniu nasunely mi sie na mysl dwie czeste przyczyny dajace takie objawy:1 zeby (co bylo powiedziane) nie tylko siekacze ale przede wszystkim policzkowe. na nich moga wyrosnac czasami slabo widoczne dzioby kaleczace poliki 2 tzw trichobezoary zbity pokarm zalegajacy w zoladku.
sprobuj omacac delikatnie brzuszek pod ostatnimi zebrami po lewj stronie czy czegos twardego nie ma. niewatpliwie przy zmniejszonym apetycie warto zapobiegac niestrawnosci podajac jogurt z zywymi kulturami bakterii.
napisz czy cos wiecej Ciebie niepokoi burczenie , luzne bobki, zgrzytanie, slinienie, lzawienie, omacaj tez pyszczek. sprawdz tez u weta zabki tylne chocby jeszcze raz

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Nie chce jesc....
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 18, 2007, 09:22:19 am »
Keiros dziękuję, za porady, wszystko było sprawdzone u weta, ja nigdy nie czekam tylko od razu lecę. Pani Wet powiedziała, ze wszystko jest ok, więc hmm choroby wykluczyłam. Kupiłam nowy granulat i jest lepiej. Ale jeszcze troszkę daleko od ideału.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline withinbacardi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
Nie chce jesc....
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 18, 2007, 14:20:21 pm »
Moja Kinia też ostatnio mniej je.. może to przesilenie wiosenne ;)
Nie mogłam upolować ostatnio tego granulatu co zwykle, dostaje za to ostatnio takie coś a'la mieszanka: jest w niej granulat (takie cieniutkie pałeczki), ziarno tylko słonecznika (który to raczej Santi nie interesuje), do tego dużo suszonych warzyw i owoców, i gniecione: kukurydza i groszek, do tego dorzuciłam puff rolls i resztkę granulatu vitapolu. Może po prostu zbyt gwałtownie zmieniłam proporcje, albo puff rolls się znudziło (wcześniej podawałam to tylko jako smakołyk..).
W każdym razie dziś z Poznania przyjedzie "dostawa" Vitapolu i powinno być si :)
Przed chwilą przyniosłam Słoneczku świeżą trawkę i mleczyka (nie przepada za nim :/) i Santi się opycha w najlepsze, więc zdrowa jest.. Spodobało jej się siedzenie na dworze, a przez to że ostatnio jest cały czas mokro taka opcja odpada, mnie znó całymi dniami nie ma więc siedzi w kojcu, może przez to jest jakaś taka "markotna".. :( ech.. jak przydzie słońce wszystko powinno wrócić do normy.. mam nadzieję :)