Autor Wątek: przewracanie miseczki z jedzeniem  (Przeczytany 5205 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

iza70

  • Gość
przewracanie miseczki z jedzeniem
« dnia: Maj 13, 2007, 11:41:36 am »
Jak wytłumaczyć takie zachowanie króliczka? Po wstawieniu miseczki z jedzeniem do klatki mój Kicuś zjada odrobinkę, a resztę wyrzuca przewracając miskę. Rzuca tą miską po całej klatce, a potem wyjada ziarenka z trocin. Próbowałam różnych wielkości misek, króliczek jest "wybiegany", tzn. spędza codziennie parę godzin poza klatką. Ma ok.9 miesięcy. Spotkaliście się z takim zachowaniem?

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
przewracanie miseczki z jedzeniem
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2007, 11:46:08 am »
Tak,czesto kroliki tak robia.Moj Funiek nawet jak byl glodny i podalam mu jedzonko w miseczce to i tak je za chwilke wyrzucil.Nie lubil jesc z miseczki.Niektore tak robia jak im jedzonko nie smakuje.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

iza70

  • Gość
przewracanie miseczki z jedzeniem
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 13, 2007, 15:17:19 pm »
Czyli chyba nie powinnam się przejmować, bo mojemu Kicusiowi raczej smakuje suchy pokarm. Dzięki za odpowiedź! :bukiet

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
przewracanie miseczki z jedzeniem
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 13, 2007, 16:42:32 pm »
iza70, Mój KUbuś dzisiaj chciał wywalić miseczke z wodą :oh:  :oh:  :oh:  ale jest ceramiczna  (czyli ciężka) i mu się to nie udało  :P  :P
Zęby mu się ślizgały poniej  :/  :co_jest

kasik

  • Gość
przewracanie miseczki z jedzeniem
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 14, 2007, 18:21:29 pm »
Witaj :) moja Kicka też zawsze wyrzuca jedzonko z miseczki,ale chyba dlatego że jest zamocowana na klatce i źle jej się tak je :/ miska często zwisa na jednym haczyku a ona sobie spokojnie wtedy konsumuje :)) Pozdrawiam

iza70

  • Gość
przewracanie miseczki z jedzeniem
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 14, 2007, 23:33:39 pm »
Kochani, dzięki! Widzę, że mój uszatek nie jest wyjątkiem  :hahaha  W takim razie zdam się na jego instynkt i króliczy rozum i dam mu spokój. Niech sobie wyjada z trocin, jeśli tak mu bardziej smakuje... Z tego, co czytam o żywieniu, to najważniejsze jest sianko, a tego na szczęście je sporo. Pozdrawiam wszystkich!!!

Koperek_wawa

  • Gość
przewracanie miseczki z jedzeniem
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 16, 2007, 00:36:21 am »
U mnie Pusia to miseczkę z jedzeniem uwielbia przewracać. Dziś na przykład dostała rano śniadanko i nagle bach i cały granulat leżał sobie na dnie klatki ;)

Offline Martyna-Tina

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 176
    • http://www.republika.pl/kroliczek_kubus
przewracanie miseczki z jedzeniem
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 21, 2007, 00:30:57 am »
Mój Kubuś kiedyś często przewracał miseczkę z granulatem, ale teraz już tego nie robi. :lol
Zapraszam do komentowania i głosowania na:
http://galeria.animalia.pl/Martyna-Tina

Olcia

  • Gość
przewracanie miseczki z jedzeniem
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 21, 2007, 12:11:19 pm »
Czubek robił to barzdo często dlatego kupiłam mu ceramiczna miseczkę

Offline withinbacardi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
przewracanie miseczki z jedzeniem
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 21, 2007, 13:43:29 pm »
Ceramiczna miseczka nie jest żadną przeszkodą dla Kini. Ostatnio króliczka wali nią w pręty kojca. Nie mam pojęcia jak ona ją podnosi :)

Offline balbi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Płeć: Kobieta
przewracanie miseczki z jedzeniem
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 03, 2007, 14:45:36 pm »
Kiedyś miałam ten sam problem i próbowała chyba wszystkich sposobów. Najpierw Puśka miała ceramiczną miseczkę(była dosyć ciężka), ale ona i tak ciągle ją przewracała i w niej kopała, potem była plastkikowa, przyczepiona do klatki, po miesiącu wygryzła w niej dziure :zdenerwowany . Skończyło się na tym że kupiłam metalową miseczkę przywieszaną do klatki i po czasie dała sobie z nią spokój bo chyba skończyły jej się pomysły i teraz jest już ok :jupi

k_kay

  • Gość
przewracanie miseczki z jedzeniem
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 03, 2007, 20:32:35 pm »
Moj kroliczek Mecky tez tak robi swoje lozeczko ma na podwyzszeniu i gdy tylko dam jej tam miseczke obojetnie z czym miska zaraz "lata" po klatce lub jest stracana noskiem w dol wiec nie jestem sama z tego co widze  :jupi  :jupi

Offline Kitty

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
    • facebook
przewracanie miseczki z jedzeniem
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 09, 2007, 09:11:43 am »
Moja Zuza też tak kiedys zaczeła robić ale już jej przeszło

gumcia

  • Gość
przewracanie miseczki z jedzeniem
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 22, 2007, 18:15:12 pm »
dla królików zaleca się ciężkie miseczki i na wodę i na jedzenie, ponieważ instynkt każe im to wywrócić. nie wiem czemu ale tak jest bo się pytałam kiedyś weta