Autor Wątek: sierść na uszkach  (Przeczytany 2999 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

skorpion81

  • Gość
sierść na uszkach
« dnia: Maj 03, 2007, 19:51:30 pm »
Tygrys jest na etapie zmiany sierści od jakiś dwóch miesięcy. Był parę razy obcinany i przy okazji strzyżenia grzywki zauważyłam że na uszkach ma przerzedzoną sierść. Problem polega, że tylko na tej tylnej części uszka. Tzn na tej którą kładzie na grzbiecie jak leży. Z przodu siersć na uszkach jest gęsta. Wygląda to trochę dziwnie -  przerzedzona sierść aż do żyłki, a od żyłki gęsta. Nie wiem czy sierść jest przerzedzona z powodu linienia czy z jakiegoś innego. Nie zauważyłam na uszkach żadnych krostek, zaczerwienienia. ma troszkę bardziej suchą skórę na uszkach, ale na ciele też z uwagi na linienie . Nie drapie sie w nie częsciej niż zwykle, ani też częściej ich nie myje.
Zastanawiam się czy z jakiego powodu ma przerzedzoną tą sierść i czy wcześniej też tak miał. Tygrys zwykle ma dość długą grzywkę i może ona maskowała tą rzadszą sierść na uszkach i dlatego wcześniej tego nie widziałam???? teraz obcięłam i jest to bardziej widoczne? a może to etap zmiany sierści na uszkach?
Skonsultuję to z wetką za 10 dni przy okazji kontroli oczka (do 14 maja wetka jest na urlopie :oh: ). Ale może ktoś też tak miał ze swoim uszatkiem? czy wasze mają równomierną sierść na uszkach?

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
sierść na uszkach
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 03, 2007, 20:59:40 pm »
Moj Funiek baranek tez w pewnym okresie linienia mial az uszka lysiutkie,potem siersc odrosla.Mysle,ze to normalne.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

skorpion81

  • Gość
sierść na uszkach
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2007, 10:22:04 am »
Dzięki za odpowiedź Reniaw. Mam nadzieję, że to właśnie linienie na uszkach się zaczęło (choć nigdy na uszkach nie tracił sierści).

Będę nadal obserwować sierściucha  :diabelek

skorpion81

  • Gość
sierść na uszkach
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2007, 19:57:59 pm »
czy ktoś jeszcze zaobserwował u swojego uszatka coś podobnego?

Offline Lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
sierść na uszkach
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 05, 2007, 11:34:30 am »
Ja zauważyłam coś podobnego... Moja Fibi (też lewek) straciła połowę sierści z tyłu uszek i też przechodzi okres linienia więc może to jest coś zupełnie normalnego...