Autor Wątek: Królik dużo pije  (Przeczytany 2653 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Karolinah

  • Gość
Królik dużo pije
« dnia: Lipiec 06, 2009, 12:02:02 pm »
Czy to normalne że mój Maksiu w ciągu paru godzin wypije poidełko 200 ml? Kiedyś mu to starczało na ok 2-3 dni, a teraz od jakiegoś czasu pije jak smok. Potrafi przez bitą godziną stać przy poidełku i ciągnąć jak dojarka.

aPa

  • Gość
Królik dużo pije
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 06, 2009, 12:14:37 pm »
moja Czika wypija 2-3 poidełek dziennie. normalnie tyle wystarczyło jej na ponad tydzień :) z resztą jak jest tak ciepło to nawet jej sie nie chce ruszac z klatki :P

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Królik dużo pije
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2009, 12:27:24 pm »
Cytat: "Karolinah"
Potrafi przez bitą godziną stać przy poidełku i ciągnąć jak dojarka.

upały :/
wstaw mu miseczkę, nie będzie się musiał tak gimnastykować aby zgasić pragnienie.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Królik dużo pije
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 06, 2009, 12:42:46 pm »
Co Max je .Czy tylko suche ?
 Inna sprawa , kiedy przeczytałam otym , skojarzyłam z chorobą mojej Basi ............
 Nie wiem czy pisać dalej, ponieważ  nie chcę nikogo straszyć. Zresztą jest gorąco i
 każdemu chce się    pić. Zwierzakowi też , tym bardziej ,że ma gęste futro.Niech facet pije ile chce.

Karolinah

  • Gość
Królik dużo pije
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 06, 2009, 15:55:16 pm »
Dziennie dostaje dwie łyżeczki granulatu Vitakraft - rano i wieczorem, w między czasie marchewka, mlecze jakaś inna zielenina. Pije dużo, za to więcej sika. A to coś niedobrze, że wspomniałaś o chorobie? Futro to on ma, taki klops z niego.

karola

  • Gość
Królik dużo pije
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 06, 2009, 16:03:51 pm »
Mój w ciągu 30 min. dzisiaj wypił całą butelke.To jest normalne,zwłaszcza dzisiaj...



Pozdro  :jupi

kwiatuszek2021

  • Gość
Królik dużo pije
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 07, 2009, 13:27:36 pm »
Mój natomiast od 3 dni wogole prawie nie pije:(zmieniam mu wode co 4 godziny zeby mial swierza ale jakos go to nie ciagnie. tak samo prawie wcale sianka nie je. procz sianka dostaje kawalek swierzej marchewki suszona marchewke i koperek. nie wiem co z nim:(

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Królik dużo pije
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 07, 2009, 13:50:32 pm »
A ja zauważyłam, że w upały Zuzka pije znacznie mniej...
Daję jej mlecze i warzywa, mniej niż normalnie granulatu (to znaczy, że część porcji suchej karmy zastępuję "mokrą") ale i tak zaczyna pić dopiero wieczorem a i tak nie wypija dziennie więcej niż pół poidełka.... Ma sporo miejsca, gdzie jest cień i chłodna podłoga... Kiedy słońce przestaje przygrzewać wszystko jest OK - mała je, bryka i zachęca mnie do zabawy, przynosi kliker i się gapi :>
Aczkolwiek i tak mniej pije... :oh:

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller