Autor Wątek: Linienie  (Przeczytany 3052 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ewe_lina89

  • Gość
Linienie
« dnia: Kwiecień 19, 2007, 19:05:17 pm »
Nadchodzi (a raczej nadeszła) już wiosna, więc moj króliczek zaczyna zrzucać futerko :) Niestety jest to trochę uciążliwe,ale nie o to mi chodzi. Królik liżąc się zjada chyba cześć włosów i uwierają go one w gardlo bo czesto tak jakby "chrząka" i trząsa głowa aby się ich pozbyć. Czy jest jakiś sposób aby pomóc królikowi usunąć włosy z przełyku za pomoca podania czegoś specjalnego do jedzenia, czy po prostu po jakimś czasie królik sam sobie z nimi poradzi?

Agga

  • Gość
Linienie
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 19, 2007, 19:08:28 pm »
Najważniejsze to wyczesywać regularnie królika, to wtedy nie będzie problemu na taką skalę. Jeśli naje się za dużo włosów, to może dojść do zatoru, włosy nie rozpuszczą się w przewodzie pokarmowym.
Jedyną znaną mi metodą "przepychającą" włosy, to wysoko włóknista dieta - czyli bardzo dużo siana i granulat z jak największą ilością włókna w składzie

smerfusia

  • Gość
Linienie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 23, 2007, 18:32:49 pm »
a moj Króliś zaczół linieć teraz:| ale masakrycznie... najpierw jadł troszke mniej, a dzis jak wrocilam z pracy to garsciami mu siersc wychodziła :(  tak sie wystraszyłam, ze odrazu poleciałam do wetki, dała mu jakis lek, zeby przepchac brzuszek, kazała trzymac na sianku, parzyć nasiona lnu i powiedziala ze to poprostu nagłe lnienie :lol  
Oczywiscie najpierw dokladnie obejzała ząbki i przemasowała brzuszek :lol
Ah ten mój łobuz...

Wasze kroliczki tez kiedys przechodziły takie nagłe linienie??

Pozdrawiam :lol

Joanna1991

  • Gość
Linienie
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 23, 2007, 20:23:38 pm »
mój królik jakiś czas temu strasznie się lenił, teraz obciełam jej sierść na krótko to tak fest się nie leni