Autor Wątek: ZA spokojny ?  (Przeczytany 3188 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

carolli443

  • Gość
ZA spokojny ?
« dnia: Marzec 22, 2010, 17:20:24 pm »
Wczoraj zakupiłam mojego pierwszego króliczka,ok 4-miesięczną samiczkę  :jupi
Wygląda zdrowo,ma przejrzyste oczka,ładne futerko i żadnych ranek.
Bobki ok,ma apetyt.
Ale troszkę niepokoi mnie jej zachowanie.
Z tego co czytałam na forum,wasze króliki gryzą wszystko co się da,grają na prętach,gdrapią,nie dają się złapać itd. a moja...
Nic z tych rzeczy !
Moja Pufcia jest spokojna,pręty w klatce jej nie intersują,inne przedmioty zresztą też.
Lubi głaskanie,czesanie futerka,nie prostestuje,kiedy biorę ją na ręce.
Biega po pokoju,ale nie protestuje,ani nie wyrywa się przy podnoszeniu.W klatce je,lub spi,o bieganiu tam nie ma mowy.
Jestem pewna,że jestem jej pierwszą włascicielką,nie ma mowy o wczesniejszym jej "okielznaniu".
Czy takie zachowanie króliczka,który jest u mnie dopiero 2 dni,powinno mnie martwić ? A może wszystko jest ok,i powinnam się cieszyć z takiego "pieszczocha" ?
pozdrawiam,proszę o odpowiedzi.
PS.Króliczka ma wilgotny nos.Nie jest mokry,ani nic z niego nie cieknie.Ale jest wilgotny,i też troszkę mnie to martwi.

Offline editgrey

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Kobieta
ZA spokojny ?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2010, 17:48:46 pm »
jak dla mnie zachowanie jest ok...musi sie przyzwyczaić...cierpliwości trochę..
odradzam mimo wszystko tego brania na ręce póki co..niech cię najpierw obwącha...polubi itd itp...moja też na początku była spokojna...i z dnia na dzień jest coraz pewniejsza i na więcej sobie pozwala :)

tak zapytam :jesteś pewna, że ma 4miesiące.. ?
z własnego doświadczenia moge powiedzieć, że w zoologach to rózne rzeczy gadają i w kwestii wieku za bardzo bym niestety nie wierzyła...:(

co podajesz do jedzenia ? jak wyglada klateczka ? itd itp

aha! nie masz co tęsknić do tego gryzienia i załatwiania się gdzie popadnie... :) przyjdzie na to czas i wtedy będziesz się pytać kiedy to minie :P
moja królowa przemeblowania zagrody robi niemal codziennie ok 1-2 w nocy..i naprawdę można to zaakceptować,ale nie ma co żałować, że sie tego nie ma :P

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
ZA spokojny ?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 22, 2010, 17:54:51 pm »
carolli443, a jakiej wielkosci jest krolasek? Tak w porownaniu np. do dloni? Moze wstawisz foteczki :)

Ja mysle, ze na to wszystko co opisalas przyjdzie czas jak sie zacznie dojrzewanie. Te male babelki w wiekszosci sa przytulasne i potrafia nawet zasypiac na rekach. Pozniej sie zaczyna :D Wszystko przed toba ;)

Nuna

  • Gość
ZA spokojny ?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2010, 10:39:50 am »
Krolinka sie rozkreci, wiekszosc na poczatku byla aniolkami :)

carolli443

  • Gość
ZA spokojny ?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 23, 2010, 22:45:06 pm »
Pufcia dostaje dużo sianka,wodę,ziółka i granulat (dwie duże łyżki dziennie)który poleciła pani w sklepie (Zaczyna się na Cuni,nie paniętam dokładnie).Warzywek nie podaje,ponieważ marchewka wywołała żadką kupkę i narazie ją przyzwyczajam.Niedługo będe w takm dużym zoologicznym to kupię jej ziółka.
Jutro wstawię zdjęcia klatki,ale wg.mnie jest ok,ale zdjęcia dam jutro,to sami ocenicie.
Dzisiaj króliczek jest już dużo bardziej żywy,próbował zjesć papier i zaczyna kicać baardzo szybko.Ale ponawiam pytanie : Co z morkym nosem ?

Królik jest większy niż jedna dłoń,tak ze dwie duże.Jutro,razem ze zdjęciami klatki wstawię też jej.

nuka

  • Gość
ZA spokojny ?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 24, 2010, 07:03:37 am »
Cytat: "carolli443"
Co z morkym nosem ?
sprawdź to u weta. Może być objawem choroby, może być "wrodzony urok" uszatego.

Offline magdam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 708
  • Płeć: Kobieta
ZA spokojny ?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 24, 2010, 09:26:15 am »
Koniecznie sprawdź mokry nos u weterynarza! Mój też miał mokry i się okazało, że ma zapalenie górnych dróg oddechowych. Także radziła bym nie zwlekać. Głaski dla Pufci :lol

carolli443

  • Gość
ZA spokojny ?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 31, 2010, 14:31:20 pm »
Okazało się,że z nosem to nic takiego,króliczek zdrowy i wesoły  :jupi
Uwielbia swój wybieg.
W dziale "Zdjęcia królików" i w temacie "Pufcia Gallery" możecie ją poogladać.

nuka

  • Gość
ZA spokojny ?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 31, 2010, 14:38:26 pm »
Cytat: "carolli443"
Okazało się,że z nosem to nic takiego,króliczek zdrowy i wesoły
zdrowy i wesoły z mokrym nosem?