Autor Wątek: wieksza ilość nastolatków na forum  (Przeczytany 25425 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arya

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 09, 2007, 07:44:19 am »
Cytat: "anka1388"
WSZYSTKIE dzieci na pewno nie dojrzaly i tego sie niestety nie zmieni... ale wydaje mi sie ze jest tu sporo dzieci/mlodziezy ktorzy jednak potrafia i sa odpowiedzialnymi opiekonami dla zwierzat...  

Tak jak ja :P
Ja się tam chyba kwalifikuje do tej pierwszej grupy.Staram się.

bonnie_blue

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 09, 2007, 17:49:54 pm »
Cytat: "anka1388"
WSZYSTKIE dzieci na pewno nie dojrzaly i tego sie niestety nie zmieni... ale wydaje mi sie ze jest tu sporo dzieci/mlodziezy ktorzy jednak potrafia i sa odpowiedzialnymi opiekonami dla zwierzat... :)
Ja zauwazylam, ze czasami tacy uzytkownicy (odpowiedzialne dzieci/mlodzież) sa zbyt restrykcyjni w swoich pogladach.  Ale moze to i lepiej :)

Gina

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 09, 2007, 22:52:52 pm »
A ja czasami odnoszę wrażenie, że niektórzy młodzi forumowicze czytają wypowiedzi starszych, uczą się na pamięć kilku kwesti typu "granulat dobry, mieszanka be" i potem nie zastanawiając się, nie analizując samemu i nie wyciągając własnych wniosków, powtarzają je w kółko jak wierszyk na akademi. Wybaczcie jeśli kogoś moja wypowiedź obraża, ale takie jest moje odczucie. Choć z drugiej strony tak jak pisała bonnie, może tak jest lepiej :P

anka1388

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 09, 2007, 23:14:30 pm »
Kazdy ma inne odczucia ...  
Wydaje mi sie, ze niektorzy moze tak robia jak piszesz Gina...
ale pamietajac to ze "granulat dobry, mieszanka be" mam nadzieje, ze sie do tego stosuja, to przynajmniej plus w tym...
Choc wydaje mi sie ze kazdy powinien pisac to co mysli a nie to co mysli ktos inny...

bonnie_blue

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 10, 2007, 13:01:17 pm »
Cytat: "anka1388"
Kazdy ma inne odczucia ...
Wydaje mi sie, ze niektorzy moze tak robia jak piszesz Gina...
ale pamietajac to ze "granulat dobry, mieszanka be" mam nadzieje, ze sie do tego stosuja, to przynajmniej plus w tym...
a ja mam nadzieję, że postępują rozsądnie, a nie tak restrykcyjnie :)

naomi19

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 10, 2007, 13:17:12 pm »
Zgadzam się z Gina i z Bonnie, a przykład z mieszanka doskonały. Później dajesz królikom kukurydze to Cie atakują, bo w tabelce, która gdzies zobaczyły kukurydzy nie ma... albo dlatego, że jest w mieszankach... Czyli wszstko co jest w mieszankach jest złe...  :diabelek

Zasady zasadami, ale każdy zna najlepiej swojego królika i wie jak z nim postepowqać jesli tylko zna ogólne zasady.

Barrrtek

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 10, 2007, 13:38:24 pm »
No to będzie ta "kolejna złośliwość". :>
 Kto, jak kto, ale są niektórzy 12-latkowie, którzy "wbrew pozorom" potrafią znaleźć informacje na forum, czy stronie, nie bluzgają na każdego kto ich krytykuje i potrafią się mądrze opiekować króliczkiem. To że komuś się spodobał króliczek i rodzice mu kupili w wieku 10-13 lat, nie znaczy że że jest "dzieckiem neo" czy czymś w tym stylu. Naprawdę, są ludzie inteligentni.Też widziałem takie tematy:
Cytuj
"...no i kopnąłem mojego króliczka..."

 Rozumiem twoje zdenerwowanie, ale to jest nie w porządku :/

anka1388

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 10, 2007, 14:43:08 pm »
Cytuj
Zasady zasadami, ale każdy zna najlepiej swojego królika i wie jak z nim postepowqać jesli tylko zna ogólne zasady.

dokladnie zgadzam sie z tym... :)


Cytat: "Barrrtek"
To że komuś się spodobał króliczek i rodzice mu kupili w wieku 10-13 lat, nie znaczy że że jest "dzieckiem neo" czy czymś w tym stylu. Naprawdę, są ludzie inteligentni.

na pewno sa ludzie , ktorzy w wieku 10 czy 15 lat umieja sie odpowiedzialnie opiekowac krolikiem. ale szczerze mysle, ze jest ich zbyt malo ;/

natasza

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 10, 2007, 16:40:18 pm »
Ja w styczniu skończe 12 lat.Nie traktuje zwierząt jak zabawek bo wiem że one też mają uczucia.Ja kupiłam mojemu królikowi kiedyś mieszankę bo nie wiedziałam ze jest nie zdrowa.Teraz juz to wiem ale skoro zapłaciłam za ta mieszanke 13 złotych to jej nie wyrzuce.Ja nigdy nie kupiłabym dla królika karmy z vitapolu ponieważ w tej karmie sa często robaki.Patka996 mi powiedziała o tych robakach w karmie a teraz strasznie poleca mi  granulat tej firmy.Patka996 mówiła jeszcze nie dawno w szkole ze w zimie będzie brała swojego królika na pole na szelkach.Ja bym tego nie zrobiła bo boje sie o mojego królika.

naomi19

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 11, 2007, 13:10:34 pm »
Cytat: "natasza"
Patka996 mówiła jeszcze nie dawno w szkole ze w zimie będzie brała swojego królika na pole na szelkach.Ja bym tego nie zrobiła bo boje sie o mojego królika.

A czy o króliki/ zające żyjące na wolności, lub o te hodowlane trzymane na zewnątrz tez się boisz? Króliki uwielbiaja snieg.

bonnie_blue

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 11, 2007, 15:29:02 pm »
Cytat: "naomi19"
Króliki uwielbiaja snieg.
No. Bobik uwielbia snieg (a szczegolnie kopac dziury w sniegu :) )

anka1388

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 11, 2007, 18:03:19 pm »
Ja chce kiedys sprobowac z moim Miskiem na snieg wyjsc... Jaka jest najlepsza temperatura na tekie wyjscie?
Sorka, ze troche nie na temat, ale tak z tym sniegiem zaczelyscie to ja dolacze tu swoje pytanie...

naomi19

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 11, 2007, 18:08:52 pm »
Stopniowo przyzwyczajaj królika do niskich temperatur, czyli zaczynaj od krótkiego czasu spedzanego na dworze i nie przy tragicznych mrozac ;)

anka1388

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 11, 2007, 18:09:42 pm »
ok :) dzieki za rade :D

bonnie_blue

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 11, 2007, 18:21:05 pm »
Cytat: "naomi19"
Zgadzam się z Gina i z Bonnie, a przykład z mieszanka doskonały. Później dajesz królikom kukurydze to Cie atakują, bo w tabelce, która gdzies zobaczyły kukurydzy nie ma... albo dlatego, że jest w mieszankach... Czyli wszstko co jest w mieszankach jest złe... :diabelek
Hehe. Mi sie pare razy dostało za to, ze nie podaję granulatu.
Za brak klatki tez sie nasluchalam :/

naomi19

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 11, 2007, 18:27:34 pm »
Za brak klatki? O jeju. Toz to lepiej więzić w klatkach/ kojcach byleby karmic granulatem a nie mieszanką.  :DD
Co do wyeliminowania z diety granulatu- to by było idealne zrezygnowac z niego zupełnie, jak dla mnie to aktualnie nie mam sił, żeby się na to pisać (dużo wsiłku- codziennie zbieranie bardzo duzych ilości ziół itd, a teraz gdy spadł snieg- dość duże pieniądze wydawane na zieleninkę lub czas poświęcony na hodowlę domową. Moja króliki nie mają ze mną tak dobrze ;) Prznajmniej na razie...)

anka1388

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 11, 2007, 18:31:39 pm »
Cytat: "bonnie_blue"
Mi sie pare razy dostało za to, ze nie podaję granulatu.

a ja z ciekawosci: a co podajesz? chodzi o to, ze tylko suszone rzeczy i warzywa , owoce?

bonnie_blue

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 11, 2007, 19:29:10 pm »
Cytuj
Za brak klatki? O jeju. Toz to lepiej więzić w klatkach/ kojcach byleby karmic granulatem a nie mieszanką.
:rotfl2
Cytat: "naomi19"
Co do wyeliminowania z diety granulatu- to by było idealne zrezygnowac z niego zupełnie, jak dla mnie to aktualnie nie mam sił, żeby się na to pisać (dużo wsiłku- codziennie zbieranie bardzo duzych ilości ziół itd, a teraz gdy spadł snieg- dość duże pieniądze wydawane na zieleninkę lub czas poświęcony na hodowlę domową. Moja króliki nie mają ze mną tak dobrze ;) Prznajmniej na razie...)
Dlatego w zimie będę  podawac chociaż parę granulek Cuni Complete, bo boję się niedoborów.
Zieleninki malo kupuję, bo mam albo posuszone albo w doniczkach posadzone :)
Cytat: "anka1388"
a ja z ciekawosci: a co podajesz? chodzi o to, ze tylko suszone rzeczy i warzywa , owoce?
Podaje jakies ziarenka, suszonki, swieze owoce i warzywa. Wszystko poza granulatem.

anka1388

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 11, 2007, 20:40:34 pm »
suszki , owoce, warzywa to zdrowsze dla krolika niz granulat?
czyli mozna zastapic posilek granulatu na posilek skladajacy sie z suszonych roslinek, i warzyw?

Gina

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 12, 2007, 00:08:40 am »
Oczywiście, że można. Widziałaś kiedyś w naturze królika jedzącego granulat? ;) Wiosną i latem Rudzik praktycznie nie dostawał granulatu. Jadł bardzo dużo zielonki oraz siano i od czasu do czasu suszonki. Teraz dostaje granulat raz dziennie (efekt mojego lenistwa; nie mam czasu, ani miejsca by hodować zielonkę w donicach zdolną zaspokoić jego apetyt)