Autor Wątek: herbatka z cytrynką??:)  (Przeczytany 4265 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mycha_85

  • Gość
herbatka z cytrynką??:)
« dnia: Kwiecień 02, 2007, 23:05:53 pm »
Słuchajcie mam pytanko, moja Niunia mała podbiera mi co rusz a to cytrynkę z herbaty, albo wyciąga woreczek liptona ..i liże, liże....liże..........liże....................................aż nie wyliże do cna :DD  Najwyraźniej uwielbia liptona z cytrynką...czy mogę bezkarnie zrobić jej trochę herbatki w poidełku????? :hmmm

Offline cytryna27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 337
  • Płeć: Kobieta
herbatka z cytrynką??:)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2007, 00:34:25 am »
Hmm. Ja bym się odważyła i podała herbatkę królikowi ale traktowałabym to jako przysmak, czyli na pewno nie codziennie. Nie wiem czy taka herbata w za dużych ilościach nie "przeczysciła by" królika. ALe skoro lizała ją i nic jej nie było to myślę że jak dasz jej czasem torchę tej herbatki to nic jej nie będzie. W końcu herbata to roślina a królik jest roślinożercą. Jednak uważałabym żeby nie przesadzić i nie traktować jej jak zwykłej wody. Ja swojemu króliczkowi daję tylko wodę do picia ale to dlatego że on się niczym innym nie interesuje. Raz w tygodniu dostaje rumianek do picia na poprawę pracy żołądeczka z którym czasem miał kłopoty w przeszłości. Ale słyszałam o królikach, które piją regularnie soki na przykład gerbera (one są bez cukru podobno) i nic im nie jest. Może ktoś inny ma jakieś doświadczenia z herbatami??

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
herbatka z cytrynką??:)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2007, 08:56:27 am »
Mój Kubuś bardzo bardzo chętnie pije herbatke z wycisniętym sokiem z cytrynki  lub grejfruta. Pijemy herbatke razem wieczorkiem z jendego kubeczka bo jak by inaczej  :P   :/  . Nie zauważyłam żadnych niepokojących objawów po wypiciu herbatki. Jedyne to mokry pyszczek i wąsiki  :DD

Ps. mało słodzę więc mu nie zabaraniam.

naomi19

  • Gość
herbatka z cytrynką??:)
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 03, 2007, 09:03:44 am »
Moja robi identycznie, uwielbia cytryne i herbatę, ale nigdy nie dałabym jej słodzonej. Dając herbatę, najpierw spójrz na skład, czy nie ma np czarnego bzu i innych trujących roślin. A co do cytryny- ona bardzo niszczy szkliwo ludziom... Królikom być może też... Lepiej dać pomarańczę lub grejfruta lub jakikolwiek inny owoc.

Cytuj
Pijemy herbatke razem wieczorkiem z jendego kubeczka bo jak by inaczej

O jakie to słodkie :P Ja jem razem ze wtręciuchami jabłko ;)

mycha_85

  • Gość
herbatka z cytrynką??:)
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 03, 2007, 13:28:38 pm »
właśnie podałam jej w poidełku herbatki, tak jak poradziliście, z odrobinką cukru i cytrynką....Pije już 5 minut i nie można jej oderwać!!!!!!!!! :wow  :DD  chyba jest zadowolona :heart  :jupi

naomi19

  • Gość
herbatka z cytrynką??:)
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 03, 2007, 14:40:25 pm »
Mycha- nie podawaj cukru!!! To może być niebezpieczne! Dodaj troszkę herbatki do wody, ale niesłodzonej i patrz na jej skład...

mycha_85

  • Gość
herbatka z cytrynką??:)
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 03, 2007, 16:53:18 pm »
Ok następnym razem już nie dodam cukru, choć i tym razem dostała na prawdę mało - pół małej łyżeczki.

naomi19

  • Gość
herbatka z cytrynką??:)
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 03, 2007, 21:05:10 pm »
Pół małej łyżeczki to dla królika na prawdę dużo. Obserwuj go teraz, jego brszuszek i apetyt.

AdaBax

  • Gość
herbatka z cytrynką??:)
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 11, 2007, 20:19:14 pm »
Króliki mogą herbatę z cytryną ?? Wiem że króliki mogą : czarne jagody,jabłko,melon,pomarańcza,papaja,śliwka,gruszka,ananas,brzoskwinie,maliny,truskawki,grejfruty i kiwi.