Autor Wątek: cały szereg problemów....  (Przeczytany 4189 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

billy

  • Gość
cały szereg problemów....
« dnia: Luty 21, 2007, 12:50:12 pm »
Witam.

Dwa dni przed swiętami Bożego Narodzenia znalazłem koło śmietnika porzuconego zawiniętego w foliową reklamówke krolika. Króliczka rasy baran została przeze mnie oczywiście przygarnięta, byłem z nim u weta, została odrobaczona a w domu doprowadzona do pożądku. Bardzo szybko sie zaaklimatyzowała-  dzieki mojej dziewczynie, która długo z nia rozmawiała.

Przez perwsze 2 tygodnie Milusia nie sprawiała problemów, dostała nawet odpowiednie imie do swego zachowania.

Potem sie zaczęlo i trwa to do dzis.... sikanie na dywan i wyrko, jedzenie dywanu, nocne kopanie w klatce, wywalanie granulatu, przegryzanie kabli ( juz w miare opanowane ), a gdy sie próbuje przegonic ja to warczy i skacze z pazurami.

Oczywiście pomiędzy tymi wybrykami przejawia zachowania grzecznego królika tj. bryka po pokoju, jakos tak fajnie skaczedo gory, bryka w powietrzu, robi piruety, biega wokól nas, nosi w pysku nasze kapcie i swego kumpla pluszowego pingwina, lezy na boku i czasem na plecach.

Jaki jest wiek krolika - nie wiem- ale jest dosyc sporych rozmiarów , jak sie rozłozy na dywanie to ma ok 40 - 45 cm długosci......

Mozna go jakos nauczyc aby załatwiał sie do kuwety???

Krolik w dzień gdy ktos jest w domu wypuszczany jest z klatki , srednoi ok 10 h dzienie jest na wolnosci, na noc zamykany.

Zgóry dzięki za rady

budhha

  • Gość
cały szereg problemów....
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2007, 13:11:20 pm »
Jak ktoś mógł zawinąć w reklamówkę króliczka i po prostu wyrzucić na śmietnik??? $%*#(&@&!!!!

Wiesz, takie zachowanie królika jak przegryzanie kabli, dziurawienie dywanu czy darcie tapety to w przypadku mojego pupila była norma. Zawsze się śmiałam, że on tak się wyżywa na rzeczach martwych bo mnie nigdy ani razu nie ugryzł.
Wiesz, króliki na początku są zawsze spokojne - mój Szczypek leżał na balkonie do czasu, aż wyniuchał sprawę: skakał przez pręty, klamerki latały po całym balkonie a pranie... szkoda gadac :P
Po prostu musisz tak zabezpieczyć mieszkanie, aby Milusia wyrządziła jak najmniej szkód. To jest zwierzak, zrobi jak uważa i na nic tłumaczenia że tak nie wolno. Mój Szczypuś tak się wyspecjalizował w rozrabianiu, że nigdy nie można go było złapać na gorącym uczynku - ok, siedział koło kabla ale udawał że go tam wcale nie ma i co złego to nie on.
Bobki i siki to niestety plaga, którą mi udało się zminimalizować nie wiem sama jak - po prostu zostawiałam Szczypkowi otwartą klatkę i jak potrzebował, sam wskakiwał i się załatwiał. Ale bryki po pościeli zawsze się tak kończyły, że musiałam ją zmieniać.

billy

  • Gość
cały szereg problemów....
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2007, 13:18:20 pm »
Cytat: "budhha"
Jak ktoś mógł zawinąć w reklamówkę króliczka i po prostu wyrzucić na śmietnik??? $%*#(&@&!!!!


najlepsza była reakcja weta , cytat : " jeśli ktoś wyrzuca królika na śmietnik to ma jakis powód ku temu ........ :wow  :wow "

normalnie uszom nie wierzyłem, więcej u niego nie byłem.....

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
cały szereg problemów....
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2007, 19:07:15 pm »
Billy słuszna decyzja, a to sie wet popisał. Jeżeli chodzi o takie zachowanie to poczytaj wcześniejsze posty o sikaniu i bobkowaniu powstały epopeje, he he najbardziej chodliwy temat. To może być dojrzewanie króliczki wtedy pomaga sterylizacja, ale nie jest to prosty zabieg i tez trzeba wziąc pod uwagę zagrożenia. Naucz korzystania z kuwety, do gryzienia daj zabawki typu kartony wiklina i zabezpiecz pokój przed gryzieniem kabli. T w skrócie, poczytaj sobie tez porady na stronie SPK i na stronie anuszki, to sa skarbnice wiedzy.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Luizaaaa

  • Gość
cały szereg problemów....
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2007, 21:52:20 pm »
"jak ktos wyrzucil krolika to mial powod" - no napewno - GLUPOTE zeby nie powiedziec ostrzej..

Pozdrowienia dla dobrych ludzi

Offline nika73

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Kobieta
cały szereg problemów....
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 01, 2007, 14:16:22 pm »
Zdaje się, że najlepszym rozwiązaniem na początek będzie sterylizacja królika...
Życie jest piękne... pomimo wszystko

Offline Kate

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 163
cały szereg problemów....
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 01, 2007, 22:16:48 pm »
Billy, a możesz powiedzieć cóż to za "wet" był?? :niespodzianka :bejzbol

Nie chciałabym kiedyś do niego przez przypadek trafić!!