Autor Wątek: trawa do posiania  (Przeczytany 3879 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

skorpion81

  • Gość
trawa do posiania
« dnia: Marzec 15, 2007, 13:47:30 pm »
zakupiłam woreczek z ziarnami do posiania trawki. Nie wiedziałam, że są gotowe zestawy z tacką, które rozwiązałyby moje wątpliwości. Nie ma na opakowaniu żadnych instrukcji i teraz mam pytanie (jako zupełny laik w kwestii roślin i siewu). Czy te ziarna mam wrzucić do ziemii w doniczce i zakopać i podlać? Czy nasypać na wierzch ziemii i podlać? Nie wiedziałam, że zasianie trawki będzie takie skomplikowane dla mnie jako inżyniera mechanika :oh:
czy ktoś może rozwiać moje wątpliwości?

Gina

  • Gość
trawa do posiania
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 15, 2007, 13:57:24 pm »
Nasyp do doniczki trachę ziemi na nią wysyp równą warstwę ziaren trawy i przysyp ziemią (niezbyt grubą warstwą). Podlej wodą, postaw w miejscu słonecznym (najlepiej na parapecie lub balkonie). Podlewaj co 2-3 dni, ale nie za mocno bo ziarna mogą spleśnieć. Trawa powinna dość szybko urosnąć. Powodzenia :bukiet

skorpion81

  • Gość
trawa do posiania
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 15, 2007, 14:19:12 pm »
dzięki za odpowiedz. Lece kupić doniczkę i ziemię.
Posianie trawy - Niby sprawa prosta jak konstrukcja cepa :bejzbol , ale pytania są. :hmmm  Jest to przyklad tego jak wyksztalcenie moze przeszkadzac w zyciu codziennym. Czlowiek zaczyna za duzo kombinowac  :co_jest

Renata

  • Gość
trawa do posiania
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 15, 2007, 16:30:30 pm »
Ziemi użyj zwykłej z ogródka bo ta kwiaciarniana często zawiera dużo nawozów syntetyczych. Nasiona trawy przykrywamy pół-centymetrową warstwą ziemi. Możesz górę doniczki zawinąć w woreczek który zapobiegnie przesychaniu wierzchniej warstwy ziemi.

skorpion81

  • Gość
trawa do posiania
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 15, 2007, 18:12:16 pm »
mieszkam w bloku wiec chyba nie mam innego wyjscia jak ziemia z kwiaciarni. Wokol mojego bloku nie ma takiego miejsca, z ktorego moglabym "pobrac" troche ziemii - wszedzie psie odchody i inne takie. A z kolei nigdzie dalej nie pojade, bo jak sie okazalo dzis popsuly mi sie hamulce w aucie i wracalam  z pracy 10 km bez hamulcow :oh:
Samochod musze odstawic do naprawy - jeszcze nie wiem jak.
No coz wracajac do tematu - niestety musze uzyc ziemii z kwiaciarni.

Renata

  • Gość
trawa do posiania
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 16, 2007, 09:04:51 am »
Co za czasy przyszły... :hmmm Ziemia dostępna tylko ze skleu  :hmmm Zupełnie jak w "Wodnym świecie" :oh: