Autor Wątek: moje maluchy jedzą jak najęte ...  (Przeczytany 4513 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline furley

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
moje maluchy jedzą jak najęte ...
« dnia: Marzec 06, 2007, 08:37:07 am »
no właśnnie ... ilekroć im tylko nasypie granulatu do mieseczki one pożerają go w zastraszającym tempie ... w wieku jakim są ponoć mają mieć dostęp do jedzonka bez przerwy ale boję się bo przecież takie ilości mogą wywołać jakieś nieporządane skutki.
Nie chcę im ograniczać jedzenia ale martwię się ... co myślicie ???

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
moje maluchy jedzą jak najęte ...
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2007, 12:27:40 pm »
Mój Kubuś to samo robi! Jak widzi ze biore miske żeby nasypac mu granulatu to szaleje i rzeca się do miski jakby nie jadł co najmniej tydzień :wow !  Ale staram sie mu nie ograniczać jedzonka poniewaz jeszcze rosnie i potrzebuje jedzenia! Chociaz miedzy zjedzonym posiłkiem a następna porcją staram sie troszke odczekać zeby się nie przejadł!

gosiek87

  • Gość
moje maluchy jedzą jak najęte ...
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 09, 2007, 18:48:38 pm »
jeeeeej!! nie wolno przekarmiac krolikow! male powinny dostawac 2 razy dziennie duza lyzke stolowa granulatu, najlepiej rano i wieczorem, miec dostep caly czas do siana i wody, Wasze chyba jednak za duzo jedza...

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
moje maluchy jedzą jak najęte ...
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 10, 2007, 12:25:55 pm »
Nie wiem ile wasze jedza ale ja moim ile bym nie dała to pozerają w oka mgnieniu i jeszcze musze uważać bo Chrupka żuca się z pazurami i gryzie. Pokarm podaję w oddzielnych miskach i metr od siebie bo szczegolnie o granulat jest zawsze wojna.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
moje maluchy jedzą jak najęte ...
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 10, 2007, 13:47:29 pm »
Maro u mnie jest tak samo (choć mam jednego króliczka) Ile bym mu nie dała on i tak wszystko wchłania w minute i patrzy sie ma mnie z wyrzutem dlaczego tak mało! Staram sie uwazać i nie przekarmiac go ale jak widzę ze rzuca pusta miska po pokoju to mu wsypuje troszke granulatu! Chciałam mu ostatnio kupić troche suszonek (vitacraft) Ale jak zobaczyłam ze suszone jabłka mają pleść to zrezygnowałam! Do innych firm nie mam dostępu bo mieszkam za granicą :|

Gina

  • Gość
moje maluchy jedzą jak najęte ...
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 10, 2007, 21:34:44 pm »
Dzisiaj rano zamieszkał u mnie nowy króliczek (jeszcze nie wymyśliłam imienia) i zauważyłam, że mogę mu bez obawy zostawiać pełną miskę cały czas dostępną. Cwaniaczek nie je wszystkiego na raz, tylko od czasu do czasu schrupie ze dwie pałeczki granulatu Alexa, troszkę siana, a potem idzie zwiedzać nowy domek :lol

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
moje maluchy jedzą jak najęte ...
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 10, 2007, 22:21:26 pm »
Gina serdeczni egratuluję. Mika no własnie a moje małpy u mni e nie prosza bo wiedzą, ze nie dostną ale obłażą moich znajomych.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
moje maluchy jedzą jak najęte ...
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 11, 2007, 07:39:06 am »
Po skończeniu przez króliczka 6 miesięcy powinno sie uszatym ograniczac granulat do 2 X łyzka stołowa dziennnie. Maluchy do 6 miesiąca zycia  moga granulatu dostawac wiecej i czesciej, one dopiero rosna i potrzeba im pokarmu.

Moja Duśka zawsze sie rzuca na granulat jakby nie jadła od tygodnia.  :oh:

Gina

  • Gość
moje maluchy jedzą jak najęte ...
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 11, 2007, 19:53:39 pm »
Maro dzięki za gratulacje :bukiet