Autor Wątek: Kopanie...  (Przeczytany 6962 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gaber

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 350
Kopanie...
« dnia: Luty 23, 2007, 19:14:46 pm »
Od półtora tygodnia Maksik dość dziwnie się zachowuje (może to po niedawnej kastracji? ). Kiedy siedzi zamknięty w kojcu siada w którymś rogu i ... kopie. Robi to w miejscach gdzie kojec nie jest niczym wyścielony. Siedzi na panelach ( z których kojec jest zrobiony) i po prostu kopie. Ale tylko w tych rogach. Zupełnie nie wiem co się z nim dzieje. Robi to nawet nocą, co nie jest dla mnie zbyt przyjemne  :/ .

No i tu moje pytanie: co się z nim dzieje?   co mam zrobić żeby to przerwać?
"Żyje się tylko raz, ale jeżeli żyje się dobrze - ten raz wystarczy"

                                              Benjamin Franklin

Gina

  • Gość
Kopanie...
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2007, 18:11:44 pm »
Ja swojemu starałam się zapewnić jak najwięcej rozrywek. Np. domek z kartonu w którym mógł robić dziury do woli i kopać ile dusza zapragnie :D I zazwyczaj skutkowało. Były dni kiedy kopał i kopał (choć jak zawołałam specjalnym okrzykiem przestawał), a także były dni kiedy na pudełko nawet nie spojrzał.
Nie wiem skąd taka potrzeba, ale podejrzewam iż ma coś wspólnego z naturalną potrzebą kopania nory ;)

Offline gaber

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 350
Kopanie...
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2007, 19:52:44 pm »
Staram się sobie to tłumaczyć jako instynkt, ale czemu akurat teraz, po prawie 3 latach się odezwał? A co do rozrywek - królik przez kilka godzin dziennie biega, a kojec cały ma w kartonach itp.
"Żyje się tylko raz, ale jeżeli żyje się dobrze - ten raz wystarczy"

                                              Benjamin Franklin

Gina

  • Gość
Kopanie...
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 25, 2007, 23:18:33 pm »
Hmm...Zaczęłąm się zastanawiać czy Psotek miał manię kopania od samego początku czy dopiero jak podrósł. I doszłam do wniosku, że dopiero jak był starszy. Może króliki tak mają  :diabelek

Offline furley

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
Kopanie...
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 04, 2007, 17:47:06 pm »
Czeremcha ma 3 miesiące a szaleje straszliwie ... i to w nocy kiedy chciałabym się wyspać  :bejzbol

myslalam ze to moze z nadmiaru energii ale okazalo sie ze po wymeczeniu króliczka w dzień (bieganie, zabawa) ona dalej kopie, rzuca kuwetą itp.

A Florian siedzi spokojnie  :lol

jak myslicie co jeszcze moge zrobic ??

Lennox

  • Gość
Kopanie...
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 06, 2007, 13:47:19 pm »
Moje grubasy kopią kiedy chcą zwrócić na siebie uwagę: kiedy mają ochotę na jedzenie lub kiedy chcą być wypuszczone z klatki. Czasami kopią przez chwilkę w miejscu, w którym się potem kładą.

Renata

  • Gość
Kopanie...
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 06, 2007, 16:01:36 pm »
Cytat: "furley"
Czeremcha ma 3 miesiące a szaleje straszliwie ... i to w nocy kiedy chciałabym się wyspać  :bejzbol

myslalam ze to moze z nadmiaru energii ale okazalo sie ze po wymeczeniu króliczka w dzień (bieganie, zabawa) ona dalej kopie, rzuca kuwetą itp.

A Florian siedzi spokojnie  :lol

jak myslicie co jeszcze moge zrobic ??


PRZYZWYCZAIĆ SIĘ  :P

Offline furley

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
Kopanie...
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 06, 2007, 17:07:27 pm »
eee ... chyba musze im w takim razie nowe miejsce w mieszkanku znalezc bo sypialnia jest dla mnie zbyt strategiczna ... ja bardzo lubie spac :P:P:P

AdaBax

  • Gość
Kopanie...
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 11, 2007, 09:47:40 am »
Baksio w nocy tupie nie da się spać  :bejzbol .  Muszę wstać i dać mu przysmaki  :bukiet

Offline Ailime

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 109
Kopanie...
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 15, 2007, 21:49:34 pm »
Fibi kopie wywraca kuwete..ja mam jej powoli doscy :bejzbol  i co jej kurna ta kuweta przeszkadza ze sie tak na nia uwziala i nawet nie daje mi posprzatac tego co wysypie bo od razu fuka..ehh..nie wytrzymam chyba tego dojrzewania..ile to trwa?? :oh:

Renata

  • Gość
Kopanie...
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 16, 2007, 10:30:21 am »
Cytat: "AdaBax"
Baksio w nocy tupie nie da się spać  :bejzbol .  Muszę wstać i dać mu przysmaki  :bukiet


Brawo! Nagradzasz go za zachowanie którego nie tolerujesz.
Wiem że króliczki na takie nie wyglądają ale to naprawdę cwane zwierzątka.
Twój Baksio rozumuje w ten sposób: "jak zrobię trochę rabanu to dostanę coś dobrego"

Gdy Solan szarpie klatką to go ignorujemy - robi to zazwyczaj gdy widzi że już nie śpimy.
Odczekuję aż przestanie szarpać klatką po czym podchodzę do niego i każę mu zrobić coś aby zasłużył na wypuszczenie - u nas jest to komenda "ganiaj" na którą on biega po klatce tam i z powrotem. Z własnej inicjatywy Solan bierze dodatkowo źdźbło siana i gania z nim po klatce. Dopiero gdy wykona polecenie otwieram drzwiczki, głaszczę go, mówię "grzeczny króliczek" i wypuszczam.

Brzmi to niewiarygodnie ale królika naprawdę można nauczyć drobnych sztuczek.

Offline Ailime

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 109
Kopanie...
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 16, 2007, 18:01:43 pm »
wow a jak to sie robi ??  :rotfl2

Offline Gunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Kobieta
Kopanie...
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 17, 2007, 21:42:48 pm »
hmm ja mam chyba problem ze sobą bo w nocy przez sen wynoszę króliki z pokoju, bo tak strasznie hałasują... dziwne, rano się budzę a one przed pokojem a ja nie pamiętam, żebym je wynosila...  :hmmm

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Kopanie...
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 02, 2007, 00:05:58 am »
peppar odkad ma krolikowego przyjaciela maya to ciagle skrobie w dno kuwety i halasuje.. klatka kolo lozka i spac nie daje :( kiedys byl grzeczniejszy...

GaBiSiA

  • Gość
Kopanie...
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 02, 2007, 10:06:37 am »
aa ja mam takie pytanko. Nie mam jeszcze kroolisia ale bd miała jak juz chomik odejdzie
i chce sie dowiedziec czy one duzo smiecą mam na mysli czy wylatuje z klatki duzo tronic,wiróków  :D

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Kopanie...
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 02, 2007, 10:12:10 am »
kroliki nie maja wiorkow!!!!