Autor Wątek: Bieganie n a balkonie zimą  (Przeczytany 27134 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Bieganie n a balkonie zimą
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 29, 2009, 20:05:55 pm »
Cytat: "dnorthern7"
Jadwinia, nie zwracalam sie w swoich wypowiedziach w ogole do Ciebie. Co do Twojej odpowiedzi napisalam tylko, ze jesli kroliki nie lubia byc na balkonie to nie muszą. to jest nieuprzejme ?


hmm, napisałaś:

Cytat: "dnorthern7"
[ Dodano: Sob Sie 29, 2009 4:37 pm ]
moze mi sie zdaje ale jestes pierwsza osoba, ktora w normalny i uprzejmy sposob pisze swoje zdanie ;)


popraw mnie, jeśli się mylę - to było do Kasi, więc tym samym mnie i innych wypowiadających się w tym wątku wrzuciłaś do wora "nienormalni i nieuprzejmi".
rozumiem Twoje wzburzenie, ale ze słowami mogłabyś się liczyć, tak nakazuje dobre wychowanie - na krytykę osób starszych od siebie reaguj z większą powściągliwością i odrobiną pokory. a to demonstracyjne pytanie o usunięcie profilu na forum - pleeeeeeeeezeee :lol to nie przedszkole.

Cytat: "dnorthern7"
bo moze ktos wie lepiej czy jestem odpowiedzialna za swoje zwierze ?


wszyscy jesteśmy zdania, że jesteś odpowiedzialna za swoje zwierzę, nie chcemy tylko, żeby w razie nieszczęśliwego wypadku ta odpowiedzialność Cię przytłoczyła.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

nuka

  • Gość
Bieganie n a balkonie zimą
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 29, 2009, 20:23:48 pm »
Przeczytałam z uwagą cały wątek i znowu zaczęłam zazdrościć balkonu moim rodzicom (ja niestety nie mam).
Balkon 1,5 x 3 m, dolna poręcz jakieś dwa cm od podłogi, górna na wys. 1 m, prążki pionowe co 5, góra 7 cm. Też bym nie zakładała żadnej siatki, bo nie ma takiej możliwości, żeby uszaki z niego spadły, tylko w pobliżu nie ma żadnej rynny :)
Nie popieram trzymania królika na balkonie za karę, bo nie nauczył się korzystać z kuwety, to powinny być miłe chwile spędzane przez uszy wtedy, kiedy mają na to ochotę

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Bieganie n a balkonie zimą
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 29, 2009, 20:27:12 pm »
do nuki - nie trzymam krolika za kare - on lubi siedziec na dworzu. na balkonie zawsze korzysta z kuwety tzn tam sika, ale nie moge zostawiac go w pokoju, bo siki przeciekaja przez wykladzine i wsiakaja w podloge, ktorej potem nie da sie doczyscic. na wiosne w moim pokoju strasznie smierdzialo. krolik sikal na lozko, na fotel, a zwlaszcza na wykladzine. od kiedy zrobilo sie cieplo jest na balkonie kiedy mnie nie ma, jak jestem w pokoju to biega po pokoju - byle bym miala go na oku. zwłaszcza teraz w okresie dojrzewania kiedy krolik sika czesto i smierdzaco..


rozprawiajcie dalej.   :)  (nie sprawdzam dat waszego urodzenia. dla mnie nie jestes "starsza czy mlodsza" tylko jestes uzytkownikiem forum)
ja juz skonczylam dyskusje. mozecie sobie pisac co chcecie. :)
coz, dobrze ze rozumiesz moje wzburzenie, bo faktycznie przez ta dyskusje zupelnie stracilam sympatie do tego miejsca.
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

nuka

  • Gość
Bieganie n a balkonie zimą
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 29, 2009, 20:33:32 pm »
dnorthern7,
nie rezygnuj z pisania i czytania tylko dlatego, że w jednym temacie spotkałaś się z krytyką. Od tego jest forum, żeby każdy mógł wypowiedzieć swoje zdanie. Nie raz, nie dwa miałam inne poglądy od niektórych, to wszystko w trosce o dobro futerek :)
Tylko wyluzuj, odetchnij głęboko i pisz w innych tematach. Wszystko dobrze się ułoży. Krępego wytarmoś za jego cudne uszyska i wstaw jakieś fotki

ps, skoro mały na balkonie korzysta z kuwety to znaczy, że wie do czego oina służy, w mieszkaniu nie ma swojego miejsca? Dojrzewa, więc osikuje wszystko, jak każdy młodziak uszaty, to z czasem minie :)

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Bieganie n a balkonie zimą
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 29, 2009, 20:40:12 pm »
przykro mi jesli ktos nazywa mnie nieodpowiedzialna bo mialam juz wiele zwierzakow. najbardziej denerwuje mnie jak ktos nie czyta ze zrozumieniem. nigdzie nie napisalam ze Krępy siedzi na balkonie za kare, ze ktos jest nienormalny czy ze mam duzo roboty przy kroliku. strasznie wszyscy lubia sie wymadrzac.. naprawde nikt nie ma problemow z krolikami ? jesli tak to gratuluje. ja mam ich pare, ale to nie znaczy, ze mam kupic sobie rybki. i ze takie zwierze to nie dla mnie.


ps. na balkonie tylko bobkuje byle gdzie. niedlugo zaczną sie chlody i boje sie ze w pokoju znowu bedzie smodek jak maly bedzie biegał czesciej. co prawda nie probowalam kuwety zewnetrznej, moze to by cos dało...  dzieki nuka ;)
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

nuka

  • Gość
Bieganie n a balkonie zimą
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 29, 2009, 20:50:23 pm »
To ja na pisałam, że nie popieram trzymania uszaka za karę, takie odniosłam wrażenie po przeczytaniu Twoich postów.
Cytat: "dnorthern7"
naprawde nikt nie ma problemow z krolikami ?
oj, mamy ich całe mnóstwo, najróżniejszych, od tego jest forum, żeby się spytać i uzyskać radę od doświadczonych w danym temacie.

Ustaw kuwetę w miejscu wybranym przez kicka, to działa, nawet jeśli nie za pierwszym razem to konsekwentnie dąż do celu, króliczki dośc łatwo uczą się korzystać z kuwety, przynajmniej jeśli chodzi o sikanie, moja trójeczka futer nadal potrafi zasypać mieszkanie czarnymi kulkami, ale siku tylko do kuwety :)

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Bieganie n a balkonie zimą
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 29, 2009, 20:52:40 pm »
wlasnie chodzi o to "siku". ja juz tyle sposobow wykorzystalam ze hej. jak sie zrobi chlodniej to sprubuje z ta kuweta poza klatka..
wiem, wiem ze to Ty ;) ale nie o to mi chodzilo (w sensie ze za kare)
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

nuka

  • Gość
Bieganie n a balkonie zimą
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 29, 2009, 21:03:36 pm »
Na początku mozesz pod dywan (wykładzinę) podłożyć folię np malarską, zabezpieczysz podłogę, jeśli niewielka powierzchnia będzie obsikiwana to wystarczy rozcięty worek na śmieci. Ja tak robiłam, prania dywanu nie uniknęłam ale podłoga nie ucierpiała.
Inny sposób to położenie na czas nauki na dywanie - małych dywaników, te po zasikaniu wyrzucasz (do kupienia w sklepach"wszystko po... zł), ja płaciłam 4 zł za dywanik 50 x 80 cm

Aneczka

  • Gość
Bieganie n a balkonie zimą
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 29, 2009, 21:05:00 pm »
Cytat: "dnorthern7"
zdenerwowalo mnie ze nazwalas mnie nieodpowiedzialna, bo nie nauczylam krolika zalatwiac sie do kuwety..

a wktórym miejscu napisałam, że uważam właśnie to za nieodpowiedzialne, bo nie potrafię się doszukac?
Cytat: "dnorthern7"
sama pisalas na forum w innym temacie, ze Twoj krolik ciagle bobkuje Ci na lozko.. wiec widzisz ze nauczenie tego krolika nie jest proste, choc zapewne dbasz o niego. nie dobralas slow idealnie..

moje króliki slicznie załatwiają się do kuwet, a owszem Frotek miał okres, kiedy znaczył łożko, ale nie eksmitowałam go z tego tytułu na balkon, chociaż dla mnie to tez nie był raj na ziemi, i wcale nie sądzę, ze powinien byc dla Ciebie. Teraz twierdzisz, że królik jest na balkonie, bo lubi, i że właściwie to może również skakac po balkonie, ale we wcześniejszych postach jasno napisałaś, że królik mieszka na balkonie, ponieważ nie załatwiał sie do kuwety.
Cytat: "dnorthern7"
roboty przy dwoch krolikach jest wiecej - wystarczy poczytac tematy o zaprzyjaznianiu ich, zazwyczaj trzeba kastrowac czy sterylizowac.

nie kastrujemy królików dlatego, że są dwa, trzy czy piętnaście, robimy to dla ich zdrowia i komfortu psychicznego, a także po to, żeby np łatwiej nauczyc je załatwiania swoich potrzeb w jednym miejscu
Cytat: "dnorthern7"
naprawde nikt nie ma problemow z krolikami ? jesli tak to gratuluje. ja mam ich pare, ale to nie znaczy, ze mam kupic sobie rybki. i ze takie zwierze to nie dla mnie.

wszyscy, co do jednego mamy masę problemów z krolikami, ale dla nikogo nie jest rozwiązaniem eksmisja zwierzaka na balkon i to niezabezpieczony, tak jak wspomniałam teraz twierdzisz, ze on tam przebywa bo lubi, ale Twoje wcześniejsze wypowiedzi miały zupełnie inny charakter. My wolimy króliki wykastrowac, zabezpieczyc meble, pochowac kable, albo pogodzic sie ze strata ulubionej lampy, czy wygryzieniem dziur w tapetach i wcale nie chodzi o to, ze nie lubimy tych rzeczy, czy ze kochamy taka wspołczesną sztukę, tylko o to, że takie straty trzeba z góry wliczyc w koszty posiadania królika.

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Bieganie n a balkonie zimą
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 29, 2009, 21:14:45 pm »
"ale dla nikogo nie jest rozwiązaniem eksmisja zwierzaka na balkon" to bardzo mile stwierdzenie.. eksmisja na balkon - dzieki ;)
szczerze mowiac nie mam juz ochoty na kopiowanie Twoich wypowiedzi i uzasadnianie ich, najwyrazniej to TY mnie zle zrozumialas. oczywiscie chodzilo mi o to, ze rozwiazaniem problemu jest jego pobyt na balkonie - lubi tam siedziec - i to jest dla mnie ulatwienie, bo nie sika w pokoju, w ktorym biega pod nadzorem. i nie mieszka na balkonie tylko jest tam wtedy, jesli nikt nie moze go popilnowac w pokoju czy na podworku. nie wiem jak ty sobie to wyobrazasz ? ze wzielam krolika za fraki, wywalilam bezlitosnie na balkon i go w ogole stamtad nie zabieram ? bo mi nasikal na wykladzine..?xd ze krolik placze pod drzwiami, bo chce do pokoju ? jesli tak, to sie mylisz... zreszta, co ja sie bede tlumaczyc, mysl co chcesz :) wkoncu moj Einstein to moja sprawa, prawda ?

[ Dodano: Sob Sie 29, 2009 9:17 pm ]
ps nuka te dywaniki to dobry pomysl, gorzej z lozkiem i fotelem.. :p
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

nuka

  • Gość
Bieganie n a balkonie zimą
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 29, 2009, 21:22:29 pm »
dnorthern7,
na łóżku i fotelach sprawdza się folia malarska, najlepiej pod jakąś kapą :) i systematyczne, konsekwentne zganianie uszaka ztych mebli

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Bieganie n a balkonie zimą
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 29, 2009, 21:25:46 pm »
z tym zganianiem moze byc ciezko, zwlaszcza ze zaczyna sie rok szkolny i nie bedzie mnie pol dnia w domu... cos poradzimyy ;) wydaje mi sie ze sikania moge go oduczyc. z bobkowaniem gorzej..
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

nuka

  • Gość
Bieganie n a balkonie zimą
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 29, 2009, 21:30:20 pm »
Na bobki też jest rada - szczotka albo odkurzacz, zobacz http://forum.kroliki.net/topics44/6393,15.htm na stronie drugiej kasiek wkleiła super zdjęcie :)

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Bieganie n a balkonie zimą
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 29, 2009, 21:33:52 pm »
jaaaciee xd czegos takiego to nawet u mnie nie było :o
ja na bobki mam szczote xd ale nie zapomne historii jak przyszedł do mnie znajomy i na chwile zostawilam krepego w pokoju.. no i pech chcial ze znajomy wchodzac musial wdepnac w piramidke :p
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

nuka

  • Gość
Bieganie n a balkonie zimą
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 29, 2009, 21:36:25 pm »
Cytat: "dnorthern7"
czegos takiego to nawet u mnie nie było

no widzisz, masz kulturalnego króliczka :)

ps. znajomy niech patrzy pod nogi

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Bieganie n a balkonie zimą
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 29, 2009, 21:41:41 pm »
nuka, jak sie tu wstawia zdjecia, zeby one "normlanie" wygladaly ?
bo cos mi nie idzie...
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

nuka

  • Gość
Bieganie n a balkonie zimą
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 29, 2009, 21:45:32 pm »
oj, kochana, nie bardzo wiem, wstawiłam samodzielnie kilka (dawno temu), ja jestem kompouterowe beztalencie i dla mnie te wszystki znaczki typu img to robale. napisz do roxi7659, to ona wstawiała pierwsze fotki w galerii moich uszu :)
Zresztą inne dziewczyny też chętnie pomogą, jak zawsze  :PP

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Bieganie n a balkonie zimą
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 29, 2009, 21:49:32 pm »
nuka, nie wykręcaj się - Ciebie wywołano do tablicy :P
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Bieganie n a balkonie zimą
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 29, 2009, 21:52:10 pm »
hehe, ale własnie ja wstawiałam małego krepego sama, i wygladaja normalnie, a teraz probuje i sa jakies takie rozmazane, niewyrazne      img xd :p
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

nuka

  • Gość
Bieganie n a balkonie zimą
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 29, 2009, 21:54:08 pm »
Jadwinia,
pamiętam tylko tyle, że ma być img na początku i końcu linku do zdjęcia a to w jakichś nawiasach, no cóż z odpowiedzi 3= ale są wakacje :)