Autor Wątek: Zagrożenia  (Przeczytany 4209 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

M@

  • Gość
Zagrożenia
« dnia: Grudzień 19, 2006, 14:59:59 pm »
"Idą święta, więc napiszę teraz o zagrożeniach, ktore czychaja na naszych pupili:

- trzymajmy zwierzaki zdala od choinki! Mogą sobie zrobić krzywdę, jeśli stłuczą bombkę (szkło), połkną tasiemkę, anielskiego włosa itp. (raz trzeba było uśpić kota, któremu anielski włos wrósł we wnętrzności!),przegryzą kabel od lampek (porażenie prądem), najedzą się sztucznego śniegu, czy aluminiowej folii. Zwierzak może też w gonitwach przewrócić chybotliwe drzewko.

- nie pozwalajmy im sprawdzać, czy prawdziwe lub sztuczne stroiki są jadalne.

- pochowajmy wszystkie sylwestrowe akcesoria (połkniecie gumy z balonu, czy tym bardziej nadgryzienie petardy nie koniecznie musi być zdrowe).

- jesli pojawią się goście, zamknijmy mniejsze i płochliwe zwierzęta w spokojnym, zacisznym pomieszczeniu, bo hałas, obce zapachy i większa liczba osób mogą być dla nich stresujące.

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!"

tekst pochodzi z mojego bloga kroliczki-uszate.blog.onet.pl

Fauka

  • Gość
Zagrożenia
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 19, 2006, 15:48:06 pm »
Jak miałam dwa króliczki to zawsze spały pod choinką, nie interesowało ich czy to jest jadalne a bombki mam plastikowe (ze względu na psa). Zawsze mialam 2 mał prezenciki pod choinką w postaci króliczków moich :D teraz Kini jest sama i nie śpi już pod choinką :(

Koperek_wawa

  • Gość
Zagrożenia
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 19, 2006, 17:25:55 pm »
o bardzo dobrze, że powstał taki temat. To są moje pierwsze Święta spędzone z Pusią i teraz wiem, że muszę na nią bardzo uważać. Dzięki za radę ;)

M@

  • Gość
Zagrożenia
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 20, 2006, 09:05:21 am »
Nie ma za co! Powodzenia! :icon_lol

Renata

  • Gość
Zagrożenia
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 20, 2006, 10:34:35 am »
Jeśli chodzi o choinkę to zagrożeniem jest również jedzenie gałązek - ostre szpilki i żywica.
Niestety mój futrzak nic sobie z tego nie robi i tylko czeka na okazję aby pozbawić zielone, pachnące drzewko dolnych gałązek.

Chyba wiem jak powstała tradycja układania sianka pod choinką :hmmm  - dla królika żeby nie podżerał choinki  :P , daję też po kawałeczku suszonego jabłka między to sianko.


Kolejne zagrożenie to cukierki, czekoladki - jeżeli królik garnie się do słodyczy to nie można ich wieszać zbyt nisko bo będzie się częstował.

A wczoraj w nocy gdy ubieraliśmy choinkę odkryłam kolejne zagrożenie dla króliczka - gdy jesteśmy zabiegani, zaaferowani przygotowaniami świątecznymi nie patrzymy pod nogi :/

Właśnie wieszałam ozdoby na choince i cofałam się do tyłu aby zobaczyć czy wszystko jest ładnie i symetrycznie gdy w połowie przedpokoju nadepnęłam na coś miękkiego :oh:
Wyobraźcie sobie moje przerażenie gdy okazało się że rozdeptałam Solana :icon_redface  który wiernie towarzyszył mi przy ubieraniu drzewka.

M@

  • Gość
Zagrożenia
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 20, 2006, 18:21:26 pm »
Ach, i uwaga na plastikowe i inne torebki!

M@

  • Gość
Zagrożenia
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 21, 2006, 11:23:42 am »
Zwierzęta nie powinny też bawić się małymi przedmiotami, bo mogą je połknąć! :piesek: