Autor Wątek: JAKIE MACIE SPOSOBY NA ZAPACH KRÓLICZY?  (Przeczytany 8118 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kama79

  • Gość
JAKIE MACIE SPOSOBY NA ZAPACH KRÓLICZY?
« dnia: Listopad 23, 2006, 21:20:20 pm »
Witam serdecznie!
Mamw mieszkaniu 2 letniego królika-samca.
nie kastrowany.
Szczerze drażni mnie zapach jaki wydziela ,to nie jest zapach moczu,raczej taki słodkawy.nie wiem jak mam określić.
W każdym bądź razie od niedawna w naszym domu jest również kot i tak się z narzeczonym czasami zastanawiamy czy przypadkiem królik nie czuje mięty przez rumianek do kota.
oba zwierzątka podczas naszej obecności biegają po domu.
żyją w zgodzie.
ale zwłaszcza przed zimą boję się co z tym zapaachem,bo na serio są dni kiedy "aromat"poprostu odrzuca.
Jak Wy sobie z nim radzicie?
Mam nawet odświeżacz psikajacy co 36minut,ale średnio działa.
AAAA I BRYKIECIK WYBIERAM Z KUWETKI CO WIECZÓR więc na pewno nie chodzi o higienę.
serdecznie pozdrawiam
i proszę o radę

Renata

  • Gość
JAKIE MACIE SPOSOBY NA ZAPACH KRÓLICZY?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 24, 2006, 09:57:47 am »
:hmmm  Ja mam prawie trzy letniego samczyka który był kastrowany gdy miał dwa i pół roku ale nigdy ani przed kastracją ani po kastracji nie wydzielał jakiegoś nieprzyjemnego, słodkawego zapachu.

Ma taki swój zapach ale on jest bardzo delikatny i czuje się go tylko jak wtuli się twarz w jego futerko jednak nawet wtedy jest to raczej przyjemny zapach.

Może przyczyną nie jest naturalna woń a jakiś kłopot ze zdrowiem?
Brałaś to pod uwagę? Tak przez internet trudno stwierdzić.
Może lepiej poradzić się weterynarza?

Balb

  • Gość
JAKIE MACIE SPOSOBY NA ZAPACH KRÓLICZY?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 24, 2006, 12:05:59 pm »
Może ten zapach jest tak silny, bo króliczek jest niekastrowany?
Kiedy przybył do mnie Filip (wykastrowany) i przez pierwsze dni zalecał sie do Miećki to wydzielał taki ostry zapach. Alo potem to minęło...

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
JAKIE MACIE SPOSOBY NA ZAPACH KRÓLICZY?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 25, 2006, 17:40:03 pm »
Ja mam dwa niewykastrowane uchole,dwa psy,chomika i nic nie czuje.Aha!to wszystko w malym mieszkaniu.Sprzatam im 2 razy dziennie i tak jak pisze Renata !!uchole az pachna.Ich siersc nie ma rzadnego zapachu.U krolikow i zreszta zdecydowanie u kotow pachnie mocz.Kroliki nie wydzielaja rzadnych zapachow.To nie skunksy(nie wiem czy dobrze napisalam)Wydaje mi sie ze to zapach kota albo krolis jest chory.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

naomi19

  • Gość
JAKIE MACIE SPOSOBY NA ZAPACH KRÓLICZY?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 25, 2006, 18:01:18 pm »
Nie bardzo rozumiem pytania. "Jak radzicie sobie z zapachem króliczym?" Chodzi o to, żeby nie znikł? Nie mam sposobu, Bunisława tak wspaniale pachnie, ale nic w tym kierunku nie robię. Tylko się wtulać w to mięciutkie futerko :)

Anula_1960

  • Gość
JAKIE MACIE SPOSOBY NA ZAPACH KRÓLICZY?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 25, 2006, 18:58:16 pm »
pewnie, że pachną :bejzbol a pysie to tak pięknie pachną sianem :jupi ( no czasami "pachną" nie posprzątane kuwety. ale to już wina ludzi,a nie królasów :lol

Offline ANKA_89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 139
JAKIE MACIE SPOSOBY NA ZAPACH KRÓLICZY?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 26, 2006, 19:49:59 pm »
mój Spaślak miał "swój" zapach, ale po kastracji wszystko co złe ustało( sikanie na ściany, molestownie mojej ręki, nogi, podgryzanie i/lub gonienie dobermana!dobrze , że kudel jest w miare spokojny),ja bym radziła kastracje ,no i  warto sprawadzić, czy króliś nie jest chory
człowiek...brzmi dumnie tylko w trumnie
   http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=28872&highlight=natka  


  • Spaślaczku
  • Będe pamiętać , zawsze....

Offline cytryna27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 337
  • Płeć: Kobieta
JAKIE MACIE SPOSOBY NA ZAPACH KRÓLICZY?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 27, 2006, 00:00:11 am »
Mój Kuki wydziela czasem taki dość ostry zapach jak ... khem.. lata z wafelkiem na wierzchu.  :co_jest Wtedy pachnie raczej nieciekawie, ale ten zapach jest wyczuwalny tylko przez chwilę. Zawsze uspokajam go i wszystko wraca do normy. Niestety nie wiem czy to o ten zapach ci chodzi. Jak się ma niekastrowanego królika tak jak ja to niestety trzeba go czasem uspokajać gdy najdzie go nagle potrzeba na "te" klocki.
Może twój króliś dojrzewa, albo ma to samo co mój (okres godowy).
Zwykle Kuki pachnie siankiem albo innymi ziołami. I zgadzam się z poprzedniczkami, że sierść królika to najpiękniejszy zapach na świecie. Nawet mój pies tak ładnie nie pachnie a też lubię się do niego przytulać. Zapach psa jest inny, taki bardziej wyczuwalny jakby (szczególnie gdy się w czymś wytarza :diabelek). Kuki pachnie tak rozkosznie i wprost rozczulająco, jak takie małe dzieciątko tylko bardziej subtelnie.