Autor Wątek: Czy to się uda?  (Przeczytany 5417 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fauka

  • Gość
Czy to się uda?
« dnia: Grudzień 14, 2006, 20:29:19 pm »
Witam serdecznie!
Mam 7 letnią królicę "miniaturową", jest dość agresywna w stosunku do psa i obcych ludzi ale mnie i kota toleruje a nawet zachęca do zabawy :). W tamtym roku zmarła moja najsatsza królica z którą Kinia była od początku, bardzo widac cierpi do tej pory z tego powodu i nie chce wychodzić z klatki, chyba ze zobaczy kota, wtedy się z nim bawi :). Ostatnio zobaczyłam podobnego króliczka do mojej zmarłej Krusi tylko że ona jest barankiem, chcialabym jej sprawić taki prezent na gwiazdkę i przynieść kolezankę. Boję sie że to nie wypali i proszę o porady bo boję się że będę musiala oddać spowrotem malca  ;( . Dodam jeszcze że Kinia ma więcej chormonów męskich i często starala się śp. Krusię "pokryć" .

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Czy to się uda?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 15, 2006, 10:45:38 am »
Fauka ja ekspertem nie jestem. Wydaje mi się, że lepiej chyba jak króliczki sa w podobnym wieku, ale reguły nie ma. Moje paskudy w podobnym wieku darły sie z sobą ponad pół roku . A pozatym jak beda w podobnym wieku możesz uniknąć ponownego wcześniejszedo odejścia jednego z króli.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Fauka

  • Gość
Czy to się uda?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 15, 2006, 13:37:54 pm »
Kiedyś łączyłam roczną samiczkę z maleństwem i potraktowała go w podobie jak swoje młode, niewiem czy w tym przypadku będzie pdoobnie, tamten króliczek ma ok 9-10 tygodni.

EDIT:
Naprawdę jak ktoś może to nich mi poradzi lub przedstawi swoją sytuację jezeli taką miał. Ten króliczke po prostu ma w sobie coś co nie pozwala mi o nim zapomnieć, już go pokochałam i widzę w nim zmarłą krusię ;( . Ale z jednej strony nie chcę kupować po to by oddawać... PROSZĘ O POMOC I PORADĘ!  :buu

Fauka

  • Gość
Czy to się uda?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 15, 2006, 17:41:44 pm »
Bardzo proszę o szybką pomoc bo chcialabym go zamówić ale nikt mi nie pomaga tutaj ;( może go zabrać terrarysta bo szybko tam coś króliki idą! (czekają na "dom" nie dłużej niż tydzień).

Renata

  • Gość
Czy to się uda?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 15, 2006, 18:58:21 pm »
A co możemy Ci napisać skoro wiemy że zaprzyjaźnianie królików to loteria?
Różnie bywa, czasem się zaprzyjaźniają a czasem poprostu nie przypadają sobie do gustu i drą futro.
A to że króliki szybko schodzą nie musi znaczyć że idą dla terrarystów. Koło mnie w zoologiku też szybko schodzą a wątpię żeby dla węży bo kosztują 36 zł

Fauka

  • Gość
Czy to się uda?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 15, 2006, 19:57:44 pm »
tylko tam nie tylko króliki szybko znikają, myszy i szczury też bardzo szybko... króliki tam sa tanie, zwykły 20 barani 30.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Czy to się uda?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 15, 2006, 20:07:56 pm »
Jak Ci tak zalezy to kup,najwyzej bedziesz trzymala w osobnych klatkach,a jak nowy kroliczek bedzie potem wysterylizowany to juz tak sie beda znaly,ze ich zaprzyjaznianie powinno "wyjsc".Musisz byc jednak przygotowana na dodatkowa klatke i byc moze na dlugo,no i opieke i podzielny czas na 2 uchole.Nic to przyjemnego nie jest,ja tak obecnie mam.Jednak wydaje mi sie ze z mlodszym kroliczkiem moze byc lepiej,teraz zaluje,ze ja tak nie zrobilam.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Fauka

  • Gość
Czy to się uda?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 15, 2006, 20:59:31 pm »
Czyli kupić, wysterlizować a potem dopiero poznać, na neutralnym gruncie czy nie trzeba? dzięki za pomoc, naprawdę ten króliczek ma to coś za co go już uwielbiam, ile kosztuje sterlizacja? muszę się przygotować na koszty i czy ona moze yć niebezpieczna?

Renata

  • Gość
Czy to się uda?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 16, 2006, 12:56:08 pm »
W Lublinie kastracja samca kostuje 80-90 zł , samicy 150-200 zł. Nie jest to wygórowana cena.
W niektórych miastach może być drożej.
Ważne abyś znalazła dobrego specjaliste, który kastruje króliki a nie takiego, który powie Ci że kastruje psy i koty to i królika może Ci wykastrować. Może to oznaczać że tak naprawdę nie zna się na królikach.

Przyznaj się tak naprawdę bardzo chciałaś kupić tego króliczka i oczekiwałaś że odpiszemy Ci abyś kupiła króliczka i że wszysto się dobrze ułoży? :P

Fauka

  • Gość
Czy to się uda?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 17, 2006, 08:39:34 am »
Króliczka naprawdę bardzo chcę kupić ale nie liczyłam na to że napiszecie że będzie cool tylko że napiszecie co mnie może czekać ;), raz tak lączyłam 2 samce myszy a teraz mam 2 osobne klatki z myszkami ;)

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Czy to się uda?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 17, 2006, 18:26:31 pm »
Napisalam Ci co moze Cie czekac :)
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein