Autor Wątek: Cekotrofy  (Przeczytany 27917 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nuka

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 16, 2010, 23:06:35 pm »
Zobacz czy jutro też zostawi ceko. Może to jednorazowe przejedzenie?

Uszata_panna

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 16, 2010, 23:17:29 pm »
Myślę że przejdzie, teraz już wszystkie kupki normalnie, ciekawi mnie tylko fakt że ceko był między ranem a południem ok 10. A i trochę nie do tematu ale jak już nuka porady daje to czy na koraliki mogę dać mu rumianek i miętę? Gdzieś na forum rzuciło mi się że coś takiego można podawać i mnie to ciekawi bo teraz zdarza mu się zrobić koralki.

nuka

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 16, 2010, 23:20:05 pm »
herbatki możesz podać, ale bardziej wskazane na koraliki są kiwi, ananas, papaja i wyczesywanie

Uszata_panna

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 16, 2010, 23:21:32 pm »
od szczotki, i grzebyka ucieka, kiwi już dostał,

nuka

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 16, 2010, 23:22:40 pm »
a wilgotna dłoń w czasie głasków, wyciaganie wystających kępek sierści?

kasica

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 18, 2010, 14:53:24 pm »
kurcze glupieje z ta maja kroliczka :oh:
dac jej sianko, warzywa i jest wszystko cacy. dac chociazby kilka granulek granulatu i ceko w klatce... :zdenerwowany
no sama nie wiem :/
co robic :( ?

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Cekotrofy
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 18, 2010, 14:56:26 pm »
Nie dawać granulatu. :lol.Teraz latem nie brakuje zieleniny.

kasica

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 18, 2010, 16:53:11 pm »
no wlasnie tego sie "obawiam"
tzn to swego rodzaju krok dalej-czy podolam w zapewnieniu pelnwartosciowej diety. bo granulat je chetnie, ale co z tego, jesli ceko zostaje :/
tylko zastanawia mnie jedno: bo tu na forum czesto jest podawany taki schemat jedzenia:
sniadanie i kolacja granulat, siano do oporu przez caly dzien, a w ciagu dnia micha z warzywami/zielonymi. w takim razie czy jesli nawet z rana wycofam granulat albo zmniejsze jego ilosci bardzo drastycznie to czy sa jakies ograniczenia? w sensie, czy bedzie cos, co kroliczkowi zaszkodziloby przykladowo rano, a juz w dzien jako ten srodkowy posilek byloby ok?
i mam jeszcze jedno pytanie ;) na co zwracac uwage w takiej diecie bezgranulatowej? co dostarcza najwiekszej ilosci substancji odzywczych?

nuka

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 18, 2010, 16:59:34 pm »
http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=7570&highlight=bez+granulatu wątek o diecie bez granulatu.
Granulat jest wygodną formą karmienia królików ale nie jest on niezbędny w ich diecie. Warzywa, zioła, zieleninę możesz podawać przez cały dzień

Uszata_panna

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 18, 2010, 17:04:34 pm »
Nie zostawił więcej ceko, jeszcze czasem "urodzi" podwójne koraliki. Już wraca do normy.

kasica

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 18, 2010, 17:28:58 pm »
oo dzieki ;) popatrze sobie w tamten temacik :bukiet

efyra

  • Gość
Odp: Cekotrofy
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 08, 2010, 16:37:27 pm »
Kłębek jest chudziutkim maleńkim królikiem, jak miał zator to bardzo schudł i nie może dalej dojść do normalnej wagi - dalej waży niewiele ponad kilogram.
Granulatu mu nie zmieniałam, nie zmieniałam także ilościu, dostaje tyle, co zawsze.

Jest królikiem bezsianowym - siana prawie nie tyka, jest tak od jakichś może 2 lat.

od tygodnia jakiegoś nie je cekotrofów. To znaczy trochę je, ale nie wszystkie. Te które robi nad ranem to zjada - bo rano nie ma nowych w klatce, ale często ostatnmio robi je w dzień - i tych nie rusza.

co powinnam zrobić?
Nie mogę karmić go mniej bo i tak jest chudy
myślałam żeby zmienić granulat na mieszankę, ale bezzbożową, jest bardziej kaloryczna (np vitakraft emotion long hair) co o tym myślicie? kiedyś ją jadł przez długi czas i naprawdę świetne zdrowie miał...
Acha - mokrego zbytnio jeść nie może po tych wszystkich swoich żołądkowych problemach. Właściwie jest tylko na granulacie i suszkach.
Proszę o jakąś radę, bo naprawdę już nie wiem co począć...

(nie, nie ma robaków, ani pasożytów, ani nic takiego)

kasiagio

  • Gość
Odp: Cekotrofy
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 08, 2010, 23:59:07 pm »
Zmniejszyć ilości granulatu  mimo wszystko ,   musi zostawać bez granulatu i musi zacząć jeść siano , zwiększyć ilość zieleniny .

Asica

  • Gość
Odp: Cekotrofy
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 09, 2010, 06:38:56 am »
Witam, postanowiłam podczepić się pod temat.
Problem Kicaka jest podobny jak tu opisywaliście...
Zawsze miałam problem z odróżnieniem ceko od zwykłych kupek. Od czasu do czasu widzę u Kicaka takie okrągłe, śmierdzące, miękkie kupki i to zwykle myliłam z ceko  :oh: Ale dzięki tym zdjęciom zrozumiałam swój błąd. Kicak je dużo granulatu, właściwie ma cały czas go w misce... Bo naczytałam się, że królik nie może mieć pustego przewodu pokarmowego i jak tylko widzę że jest głodny to sypie mu granulat  :nie_powiem
Od jakiś trzech dni Kicak zastawia miękkie- śmierdzące kupki, ale zachowuje się normalnie, nie widać żeby go coś bolało, nie jest osowiały, jest takim leniuszkiem jak na co-dzień... Tylko martwię się tymi kupkami  ??? 

nuka

  • Gość
Odp: Cekotrofy
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 09, 2010, 07:05:43 am »
Granulat ogranicz, sianko ma mieć non stop i tym się naje, do tego suszki, świeża zielenina, trochę warzyw. Jak robi miękkie kupki odstaw świeże i mokre pokarmy, zostaw malca na samym sianie i suszkach, jak kupsko sie unormuje stopniowo wprowadzaj świeże tak jak nowinki żywieniowe. Zauważysz w ten sposób co powoduje rozluźnienie bobków

Asica

  • Gość
Odp: Cekotrofy
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 09, 2010, 08:06:25 am »
Dziękuje nuka  :przytul:

Jeszcze tylko dodam, że Kicak ma 3lata (około)  :bunny:

nuka

  • Gość
Odp: Cekotrofy
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 09, 2010, 08:21:06 am »
Asica, wiek nic nie zmienia. Uszak jest przeciez zdrowy, chodzicie do weta na badania kontrolne, szczepienia, tylko te luźne babole sa problemem?
Robiłas badanie kału? Może przy następnej wizycie u weta zasugeruj takie badanie, koszt ok 10 zł a masz pewnośc, że robali mały nie ma

efyra

  • Gość
Odp: Cekotrofy
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 09, 2010, 08:36:47 am »
..
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2010, 00:54:22 am wysłana przez efyra »

nuka

  • Gość
Odp: Cekotrofy
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 09, 2010, 08:39:31 am »
Efyra, o co Ci chodzi?? Możesz uściślić swoją wypowiedź??

Żeby była jasność, odpowiadałam Asice nie Tobie, To odpowiedź na swój post juz miałaś.

Kłębka pomiziaj, nigdy w żaden sposób mu nie zaszkodzę

kasiagio

  • Gość
Odp: Cekotrofy
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 09, 2010, 11:03:09 am »
Kłębek jest chudziutkim maleńkim królikiem, jak miał zator to bardzo schudł i nie może dalej dojść do normalnej wagi - dalej waży niewiele ponad kilogram.
Granulatu mu nie zmieniałam, nie zmieniałam także ilościu, dostaje tyle, co zawsze.

Jest królikiem bezsianowym - siana prawie nie tyka, jest tak od jakichś może 2 lat.

od tygodnia jakiegoś nie je cekotrofów. To znaczy trochę je, ale nie wszystkie. Te które robi nad ranem to zjada - bo rano nie ma nowych w klatce, ale często ostatnmio robi je w dzień - i tych nie rusza.

co powinnam zrobić?
Nie mogę karmić go mniej bo i tak jest chudy
myślałam żeby zmienić granulat na mieszankę, ale bezzbożową, jest bardziej kaloryczna (np vitakraft emotion long hair) co o tym myślicie? kiedyś ją jadł przez długi czas i naprawdę świetne zdrowie miał...
Acha - mokrego zbytnio jeść nie może po tych wszystkich swoich żołądkowych problemach. Właściwie jest tylko na granulacie i suszkach.
Proszę o jakąś radę, bo naprawdę już nie wiem co począć...

(nie, nie ma robaków, ani pasożytów, ani nic takiego)
Zmniejszyć ilości granulatu  mimo wszystko ,   musi zostawać bez granulatu i musi zacząć jeść siano , zwiększyć ilość zieleniny .
  to ejst odpowiedź na Twoje pytanie .

ale oscentacyjne olewanie :P
no normalnie miłość do zwierząt aż z Ciebie kipi, nuka, szkodzisz nie mi tylko Kłębkowi ;)
    nie wiem o co Ci chodzi , skoro ja ci odpisałam to po co się Nuki czepiasz , zobaczyła moją odpowiedź i stwierdził że jest wyczerpująca , po za tym nie musi Ci odpisywać  , jeżeli nie ma na to ochoty .