Autor Wątek: Cekotrofy  (Przeczytany 27859 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

serenity

  • Gość
Cekotrofy
« dnia: Wrzesień 21, 2006, 16:23:24 pm »
Witam!
 Od 2 dni mój króliś ok. godziny 13-14 załatwia się cekotrofami,a powinien w nocy !! i na dodatek nie zjada ich !! a na pewno nie wszystkie,bo zawsze kilka sztuk jest w klatce.
 Zwykłe bobki są takie jak powinny być.
 Królik wygląda na zdrowego,czyste oczy,uszy,futerko,nie widzę żadnych niepokojących objawów.
 Jest jeszcze bardzo młody (ok.7 tygodni) , więc je tylko sianko i granulat.Żadnych przysmaków nie podaję...
 Proszę o porady,co może być z moim królaskiem ??

wiollcia

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 22, 2006, 08:24:07 am »
moj kroliczek tez nieje ,jago tego nauczyc??? :hmmm

Anula_1960

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 22, 2006, 17:13:36 pm »
Byc może króliki dostają za dużo granulatu, poszukajcie w starszych postach, pamiętam ,że sporo było na ten temat

wiollcia

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 22, 2006, 20:29:32 pm »
bylam dzis u weterynarza powiedziala ze kroliki 8tgodniowe niejedza duzo tych kupek ,jedza tyle ile maja ochote ,100%jedza wiec niema obaw do niepokoju

serenity

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 22, 2006, 22:14:29 pm »
Oj to dobrze Wiollcia  :jupi
 Bo ja mojemu królowi zmniejszyłem nieco dzienną porcję granulatu,ale nadal widzę niezjedzone cekotrofy. Tylko czemu  również w dzień ? Może Łapce myli się noc z dniem  :lol
 Pozdrawiam!

wiollcia

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 23, 2006, 08:36:12 am »
na pewno ,wiec sie niemartw a pozatym to kroliczki nie odruzniaja dnia od nocy ,wiec te kupki moze robic ruznie ,ale najwazniejsze ze jedza ,malo bo sa mali beda wieksi to zjedza wiecej ,pozdrawiam

Pszczolkowa

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 17, 2010, 13:14:09 pm »
No to ja odświeżam starocia.

Śnieżek nie zjada cekotrofów! Ale od początku..

Przedwczoraj dostał sporo buraczków, wypuściłam go na dywan i wyszłam na chwilę do innego pokoju, wracam a tu cała podłoga razem z dywanem brudne. Bobki były dziwne niby okrągłe, ale takie miękkawe i do tego cała masa ceko. Powybierałam mu z miski te buraczki i niby było trochę lepiej. Potem jeszcze podałam lakcid. Pomyślałam, że buraczki jadł jakiś czas temu, może rzeczywiście zaszalałam z nimi. Wczoraj dałam mu to co je najczęściej - kilka plastrów marchewki, kapustę pekińską, cykorię, seler, ale znów zostawiał ceko. Zostawiłam go zatem na samym sianku i wodzie, wszystko super wypuściłam go potem, bobki były ładne. Na wieczór nasypałam mu trochę suszków i łyżkę CC.
Dziś rano dałam mu warzywa - znacznie mniej niż zawsze, pomyślałam, że może za dużo mu tych warzywa daję, bo on przecież je z metalowej, psiej michy. Dałam to co najczęściej, nic nowego i łyżkę granulatu. Wypuściłam go do drugiego pokoju dosłownie na chwilę, żeby posprzątać w klatce. Przyszłam zerknąć co u niego a tu znowu to samo, wszędzie ceko.
Pierwsza myśl, to, że z warzywami jest coś nie tak, ale zerknęłam na miseczkę i zjadł na razie sam granulat, a nie dawałam go więcej, tyle co zawsze.

Myślałam też nad tym, że może obecność Floppiego tak na niego wpływa, bo w klatce praktycznie ceko nie zostawia, może raz widziałam w przeciągu tych trzech nieszczęsnych dni. Za to poza klatką.. na początku bardzo dużo bobków, a teraz cekotrofy.. Chociaż mam wątpliwości, bo gdy jadł samo sianko takiej sytuacji nie było.

Nie je więcej niż zawsze, nawet mniej. Zachowuje się całkiem normalnie. Oczywiście, odkąd jest Floppy to zrobił się nieco bardziej aktywny - wszystko sumiennie znaczy bródką, bobkuje i sika, ale nic oprócz tego. Biega, skacze, upomina się o głaski, wszystko jak zwykle.

Dziewczyny, co robię nie tak?  :(

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Cekotrofy
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 17, 2010, 13:41:35 pm »
Zdarza się,że króliczek pod wpływem stresu(np.zapachu innego samca)nie zjada cekrofów.Inny przypadek to przekarmienie.Ja stawiałabym jednak na to pierwsze.

Pszczolkowa

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 17, 2010, 14:09:35 pm »
Właśnie snułam takie teorie, ale nie byłam pewna, czy to rzeczywiście ma wpływ.
Często jak sprzątam klatkę Śnieżka, to daje go do pokoju w którym urzęduje Floppy (żeby się nie denerwował, że sprzątam), a Floppiego wpuszczam do mojego. Czyli najwyższy czas skończyć z takimi praktykami.
Dziękuję Ci bardzo za informacje  :przytul .

kasica

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 16, 2010, 13:49:40 pm »
i u mnie pojawil sie problem...
jakies 2 tygodnie temu pokonalismy zator i niby juz bylo wszystko ok, zaczelam na nowo wprowadzac warzywa, dosc znaczaco zmniejszylam ilosc granulatu, krolus nauczyl sie jesc wieksze ilosci sianka. ale tygodnio obserwuje po nocy cekotrofy w klatce. wiec wycofalam warzywa i daje sam granulat-2 razy dziennie po 2 lyzki i tylko siano. no ale cekotrofy dalej sie pojawiaja... i zastanawiam sie nad przyczyna... chcialam ja przyglodzic na samym sianku, ale nie mam pojecia, czy w tym przypadku nalezaloby?

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Cekotrofy
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 16, 2010, 14:13:36 pm »
Raczej znacznie ograniczyć granulat,a dawać dużo warzyw i sianka,bo 1.królik przeszedł zator,a granulat w żołądku pochłania wodę,a z niego i włosów tworzą się bezoary. 2.Jest dość kaloryczny,a zwiększanie jego ilości może właśnie spowodować niezjadanie ceko.

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Cekotrofy
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 16, 2010, 14:26:01 pm »
Słuchajcie, naczytałam się o tych cekotrofach i mam pytanie- czym one się różnią od zwykłych bobków?  :madrala:  w sensie wizualnym
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

kasica

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 16, 2010, 14:26:05 pm »
MAS czyli radzisz wprowadzenie warzyw oprocz sianka? z tym tez mamy problem-brokul nie smakuje, cykoria nie smakuje, marchew nie smakuje... poki co lubi chyba tylko mlecza i nacie selera i pietruszki... tych dwoch ostatnich ze sklepu nie kupuje tylko czekam na ogrodek, a mleczem w takim razie krzywdy nie zrobie?

[ Dodano: Nie Maj 16, 2010 2:27 pm ]
Iskra to sa pozlepiane miekkie bobki dlugosci okolo plus minus 2cm. jak ich nie widzisz to pewnie je zjada, zostawione albo leza posklejana albo sa splaszczone-placek :P

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Cekotrofy
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 16, 2010, 14:53:19 pm »

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Cekotrofy
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 16, 2010, 18:13:06 pm »
kasicaa sałaty rzymskiej nie tknie albo kapusty pekińskiej?.Z ogródka (powiedzmy,że nie powinno go tam być)jest już podgarycznik,jasnota,trybula ogrodowa i gwiazdnica,koniczyna.Może coś z tego by mu zasmakowało.I młode liście.Mój Duszek lubi młode gałęzie z liśćmi malin,chmiel,wierzbę.

kasica

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 16, 2010, 18:46:04 pm »
kapusty pekinskiej niestety nie :/ rzymskiej nie probowalam. uwielbia suszki, liscie brzozy, jak puscic ja na trawnik to wcina trawe... ogorka nie tknie, przy problemach z brzuszkiem podawalam jej kiwi-ale to byla jedna wielka walka-nie lubi, zreszta jablka tez... takich typowych warzywek w wiekszosci jesc nie chce... nie dawalam jej jeszcze zielonej czesci rzodkiewki, ale sadze, ze bedzie ja z checia wcinac, skoro wszystkie lisciaste miekkie czesci jesc chce...
dalam dzis mlecza, ma sianko, wode, granulat wyjelam, bo z rana po zjedzeniu kilku granulek pojawilo sie w klatce kolejne ceko :/ wiec bez granulatu bede obserwowac
i oczywiscie podgarycznika, jasnote ,trybule ogrodowa, gwiazdnice i koniczyne przetestuje ;)
dzieki za wskazowki, bede na biezaco dawala znac ;)

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Cekotrofy
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 16, 2010, 20:24:45 pm »
ja zbieram też m.in. gałązki jabłoni i leszczyny z liśćmi, uszate je uwielbiają :lol
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Uszata_panna

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 16, 2010, 22:22:22 pm »
Mam pytanie, Kalego prawie już przestawiłam na dietę bez granulatu(Czasem jeszcze trochę tego co zostało podaje) I do siana dostępnego 24h dodałam trawę, stopniowo oczywiście. Oprócz tego dostaje rano i wieczorem trochę krwawniku i koniczny(teraz chcę dodać mlecz) raz na jakiś czas podaje mu trochę jabłka, pietruszki, marchewki, banana ale rzadko(na razie nie chcę dopuścić do dużej ilości zjadanych warzyw, owoców i ziół, wcześniej ich nie miał) Ostatnio jakieś 3 dni temu dałam mu troszkę kiwi. I teraz moje pytanie czemu teraz mógł zostawić ceko? jadł jak zawsze.

nuka

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 16, 2010, 22:51:13 pm »
Za dużo zjadł, łakomczuch mały. Nie zwiększyłas porcji?

Uszata_panna

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 16, 2010, 22:55:36 pm »
Nie,od długiego czasu miał już trawę więc dla niego to już siano, mogła to być przyczyna krwawniki i koniczny ale przecież nawet garści łącznie nie dostał tego.

nuka

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 16, 2010, 23:06:35 pm »
Zobacz czy jutro też zostawi ceko. Może to jednorazowe przejedzenie?

Uszata_panna

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 16, 2010, 23:17:29 pm »
Myślę że przejdzie, teraz już wszystkie kupki normalnie, ciekawi mnie tylko fakt że ceko był między ranem a południem ok 10. A i trochę nie do tematu ale jak już nuka porady daje to czy na koraliki mogę dać mu rumianek i miętę? Gdzieś na forum rzuciło mi się że coś takiego można podawać i mnie to ciekawi bo teraz zdarza mu się zrobić koralki.

nuka

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 16, 2010, 23:20:05 pm »
herbatki możesz podać, ale bardziej wskazane na koraliki są kiwi, ananas, papaja i wyczesywanie

Uszata_panna

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 16, 2010, 23:21:32 pm »
od szczotki, i grzebyka ucieka, kiwi już dostał,

nuka

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 16, 2010, 23:22:40 pm »
a wilgotna dłoń w czasie głasków, wyciaganie wystających kępek sierści?

kasica

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 18, 2010, 14:53:24 pm »
kurcze glupieje z ta maja kroliczka :oh:
dac jej sianko, warzywa i jest wszystko cacy. dac chociazby kilka granulek granulatu i ceko w klatce... :zdenerwowany
no sama nie wiem :/
co robic :( ?

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Cekotrofy
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 18, 2010, 14:56:26 pm »
Nie dawać granulatu. :lol.Teraz latem nie brakuje zieleniny.

kasica

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 18, 2010, 16:53:11 pm »
no wlasnie tego sie "obawiam"
tzn to swego rodzaju krok dalej-czy podolam w zapewnieniu pelnwartosciowej diety. bo granulat je chetnie, ale co z tego, jesli ceko zostaje :/
tylko zastanawia mnie jedno: bo tu na forum czesto jest podawany taki schemat jedzenia:
sniadanie i kolacja granulat, siano do oporu przez caly dzien, a w ciagu dnia micha z warzywami/zielonymi. w takim razie czy jesli nawet z rana wycofam granulat albo zmniejsze jego ilosci bardzo drastycznie to czy sa jakies ograniczenia? w sensie, czy bedzie cos, co kroliczkowi zaszkodziloby przykladowo rano, a juz w dzien jako ten srodkowy posilek byloby ok?
i mam jeszcze jedno pytanie ;) na co zwracac uwage w takiej diecie bezgranulatowej? co dostarcza najwiekszej ilosci substancji odzywczych?

nuka

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 18, 2010, 16:59:34 pm »
http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=7570&highlight=bez+granulatu wątek o diecie bez granulatu.
Granulat jest wygodną formą karmienia królików ale nie jest on niezbędny w ich diecie. Warzywa, zioła, zieleninę możesz podawać przez cały dzień

Uszata_panna

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 18, 2010, 17:04:34 pm »
Nie zostawił więcej ceko, jeszcze czasem "urodzi" podwójne koraliki. Już wraca do normy.

kasica

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 18, 2010, 17:28:58 pm »
oo dzieki ;) popatrze sobie w tamten temacik :bukiet

efyra

  • Gość
Odp: Cekotrofy
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 08, 2010, 16:37:27 pm »
Kłębek jest chudziutkim maleńkim królikiem, jak miał zator to bardzo schudł i nie może dalej dojść do normalnej wagi - dalej waży niewiele ponad kilogram.
Granulatu mu nie zmieniałam, nie zmieniałam także ilościu, dostaje tyle, co zawsze.

Jest królikiem bezsianowym - siana prawie nie tyka, jest tak od jakichś może 2 lat.

od tygodnia jakiegoś nie je cekotrofów. To znaczy trochę je, ale nie wszystkie. Te które robi nad ranem to zjada - bo rano nie ma nowych w klatce, ale często ostatnmio robi je w dzień - i tych nie rusza.

co powinnam zrobić?
Nie mogę karmić go mniej bo i tak jest chudy
myślałam żeby zmienić granulat na mieszankę, ale bezzbożową, jest bardziej kaloryczna (np vitakraft emotion long hair) co o tym myślicie? kiedyś ją jadł przez długi czas i naprawdę świetne zdrowie miał...
Acha - mokrego zbytnio jeść nie może po tych wszystkich swoich żołądkowych problemach. Właściwie jest tylko na granulacie i suszkach.
Proszę o jakąś radę, bo naprawdę już nie wiem co począć...

(nie, nie ma robaków, ani pasożytów, ani nic takiego)

kasiagio

  • Gość
Odp: Cekotrofy
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 08, 2010, 23:59:07 pm »
Zmniejszyć ilości granulatu  mimo wszystko ,   musi zostawać bez granulatu i musi zacząć jeść siano , zwiększyć ilość zieleniny .

Asica

  • Gość
Odp: Cekotrofy
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 09, 2010, 06:38:56 am »
Witam, postanowiłam podczepić się pod temat.
Problem Kicaka jest podobny jak tu opisywaliście...
Zawsze miałam problem z odróżnieniem ceko od zwykłych kupek. Od czasu do czasu widzę u Kicaka takie okrągłe, śmierdzące, miękkie kupki i to zwykle myliłam z ceko  :oh: Ale dzięki tym zdjęciom zrozumiałam swój błąd. Kicak je dużo granulatu, właściwie ma cały czas go w misce... Bo naczytałam się, że królik nie może mieć pustego przewodu pokarmowego i jak tylko widzę że jest głodny to sypie mu granulat  :nie_powiem
Od jakiś trzech dni Kicak zastawia miękkie- śmierdzące kupki, ale zachowuje się normalnie, nie widać żeby go coś bolało, nie jest osowiały, jest takim leniuszkiem jak na co-dzień... Tylko martwię się tymi kupkami  ??? 

nuka

  • Gość
Odp: Cekotrofy
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 09, 2010, 07:05:43 am »
Granulat ogranicz, sianko ma mieć non stop i tym się naje, do tego suszki, świeża zielenina, trochę warzyw. Jak robi miękkie kupki odstaw świeże i mokre pokarmy, zostaw malca na samym sianie i suszkach, jak kupsko sie unormuje stopniowo wprowadzaj świeże tak jak nowinki żywieniowe. Zauważysz w ten sposób co powoduje rozluźnienie bobków

Asica

  • Gość
Odp: Cekotrofy
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 09, 2010, 08:06:25 am »
Dziękuje nuka  :przytul:

Jeszcze tylko dodam, że Kicak ma 3lata (około)  :bunny:

nuka

  • Gość
Odp: Cekotrofy
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 09, 2010, 08:21:06 am »
Asica, wiek nic nie zmienia. Uszak jest przeciez zdrowy, chodzicie do weta na badania kontrolne, szczepienia, tylko te luźne babole sa problemem?
Robiłas badanie kału? Może przy następnej wizycie u weta zasugeruj takie badanie, koszt ok 10 zł a masz pewnośc, że robali mały nie ma

efyra

  • Gość
Odp: Cekotrofy
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 09, 2010, 08:36:47 am »
..
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2010, 00:54:22 am wysłana przez efyra »

nuka

  • Gość
Odp: Cekotrofy
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 09, 2010, 08:39:31 am »
Efyra, o co Ci chodzi?? Możesz uściślić swoją wypowiedź??

Żeby była jasność, odpowiadałam Asice nie Tobie, To odpowiedź na swój post juz miałaś.

Kłębka pomiziaj, nigdy w żaden sposób mu nie zaszkodzę

kasiagio

  • Gość
Odp: Cekotrofy
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 09, 2010, 11:03:09 am »
Kłębek jest chudziutkim maleńkim królikiem, jak miał zator to bardzo schudł i nie może dalej dojść do normalnej wagi - dalej waży niewiele ponad kilogram.
Granulatu mu nie zmieniałam, nie zmieniałam także ilościu, dostaje tyle, co zawsze.

Jest królikiem bezsianowym - siana prawie nie tyka, jest tak od jakichś może 2 lat.

od tygodnia jakiegoś nie je cekotrofów. To znaczy trochę je, ale nie wszystkie. Te które robi nad ranem to zjada - bo rano nie ma nowych w klatce, ale często ostatnmio robi je w dzień - i tych nie rusza.

co powinnam zrobić?
Nie mogę karmić go mniej bo i tak jest chudy
myślałam żeby zmienić granulat na mieszankę, ale bezzbożową, jest bardziej kaloryczna (np vitakraft emotion long hair) co o tym myślicie? kiedyś ją jadł przez długi czas i naprawdę świetne zdrowie miał...
Acha - mokrego zbytnio jeść nie może po tych wszystkich swoich żołądkowych problemach. Właściwie jest tylko na granulacie i suszkach.
Proszę o jakąś radę, bo naprawdę już nie wiem co począć...

(nie, nie ma robaków, ani pasożytów, ani nic takiego)
Zmniejszyć ilości granulatu  mimo wszystko ,   musi zostawać bez granulatu i musi zacząć jeść siano , zwiększyć ilość zieleniny .
  to ejst odpowiedź na Twoje pytanie .

ale oscentacyjne olewanie :P
no normalnie miłość do zwierząt aż z Ciebie kipi, nuka, szkodzisz nie mi tylko Kłębkowi ;)
    nie wiem o co Ci chodzi , skoro ja ci odpisałam to po co się Nuki czepiasz , zobaczyła moją odpowiedź i stwierdził że jest wyczerpująca , po za tym nie musi Ci odpisywać  , jeżeli nie ma na to ochoty . 

Asica

  • Gość
Odp: Cekotrofy
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 09, 2010, 13:25:16 pm »
Nuka, ja nie chodzę z Kicakiem na badania kontrolne, nie był tez szczepiony (Kicaka mam od roku), ponieważ rodzice uważają "że to nie jest konieczne, a teraz maja inne wydatki na głowie" (studia moich braci, są to bliźniacy więc wydatek podwójny)... Ale odkładam pieniądze na kastracje i przed tym pójdę go zbadać i zaszczepić...

Offline kasieek99

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
Odp: Cekotrofy
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 09, 2010, 15:13:21 pm »
wczoraj pojawiły sie ceko u Bazylki, pomyslalam ze za duzo je - bo to łakomczuch straszny (jak słyszy szelest opakowania po czymkolwiek to jest szał !!! ) wiec od popołudnia wczoraj jadła tylk sianko. dzis rano ceko znowu, dostala dzis granulat, ale dosłownie naparstek. zachowuje sie jak zwykle czyli wariat, bryka i zaczepia nas. natomiast ja sie martwie, czy aby wszystko ok ?

aha sianko jej dałam mietowe, podobno na trawienie dobre....

efyra

  • Gość
Odp: Cekotrofy
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 09, 2010, 16:04:12 pm »
..
 Masowe kasowanie treści postów co łamie pkt. 15 Regulaminu forum: "15. Zakaz edycji "w złej intencji" postów (zmienianie treści postu po dopisaniu odpowiedzi innych userów) i usuwania postów. Powoduje to zmianę kontekstu i sensu odpowiedzi na dany post."
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2010, 00:54:11 am wysłana przez efyra »

kasiagio

  • Gość
Odp: Cekotrofy
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 09, 2010, 16:12:08 pm »
no dobra, zmniejszyłam i dalej nie je ceko...
i co wy na to?
a o to że przez jeden dzień zmian sięnie zobaczy jak mały jest przejedzony :] 



kasiagio

  • Gość
Odp: Cekotrofy
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 09, 2010, 16:19:13 pm »
kaśka - musi odpisywać, musi. Musi i już :] i Ty też musisz. W ogóle wszyscy muszą :]
(zaraz to pewnie zostanie udowodnione tym, że odpiszesz ;) )
  hmmm , ja nie wiem , ale albo Ty jesteś jakaś ............. albo ja , skoro walnęłaś posta o tym że Maluszek zostawia ceko , to ci odpisałam  , no chyba że chodzi ci o to ,że to akurat ja zrobiła .

Jeżeli coś ci nie pasuje w tym co ja czy ktokolwiek z tego forum pisze czy robi to ja nie widzę przeszkód żebyś się z nami pożegnała i poszła na stałe na to twoje CF  na którym tak bardzo nie achujesz i ochujesz  przed ludźmi a tutaj słitujesz i pisząc o własnych zwierzętach , , a przede wszystkim masz (  macie , bo Twój chlopak też )  dużo do powiedzenia na temat SPK   i forum i ludzi i zwyczai tu panujących . Wiem to wszystko kochana bo jestem tam zalogowana od dłuższego czasu  od czasu kiedy podział "kontrowersyjne" został zamknięty przed gośćmi i kiedy tam weszłam zobaczyłam to co zobaczyłam , także nie udawaj szczerej i słodkiej , bo jesteś zwykłą dwulicową , kłamliwą istotą ( a co za tym idzie jak dla mnie bez zasad )  i żal mi Ciebie bardzo :] 
 Obrażanie innych użytkowników.

kasiagio

  • Gość
Odp: Cekotrofy
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 09, 2010, 16:20:47 pm »
I mogę nawet dostać ostrzeżenie , ale ja już prowokacji i jakiś dziwnych bóli  przenoszonych z innego forum nie będę tolerować .

efyra

  • Gość
Odp: Cekotrofy
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 09, 2010, 17:04:26 pm »
..
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2010, 00:54:01 am wysłana przez efyra »

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Cekotrofy
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 09, 2010, 17:08:05 pm »
Oho, zaczyna się. Radzę zaprzestać tego, zanim się na dobre zacznie. Kasiagio dostaje ostrzeżenie za obrażanie innych użytkowników.
To że ktoś prowokuje wcale nie oznacza, że trzeba reagować w taki sposób.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

efyra

  • Gość
Odp: Cekotrofy
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 09, 2010, 17:16:47 pm »
..


 Masowe kasowanie treści postów co łamie pkt. 15 Regulaminu forum: "15. Zakaz edycji "w złej intencji" postów (zmienianie treści postu po dopisaniu odpowiedzi innych userów) i usuwania postów. Powoduje to zmianę kontekstu i sensu odpowiedzi na dany post."
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2010, 00:53:49 am wysłana przez efyra »

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Cekotrofy
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 09, 2010, 17:57:59 pm »
Efyra, może zostaw siano i suszki a do tego zielenine tylko bez marchewek, jabłek i innych cukrów. Skoro nie je siana to suszki i warzywka

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Odp: Cekotrofy
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 09, 2010, 19:53:12 pm »
Efyra, pubilczne upomnienie ode mnie za zachowanie. Proszę unikać wycieczek osobistych przyprawionych ironią i sarkazmem ("no normalnie miłość do zwierząt aż z Ciebie kipi").

efyra

  • Gość
Odp: Cekotrofy
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 09, 2010, 21:45:09 pm »
..
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2010, 00:53:36 am wysłana przez efyra »

Offline kasieek99

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
Odp: Cekotrofy
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 11, 2010, 12:28:52 pm »
no i dzisiaj rano znowu ceko. od 3 dni jest praktycznie tylko na sianku i wodzie, wiec mysle, ze powinna byc poprawa. a tu nic :( nie wiem co zrobic, pomocy !!

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Cekotrofy
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 12, 2010, 15:27:18 pm »
A podajesz przy okazji Lakcid? A to sa takie ladne blyszczace ceko czy taka jednolita kupa?

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Cekotrofy
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 12, 2010, 16:30:54 pm »
kasieek, ile królik ma tygodni/miesięcy? Byłaś z nim u weta? Jest szczepiony? Wypuszczasz go do ogrodu itp?
Co dajesz mu do jedzenia- nazwę podaj :)

Offline kasieek99

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
Odp: Cekotrofy
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 12, 2010, 19:01:51 pm »
wiec tak, dzis ceko juz nie bylo i nawet nie narobila na dywan tylko wszystko w klatce, wiec mysle ze bedzie ok. wczesniej byla na Xtra Vital dla juniorow http://www.sklep.videozoo.pl/product_info.php?products_id=2442&utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2010-06&utm_content=2442 - dostałam to w zoologicznym, ale wyczytalam na forum, ze powinna byc tylko na granulacie, wiec od 2 dni tego nie je. caly czas wcina sianko kilogramami :) u weta jeszcze nie byłysmy, w ogrodku nie biega za to po pokoju caly czas. dzis dostala tez zieleninke i swieze gałązki. mysle, ze bedzie juz dobrze.

dzieki dziewczyny :)
 

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Cekotrofy
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 12, 2010, 19:49:24 pm »
Kassiek podawaj Cuni Pro Versale Laga, lub Versele Laga Cuni Complete - któryś z tych dwóch. Ten co podajesz teraz to mieszanka :( bardzo niezdrowa, skraca życie pupila, powoduje rozwolnienia, problemy z trawieniem, może prowadzić do ropni :(

Produkty szkodliwe, których NIE PODAJEMY: http://www.miniaturkabeztajemnic.com/szkodliwe.html

Ile królik ma teraz? Do weta trzeba iśc zaszczepic na myxomatoze i pomór. Królik dzięki temu nawet jak zachoruje, to przeżyje i będzie mógł kicac po ogrodzie :)

Offline kasieek99

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
Odp: Cekotrofy
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 13, 2010, 11:13:22 am »
Bazylka ma prawie 12 tyg. za pare dni wprowadzamy warzywko jakies :)
w zoologicznym powiedzieli mi, ze byla szczepiona, ale nie powiedzieli na co. bo oni nic nie wiedza, łacznie z tym jak zywic krolika ;/
do weta pojdziemy tylko musi byc jeszcze bardziej oswojona. jest z nami 1,5 tyg. do nas sie przyzwyczaiła, ale w dalszym ciagu jest momentami strachliwa i nie pewna. wiem, ze wizyta u weta bedzie dal niej koszmarem i dostanie zawału serca ze strachu, dlatego chce poczekac jakies 2 tyg, jak bedzie bardziej ufna do mnie.
dzieki za odpowiedzi i sugestie :*  

Offline kasieek99

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
Odp: Cekotrofy
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 04, 2010, 17:55:49 pm »
znalazlam rano pare ceko. mam do was pytanie co jej dac jesc? moge dac warzywka i zielenine czy lepiej tylko zielenine? nie dostala granulatu dzis, rano zielsko i suszki tylko. narobila teraz miekka kupke znowu. zachowuje sie dobrze, apetyt, biega itp.
zastanawia mnie od czego to moglo byc? zbyt duzo zieleniny ?? jest prawdopodobne? dostaje duzo mlecza, babki, lisci truskawek, lisci porzeczek.  dalismy tez lakcid. odpiszcie szybko prosze


ok. odpowiedzi nie dostalam, a maly biega za mna krok w krok - jesc chce :) wiec dostal mlecz, liscie truskawki, porzeczki, babke i koperek, oczywiscie siano. zrobil kolejne ceko. zachowuje sie dobrze. co mu dawac zeby nie byl glodny, a jednoczesnie te ceko przeszly ? 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2010, 20:16:19 pm wysłana przez kasieek99 »

nuka

  • Gość
Odp: Cekotrofy
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 04, 2010, 23:12:05 pm »
daj zdjęcie tych miękkich kup, już były przypadki, że ktoś mówił "zostawia ceko" a to wcale nie było to

Offline kasieek99

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
Odp: Cekotrofy
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 05, 2010, 11:25:00 am »
zdjecia nie mam, ale ceko to bylo na 100% - w przeciwnym razie juz bym w s.o.s pisala spanikowana, ze biegunka :)  wczoraj byl bez granulatu tylko zielenina, suszki. dzis juz dobrze jest. normalne bobki zero ceko. musialam go przekarmic. 
moje pytanie czy przy zwiekszonej ilosci zieleniny moge racjonalnie zmniejszyc granulat? np. dawac tylko lyzke na dzien ? pytam bo maly ma 15 tyg prawie. warzywa je, ale w nie duzych ilosciach - caly czas przyzwyczajam go. z racji na pore roku dostaje duzo swiezej zieleniny. wiec zapewne dlatego to ceko, granulat + zielenina + warzywka za duzo.
w jakich ilosciach moze jesc liscie truskawki/porzeczki/salate dzialkowa/mlecz ?
dziekuje za pomoc :)