Autor Wątek: Cekotrofy  (Przeczytany 29280 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

serenity

  • Gość
Cekotrofy
« dnia: Wrzesień 21, 2006, 16:23:24 pm »
Witam!
 Od 2 dni mój króliś ok. godziny 13-14 załatwia się cekotrofami,a powinien w nocy !! i na dodatek nie zjada ich !! a na pewno nie wszystkie,bo zawsze kilka sztuk jest w klatce.
 Zwykłe bobki są takie jak powinny być.
 Królik wygląda na zdrowego,czyste oczy,uszy,futerko,nie widzę żadnych niepokojących objawów.
 Jest jeszcze bardzo młody (ok.7 tygodni) , więc je tylko sianko i granulat.Żadnych przysmaków nie podaję...
 Proszę o porady,co może być z moim królaskiem ??

wiollcia

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 22, 2006, 08:24:07 am »
moj kroliczek tez nieje ,jago tego nauczyc??? :hmmm

Anula_1960

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 22, 2006, 17:13:36 pm »
Byc może króliki dostają za dużo granulatu, poszukajcie w starszych postach, pamiętam ,że sporo było na ten temat

wiollcia

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 22, 2006, 20:29:32 pm »
bylam dzis u weterynarza powiedziala ze kroliki 8tgodniowe niejedza duzo tych kupek ,jedza tyle ile maja ochote ,100%jedza wiec niema obaw do niepokoju

serenity

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 22, 2006, 22:14:29 pm »
Oj to dobrze Wiollcia  :jupi
 Bo ja mojemu królowi zmniejszyłem nieco dzienną porcję granulatu,ale nadal widzę niezjedzone cekotrofy. Tylko czemu  również w dzień ? Może Łapce myli się noc z dniem  :lol
 Pozdrawiam!

wiollcia

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 23, 2006, 08:36:12 am »
na pewno ,wiec sie niemartw a pozatym to kroliczki nie odruzniaja dnia od nocy ,wiec te kupki moze robic ruznie ,ale najwazniejsze ze jedza ,malo bo sa mali beda wieksi to zjedza wiecej ,pozdrawiam

Pszczolkowa

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 17, 2010, 13:14:09 pm »
No to ja odświeżam starocia.

Śnieżek nie zjada cekotrofów! Ale od początku..

Przedwczoraj dostał sporo buraczków, wypuściłam go na dywan i wyszłam na chwilę do innego pokoju, wracam a tu cała podłoga razem z dywanem brudne. Bobki były dziwne niby okrągłe, ale takie miękkawe i do tego cała masa ceko. Powybierałam mu z miski te buraczki i niby było trochę lepiej. Potem jeszcze podałam lakcid. Pomyślałam, że buraczki jadł jakiś czas temu, może rzeczywiście zaszalałam z nimi. Wczoraj dałam mu to co je najczęściej - kilka plastrów marchewki, kapustę pekińską, cykorię, seler, ale znów zostawiał ceko. Zostawiłam go zatem na samym sianku i wodzie, wszystko super wypuściłam go potem, bobki były ładne. Na wieczór nasypałam mu trochę suszków i łyżkę CC.
Dziś rano dałam mu warzywa - znacznie mniej niż zawsze, pomyślałam, że może za dużo mu tych warzywa daję, bo on przecież je z metalowej, psiej michy. Dałam to co najczęściej, nic nowego i łyżkę granulatu. Wypuściłam go do drugiego pokoju dosłownie na chwilę, żeby posprzątać w klatce. Przyszłam zerknąć co u niego a tu znowu to samo, wszędzie ceko.
Pierwsza myśl, to, że z warzywami jest coś nie tak, ale zerknęłam na miseczkę i zjadł na razie sam granulat, a nie dawałam go więcej, tyle co zawsze.

Myślałam też nad tym, że może obecność Floppiego tak na niego wpływa, bo w klatce praktycznie ceko nie zostawia, może raz widziałam w przeciągu tych trzech nieszczęsnych dni. Za to poza klatką.. na początku bardzo dużo bobków, a teraz cekotrofy.. Chociaż mam wątpliwości, bo gdy jadł samo sianko takiej sytuacji nie było.

Nie je więcej niż zawsze, nawet mniej. Zachowuje się całkiem normalnie. Oczywiście, odkąd jest Floppy to zrobił się nieco bardziej aktywny - wszystko sumiennie znaczy bródką, bobkuje i sika, ale nic oprócz tego. Biega, skacze, upomina się o głaski, wszystko jak zwykle.

Dziewczyny, co robię nie tak?  :(

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Cekotrofy
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 17, 2010, 13:41:35 pm »
Zdarza się,że króliczek pod wpływem stresu(np.zapachu innego samca)nie zjada cekrofów.Inny przypadek to przekarmienie.Ja stawiałabym jednak na to pierwsze.

Pszczolkowa

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 17, 2010, 14:09:35 pm »
Właśnie snułam takie teorie, ale nie byłam pewna, czy to rzeczywiście ma wpływ.
Często jak sprzątam klatkę Śnieżka, to daje go do pokoju w którym urzęduje Floppy (żeby się nie denerwował, że sprzątam), a Floppiego wpuszczam do mojego. Czyli najwyższy czas skończyć z takimi praktykami.
Dziękuję Ci bardzo za informacje  :przytul .

kasica

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 16, 2010, 13:49:40 pm »
i u mnie pojawil sie problem...
jakies 2 tygodnie temu pokonalismy zator i niby juz bylo wszystko ok, zaczelam na nowo wprowadzac warzywa, dosc znaczaco zmniejszylam ilosc granulatu, krolus nauczyl sie jesc wieksze ilosci sianka. ale tygodnio obserwuje po nocy cekotrofy w klatce. wiec wycofalam warzywa i daje sam granulat-2 razy dziennie po 2 lyzki i tylko siano. no ale cekotrofy dalej sie pojawiaja... i zastanawiam sie nad przyczyna... chcialam ja przyglodzic na samym sianku, ale nie mam pojecia, czy w tym przypadku nalezaloby?

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Cekotrofy
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 16, 2010, 14:13:36 pm »
Raczej znacznie ograniczyć granulat,a dawać dużo warzyw i sianka,bo 1.królik przeszedł zator,a granulat w żołądku pochłania wodę,a z niego i włosów tworzą się bezoary. 2.Jest dość kaloryczny,a zwiększanie jego ilości może właśnie spowodować niezjadanie ceko.

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Cekotrofy
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 16, 2010, 14:26:01 pm »
Słuchajcie, naczytałam się o tych cekotrofach i mam pytanie- czym one się różnią od zwykłych bobków?  :madrala:  w sensie wizualnym
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

kasica

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 16, 2010, 14:26:05 pm »
MAS czyli radzisz wprowadzenie warzyw oprocz sianka? z tym tez mamy problem-brokul nie smakuje, cykoria nie smakuje, marchew nie smakuje... poki co lubi chyba tylko mlecza i nacie selera i pietruszki... tych dwoch ostatnich ze sklepu nie kupuje tylko czekam na ogrodek, a mleczem w takim razie krzywdy nie zrobie?

[ Dodano: Nie Maj 16, 2010 2:27 pm ]
Iskra to sa pozlepiane miekkie bobki dlugosci okolo plus minus 2cm. jak ich nie widzisz to pewnie je zjada, zostawione albo leza posklejana albo sa splaszczone-placek :P

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Cekotrofy
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 16, 2010, 14:53:19 pm »

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Cekotrofy
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 16, 2010, 18:13:06 pm »
kasicaa sałaty rzymskiej nie tknie albo kapusty pekińskiej?.Z ogródka (powiedzmy,że nie powinno go tam być)jest już podgarycznik,jasnota,trybula ogrodowa i gwiazdnica,koniczyna.Może coś z tego by mu zasmakowało.I młode liście.Mój Duszek lubi młode gałęzie z liśćmi malin,chmiel,wierzbę.

kasica

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 16, 2010, 18:46:04 pm »
kapusty pekinskiej niestety nie :/ rzymskiej nie probowalam. uwielbia suszki, liscie brzozy, jak puscic ja na trawnik to wcina trawe... ogorka nie tknie, przy problemach z brzuszkiem podawalam jej kiwi-ale to byla jedna wielka walka-nie lubi, zreszta jablka tez... takich typowych warzywek w wiekszosci jesc nie chce... nie dawalam jej jeszcze zielonej czesci rzodkiewki, ale sadze, ze bedzie ja z checia wcinac, skoro wszystkie lisciaste miekkie czesci jesc chce...
dalam dzis mlecza, ma sianko, wode, granulat wyjelam, bo z rana po zjedzeniu kilku granulek pojawilo sie w klatce kolejne ceko :/ wiec bez granulatu bede obserwowac
i oczywiscie podgarycznika, jasnote ,trybule ogrodowa, gwiazdnice i koniczyne przetestuje ;)
dzieki za wskazowki, bede na biezaco dawala znac ;)

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Cekotrofy
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 16, 2010, 20:24:45 pm »
ja zbieram też m.in. gałązki jabłoni i leszczyny z liśćmi, uszate je uwielbiają :lol
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Uszata_panna

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 16, 2010, 22:22:22 pm »
Mam pytanie, Kalego prawie już przestawiłam na dietę bez granulatu(Czasem jeszcze trochę tego co zostało podaje) I do siana dostępnego 24h dodałam trawę, stopniowo oczywiście. Oprócz tego dostaje rano i wieczorem trochę krwawniku i koniczny(teraz chcę dodać mlecz) raz na jakiś czas podaje mu trochę jabłka, pietruszki, marchewki, banana ale rzadko(na razie nie chcę dopuścić do dużej ilości zjadanych warzyw, owoców i ziół, wcześniej ich nie miał) Ostatnio jakieś 3 dni temu dałam mu troszkę kiwi. I teraz moje pytanie czemu teraz mógł zostawić ceko? jadł jak zawsze.

nuka

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 16, 2010, 22:51:13 pm »
Za dużo zjadł, łakomczuch mały. Nie zwiększyłas porcji?

Uszata_panna

  • Gość
Cekotrofy
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 16, 2010, 22:55:36 pm »
Nie,od długiego czasu miał już trawę więc dla niego to już siano, mogła to być przyczyna krwawniki i koniczny ale przecież nawet garści łącznie nie dostał tego.