Autor Wątek: a w zimie co jedza kroliki  (Przeczytany 18350 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

basia.dc

  • Gość
a w zimie co jedza kroliki
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 28, 2006, 10:24:15 am »
Cytat: "Aleksander"
ja tez chcę ususzyc krolikowi zieleninkę i nie wiem czy moge to zrobic w suszarce do owocow ??

No pewnie, że możesz tak suszyć zieleninkę. Oczywiście w takiej suszarce mniej zmieści się zielneniki. Ja też mam taką suszarkę, ale wolę suszyć na stole, bo akurat mam miejsce do tego, i więcej mogę ususzyć zieleninki za jednym razem.

Renata

  • Gość
a w zimie co jedza kroliki
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 28, 2006, 12:26:07 pm »
Pytałam wczoraj gdzie kupujecie suszone zioła dla swoich króliczków. Niewiele później poszłam do zoologicznego który jest blisko mojej firmy i oto co udało mi się kupić

Renata

  • Gość
a w zimie co jedza kroliki
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 28, 2006, 12:37:19 pm »
I wszystko byłoby pięknie gdyby Solan jeszcze zechciał to jeść. Ale nieeee...
Moze dlatego że to takie pokruszone????

basia.dc

  • Gość
a w zimie co jedza kroliki
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 28, 2006, 14:05:02 pm »
Trochę drobne są te szuszonki. Króliczek może je traktować jako resztki i nie będzie chciał je jeść. Dla króliczka najlepsze są większe szuszonki, najlepsze są z Zuzali, ale z Herbal Pets też można coś znależść. Ja swojemu ostatnio kupiłam z firmy Herbal Pets (Zuzali nigdzie u mnie nie ma) "karmę ziołowo-warzywną". Oczywiście Kubuś nie chciał wszystkiego zjeść, powybierał tylko większe kawałki.

Renata

  • Gość
a w zimie co jedza kroliki
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 28, 2006, 16:41:14 pm »
No właśnie :zdenerwowany ale myślałam że zapach go skusi (pachnie pięknie, zwłaszcza ta z miętą) pierwszy raz trafiłam na jakiekolwiek miesznki ziół i od razu kupiłam trzy paczki (każda inna) nasypałam mu do miseczki a on powąchał, popatrzył  :wow po czym spojrzał na mnie jakby chciał powiedzieć:
-Coś ty mi za śmieci ciotka nasypała?? :>  Dawaj lepiej granulat i nie denerwuj mnie! :zdenerwowany

Zobaczę może jeszcze się przekona.
Marek (mój mąż) żartuje sobie że będziemy pić to zamiast herbaty :oh:

Anula_1960

  • Gość
a w zimie co jedza kroliki
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 28, 2006, 17:51:59 pm »
Ja juz zrezygnowałam z poszukiwania ziół i dobrego siana w sklepach i przekonywania sprzedawców :bejzbol dlaczego ludzie tak uparcie produkują, sprzedaja i kupują te wszystkie niezdrowe rzeczy. Kupuję wszystko w inetrnecie siano, granulat,zioła suszone, może to i drożej wychodzi, ale zamawiam zawsze większa ilość i koszty przesyłki się niwelują, zimą podaję jeszcze mojej Pyzie cykorię, sałatę rzymską,rukolę, endywię i po trochu warzyw korzeniowych, różne kiełki(można samemu wysiać)

Szczezuja

  • Gość
a w zimie co jedza kroliki
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 29, 2006, 11:43:19 am »
He, a Szczeżuja na sianka Zuzali kręci nosem i wybrzydza. Za to takie za 1,5 zł z Carrefoura wcina, aż jej się uszy trzęsą, jakby chciała powiedzieć "wreszcie normalne siano, a nie jakieś dziwolągi!"...

naomi19

  • Gość
a w zimie co jedza kroliki
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 29, 2006, 11:55:43 am »
Zuzala to dobra firma, ale jeśli chodzi o sianko to przesadzili. Sianko ma być sianko, tam jest za dużo ziół. Zioła mają być dodatkiem do diety. Kupuję zioła- suszonki Zuzali (+ owoce suszone i gałązki), ale sianka nie chcę. Czasami jej tylko kupię, dla urozmaicenia diety, ale na pewno nie jako sianko podstawowe.

Renata

  • Gość
a w zimie co jedza kroliki
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 17, 2006, 17:42:37 pm »
HA !! A jednak się przekonał do tych pokruszonych ziół. :hura:

Sypię mu to do miseczki i dodaję troszkę granulatu który jest przemieszany z ziołami.
Ponieważ mój futrzak lubi granulat wyszukuje go a przy okazji zdarza mu się zjeść trochę ziół. Jak juz ma granulatu w miseczce to podjada same zioła.

Kupiłam mu również liście maliny - duże kawałki - ale zainteresowanie słabe więc zostawię to na zimę wtedy na pewno chętnie zje a teraz największy entuzjazm wzbudza zielony mniszek lekarski.

Anula_1960

  • Gość
a w zimie co jedza kroliki
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 17, 2006, 19:52:24 pm »
z wpisów na temat siana zuzali widać, jak nasze wrażenia są subiektywne, ktoś wczesniej napisał, że w sianie nie widzi żadnych ziół, teraz naomi 19 napisła , że jest za duzo ziół :icon_confused dlatego ciężko innym radzić, dlatego może też wiele osób(większosć) źle karmi króliki,bo nie słucha dobrych rad osób doświadczonych.  !! ostatnio kupiłam korzeń mniszka, nie wyglądał apetycznie,a mój łakomczuch się zajada :jupi  a siano z  zuzali to chyba będę musiała sprowadzać w ilości jak dla konia :co_jest , ja kupuję każdy rodzaj bo mój król zjada każdy z apetytem, a tego sklepowego juz nie chce wcale :wow

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
a w zimie co jedza kroliki
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 17, 2006, 21:52:49 pm »
To ja pisalam,ze w sianie Zuzali nie mialam rzadnych ziol :( ( kupilam 2 opakowania)Na samym wierzchu widac bylo zolte kwiatki mniszka lekarskiego.Bylo to siano z ziolami.Nie wiem moze na taki rzyt trafilam ale w sklepie wszystkie opakowania takie byly.Kupilam C.H. w Poznaniu.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline mcda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 59
a w zimie co jedza kroliki
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 25, 2006, 10:00:06 am »
Ja kupuje sianko zuzali przez internet dla Kicka... W moim (tym zwyklym ziolowym) jest zawsze troszke ziol a czasami nawet trafi mi sie paczka w ktorej ejst pelno kwiatow nagietka... Dosyc szybko znikaja wtedy...

Mysle ze zalezy na jaka partie trafisz. ja raz mialam sianko prawie zolte, a innym razem pieknie zielone... Moze inaczej byly suszone albo to byly inne roslinki...
Kicek i tak sobie zawsze z niego wybiera tylko to co lubi :) a po reszcie bezwstydnie depta :)

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
a w zimie co jedza kroliki
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 25, 2006, 14:43:59 pm »
Tak wlasnie to sianko co lezy chodzby 1 dzien to jest juz przebrane i jest be.     :bejzbol .Nieraz wydaje mi sie,ze wiecej siana wyrzucam niz zjedza. :lol
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

basia.dc

  • Gość
a w zimie co jedza kroliki
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 26, 2006, 20:07:27 pm »
Cytat: "reniaw"
Nieraz wydaje mi sie,ze wiecej siana wyrzucam niz zjedza.

Ja czasami też mam takie wrażenie. Kubuś czasem tak wybrzydza, że wyrzuci z paśnika sianko na podłogę i nie chcę go tknąc - później muszę je oczywiście wyrzucić.   :/    :oh: