Autor Wątek: kolor siuśków  (Przeczytany 4510 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ssalsaa

  • Gość
kolor siuśków
« dnia: Wrzesień 27, 2006, 12:11:35 pm »
Mój króliś od jakiegoś czasu siusia na brunatny kolor.Czy powinnam się niepokoić? Dodam,że karmię go głównie siankiem,granulatem,koperkiem,liśćmi babki,pietruszką suszoną,suszoną pokrzywą i zieleninką.

Goga

  • Gość
kolor siuśków
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2006, 12:17:57 pm »
Najprawdopodobniej to barwniki z roślin sa usuwane z moczem (szczególnie po burakach i marchwi). Czy mocz ma dodatkowo nieprzyjemny zapach? (jeli tak moze świadczyc o infekcji ukł moczowego) Mysle jednak że to od roślin.

ssalsaa

  • Gość
kolor siuśków
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2006, 13:30:25 pm »
Nie,mocz nie ma żadnego zpachu...też podejrzewam,że to od roślinek chociaż buraków i marchwii nie daję :hmmm

ssalsaa

  • Gość
kolor siuśków
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2006, 13:58:41 pm »
a może to od wapienka? :co_jest

Renata

  • Gość
kolor siuśków
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 27, 2006, 14:09:51 pm »
A dajesz mu wapno?

ssalsaa

  • Gość
kolor siuśków
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 27, 2006, 14:17:03 pm »
nom...niestety ma wapienko w klatce...pani w zoologicznym powiedziała,że króliś powinien obgryzać wapienko,ale przed chwilą wyczytałam,że to szkodliwe :(
ale szczerze mówiąc nie szaleje za jego smakiem i mało go podgryzł

Renata

  • Gość
kolor siuśków
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 02, 2006, 12:13:46 pm »
wapno wyrzuć i na przyszłośc pamiętaj że prawie wszyscy sprzedawcy w zoologicznych nie maja pojęcia co powinien jeść królik. Ich wiedza opiera się na tym co przeczytają na opakowaniach produktów w hurtowniach zoologicznych. Niestety tylko raz spotkałam się z tym że sprzedawczyni cichutko (żeby nikt obok nie usłyszał) przyznała się do tego że mało wie o królikach.

Ja już kilka razy spotkałam się z tym że sprzedawca w zoologicznym wmawiał mi że królik to tez gryzoń:"bo gryzie" - co za głupia argumentacja  :zdenerwowany

Mocz królików nie jest taki jasny jak u ludzi, jest prawie brązowy od siana i ziół.
Ważne żeby nie był z krwią.

Anula_1960

  • Gość
kolor siuśków
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 02, 2006, 16:23:26 pm »
to znaczy ,że moja suczka, która uwielbia gryźć patyczki to też gryzoń ??  !!  :wow , a ja myślałam że mam psa   :hahaha :/ zabawni są ci sprzedawcy, a może straszni  : :diabelek

Anula_1960

  • Gość
kolor siuśków
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 02, 2006, 16:24:14 pm »
to znaczy ,że moja suczka, która uwielbia gryźć patyczki to też gryzoń ??  !!  :wow , a ja myślałam że mam psa  :co_jest  :/ zabawni są ci sprzedawcy, a może straszni  : :diabelek

ssalsaa

  • Gość
kolor siuśków
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 02, 2006, 17:32:46 pm »
Renata,wapno wyrzucone :lol Kochanie wcale za nim nie płacze na szczęście
pozdrawiam