Autor Wątek: Nie trafianie do kuwety  (Przeczytany 16069 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

basia.dc

  • Gość
Nie trafianie do kuwety
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 03, 2007, 16:20:05 pm »
Ostatnio mam problem z Kubusiem. Zawsze sikał tylko i wyłącznie w kuwecie, a teraz (zwłaszcza jak wyczyszczę mu całą klatkę i kuwetę) to praktycznie od razu sika do klatki, a nie do kuwety i znowu klatka cała jest brudna.  :oh:  Zastanawiam się co dzieje się z moim Kubusiem i dochodzę do wniosku, że to chyba znaczenie terenu. A wy co o tym myślicie ? Jeżeli to znaczenie terenu to chyba nie pozostaje mi nic innego jak wykastrowanie mojego samczyka.  :/

anUSZka

  • Gość
Nie trafianie do kuwety
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 04, 2007, 17:00:25 pm »
duze kaluze, czy takie male posikiwania?

Albo kuweta za mala (to sie zdarza, ze kuperek sie nie miesci ;)), albo rzeczywiscie postanowil poznaczyc teren.

basia.dc

  • Gość
Nie trafianie do kuwety
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 04, 2007, 18:18:41 pm »
Są to takie kałuże, może nie są takie duże, ale są. To może oznaczać zaznaczanie terenu ?
Kuweta raczej nie jest za mała. Gdyby była to chyba sikałby koło niej, a on to sika w całej klatce. Niedawno znowu nasikał ...  :oh:  Ja to się z nim mam .....

anUSZka

  • Gość
Nie trafianie do kuwety
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 05, 2007, 18:59:47 pm »
Moze byc znaczenie terenu, Kubus nie jest wykastrowny?

Przy za malych kuwetach krolik wskakuje, ale nie zawsze kuperek laduje w kuwecie. Poobserwuj, czy gdy sika, jest w kuwecie, czy celowo obok.

basia.dc

  • Gość
Nie trafianie do kuwety
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 06, 2007, 23:53:41 pm »
Kubuś nie jest wykastrowany.
Do kuwety normalnie sika, tylko czasem sika poza nią. Myśle, że robi to specjalnie, możliwe, że to właśnie znaczenie terenu.
Jest jakiś inny sposób poza kastracją, zeby tak nie robił  ?

anUSZka

  • Gość
Nie trafianie do kuwety
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 07, 2007, 15:31:51 pm »
Raczej nie. Mozna zawsze zmienic kuwete na wieksza, o wyzszych brzegach.
W zasadzie robienie obok kuwety to nie jestem pewna, czy to znaczenie terenu, wiec nie jestem pewna, czy kastacja pomoglaby. Moze to lenistwo?
Warto moze "dotrenowac" kroliczka, patrzec, kiedy idzie do kuwety, podechnac pope, jak sie nie miesci, lub zachecic czyms smacznym, zeby wskoczyl.

basia.dc

  • Gość
Nie trafianie do kuwety
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 08, 2007, 17:57:39 pm »
Kuweta jest wystarczająco duża, na pewno się w niej mieści. Siku robi nie tylko obok kuwety, robi nawet w miejscach dalszych od niej, więc albo to jest jego lenistwo, albo znaczy teren. No trudno będę musiała rozejrzeć się za jakimś dobrym weterynarzem ...  :/

anUSZka

  • Gość
Nie trafianie do kuwety
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 13, 2007, 15:31:48 pm »
Nietety, na to wyglada.

basia.dc

  • Gość
Nie trafianie do kuwety
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 15, 2007, 16:25:14 pm »
Mam jeszcze jeden problem. Ostatnio kupiłam Kubusiowi nową klatkę 120cm. Oczywiście w klatce znajduje się stara kuweta. Kubuś niestety zamiast sikać do kuwety to robi to w pozostałych 3 wolnych kątach. Starałam się zmienić miejsce kuwety, ale gdy to robiłam to on szedł tam gdzie już nie było kuwety i tam sikał.  :oh:
Nie wiem co mam z nim zrobić, przecież nie opłaca mi się kupować dodatkowo 3 kuwet, bo to i wydatek i niepotrzebne zajmowanie miejsca.  :/

Offline nika73

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Kobieta
Nie trafianie do kuwety
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 15, 2007, 17:12:39 pm »
Nowy domek to trzeba go zaznaczyć dookoła  :PP  :lol
Życie jest piękne... pomimo wszystko

Renata

  • Gość
Nie trafianie do kuwety
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 16, 2007, 09:14:05 am »
Jeżeli jest to "kocia" kuweta z ramką zawijającą brzegi do środka to spróbuj na jakiś czas zdjąć tą ramkę. Spróbuj podkłądać mu również smakowite kąski do kuwety niech sobie ją dobrze kojarzy.

basia.dc

  • Gość
Nie trafianie do kuwety
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 16, 2007, 15:12:22 pm »
Kuweta jest narożna. Koło kuwety kładę mu smaczne sianko. Może też dam mały rodzynek. ;) Dzięki za wypowiedzi. Mam nadzieję, że wkrótce już tak nie będzie robić.

Renata

  • Gość
Nie trafianie do kuwety
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 16, 2007, 16:34:57 pm »
O to chodzi żeby ten smakołyk był w kuwecie a nie obok bo wtedy on będzie kojarzył sobie kuwetę i zrozumie że warto czasem zajrzeć do kuwety.

Renata

  • Gość
Nie trafianie do kuwety
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 16, 2007, 16:38:46 pm »
Sianko też zawsze daję do kuwety. Teraz Solan zaraz po zmianie ściółki w kuwetach najwpierw wskakuje do jednej kuwety a potem zaraz do drugiej żeby wyjeść co lepsze ździebełka.

basia.dc

  • Gość
Nie trafianie do kuwety
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 16, 2007, 20:17:00 pm »
Ok, to dam sianko i smakołyk do kuwety. Mam tylko nadzieję, że nie nasika na sianko.

Offline ANKA_89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 139
Nie trafianie do kuwety
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 22, 2007, 20:55:40 pm »
moje też się ostatnio zrobiły leniwe, z reguły dzień zaczynam od posprzatania ok.7 kałuż, a w trzech kuwetach tylko jedna, nędzna plama, jak uda mi się je przyłapać to wszadam do kuwety i przez kilka godzin pamiętają o co chodzi,a  potem od nowa; one to chyba robią z lenistwa, bo mają niecały metr do kuwety, ale po co będą tracić czas na dochodzenie...
człowiek...brzmi dumnie tylko w trumnie
   http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=28872&highlight=natka  


  • Spaślaczku
  • Będe pamiętać , zawsze....

szofi

  • Gość
Nie trafianie do kuwety
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 24, 2007, 14:44:27 pm »
Mam dwa króliki Bąbolinę i Bąbla (samiczki)
Bąbel od jakiegoś czasu strasznie wywala wszystko poza kuwetę (taka od kota, duża)
Potrafi ją nawet wywrócić  :/
Na początku myślałam, że pokazuje tym , że czas na wysprzątanie , ale
teraz już wiem,ze znaczenia to nie ma bo wywala też świeżo wsypany granulat do kuwety.

Czy ma ktoś może pomysł o co mu chodzi?

Acha. Muszę dodać, że mowa o kuwetach rozstawionych w pokojach, bo króliczki nie mieszkają w klatce, tylko maja do dyspozycji cały dom. Na noc tylko zamykane są w swoim pokoju.


Pozdrowionka ...  :*

Renata

  • Gość
Nie trafianie do kuwety
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 25, 2007, 10:59:19 am »
Co rozumiesz przez: "wywalają"?
Czy kopią łapkami w kuwecie? Jeżeli tak to jest to zabawa.
Jeżeli przestawiają kuwetę to jest to "robienie porządków" przez króliczka.

Uważaj aby króliczki nie zawładnęły całym pokojem bo mogą uznać że to ich pokój a nie Twój :)) Lepiej byłoby choć czasem zamykać je w klatce lub lepiej w boksie.

szofi

  • Gość
Nie trafianie do kuwety
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 25, 2007, 23:30:29 pm »
"wywalają" znaczy....kopią dołki wyrzucają wszystko na zewnątrz. Czyli zabawa,?a ja potem latam ze zmiotką ;)  :hahaha  
Pocieszyłaś mnie Renata, bo już sie  bałam, ze coś im nie pasuje ;)
A co do pokoju, to one rzeczywiście mają swój pokój.
Jak jesteśmy z mężem w domu, to biegają po całym domu, ale jak nas nie ma, to mają do dyspozycji swój pokój  :lol  
Ktoś może uznać, że to przesada, ale mamy nowy dom, w którym jeszcze kilka pokoi na piętrze jest do zrobienia ;) więc jeden przeznaczyliśmy dla naszych Bąbli :), żeby miały miejsce do wybiegania jak jesteśmy w pracy :)
Sprawdza się to również jeśli musimy np. na 2 dni wyjechać. Jesteśmy wtedy z mężem spokojniejsi  :icon_lol

Pozdrawiam......:*

Renata

  • Gość
Nie trafianie do kuwety
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 26, 2007, 10:19:40 am »
Solan też cały dzień jest wypuszczony ale na noc go zamykamy.
Przez jakiś tydzień spróbowałam wogóle go nie zamykać i zaczął załatwiać się gdzie popadnie (góry bobków). Dlatego teraz w nocy jest zamykany żeby nie wydawało mu się że mu wszystko wolno.