Autor Wątek: LUBLIN  (Przeczytany 28653 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Renata

  • Gość
LUBLIN
« dnia: Sierpień 31, 2006, 15:02:08 pm »
Czy ktoś może mi polecić jakiegoś "króliczego " weterynarza w Lublinie?
Tam gdzie szczepię Solana zajmują się również królikami ale sami wiecie co to również może znaczyć...

Offline Betka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 72
LUBLIN
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 03, 2006, 00:58:36 am »
Lecznica Azorek
dr Iwona Maciela, dr Przemysław Zięba
Bolesława Śmiałego 14
524 09 03

Lubelskie Centrum Małych Zwierząt
dr Aneta Jurczyk
Stefczyka 11
740 75 75

Lecznica Chiron-wet
dr Paweł Mucha
Szmaragdowa 4a
527 92 92

alessa

  • Gość
LUBLIN
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 08, 2006, 18:44:14 pm »
ja chodze z bezą  na stefczyka 11 do p.Anety

tepe

  • Gość
LUBLIN
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 08, 2006, 20:31:40 pm »
Dr Aneta jest na Stefczyka  króliczym lekarzem i bodajże sama w domu ma królika, znam też dr Przemysława Ziębę - też jest w porządku - przynajmniej jeśli chodzi o zabiegi chirurgiczne typu kastracja/sterylizacja

alessa

  • Gość
LUBLIN
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 11, 2006, 15:37:15 pm »
Z tego co wiem to  dr Aneta ma chyba 2 lub 3 i mówi o nich moje dzieci :) wiec ja gorąco polecam:)

Zięba rzeczywiście świetny chirurg ale dr Aneta lepiej diagnozuje i ma lepsze podejście do uszatków . Przemka moj chlopak zna jeszcze ze studiów .

Renata

  • Gość
LUBLIN
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 12, 2006, 20:35:06 pm »
Dzięki wszystkim za pomoc w wybraniu weterynarza.

W czwartek zadzwoniłam najwpierw na Szmaragdową (najbliżej mojego miejsca pracy)
na pytanie: ile kosztuje kastracja samca a ile samicy królika dowiedziałam się od Weterynara: "kastracja samca tak jak kota 90zł, a samicy królika nie ma potrzeby sterylizować jak samiec jest wykastrowany"
Taka informacja mocno mnie zaskoczyła :wow  ponieważ na forum SPK ciągle czytam że właśnie kastrowanie samicy jest bardzo ważne dla jej zdrowia  :hmmm
Oczywiście nie mogłam się powstrzymać od tego komentarza względem wet-a na co mi odpowiedzia: "jak pani bardzo zależy to oczywiście możemy podjąć się takiego zabiegu, koszt taj jak u kotki 170zł"
Nie chcę aby mój komentarz wyglądał:nie idźcie tam, ale mocno zaniepokoiła mnie ta rozmowa a ciągłe porównywanie kota z królikiem też było niepotrzebne (i nietrafne bo co kot to nie królik)

Kolejny telefon chciałam wykonać na Bolesława Śmiałego ale pomyliłam się i zadzwoniłam na Stefczyka. Rozmowa bardzo bardzo mi się podobała. Między innymi dowiedziałam się że mają specjalistę od królików (czyli dr A. Jurczyk), koszt kastracji samca to 80zł a samicy około 150zł (od dr A. Jurczyk wyjaśniła mi że to około zależy od tego ile materiału pójdzie podczas operacji bo różnie bywa - jak dla mnie brzmi to logicznie)

Zdecydowałam się na dr Anetę Jurczyk i choć posty Tepe i Alessy przeczytałam dopiero dzisiaj (byłam mocno zabiegana a w domu nie mam internetu) to myślę że dobrze zrobiłam a wasze posty tylko mnie w tym utwierdzają. Solan operację przeszedł bez kłopotów i dosyć szybko do siebie dochodzi, jest trochę markotny ale takie są prawa rekonwalescencji.
Myślę że choć mam bardzo daleko na Stefczyka nadal chętnie bende korzystać z ich usług.

http://www.centrum-zwierzat.lublin.pl

tepe

  • Gość
LUBLIN
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 13, 2006, 09:04:55 am »
Dobrze że sensownie obdzwoniłaś kilka lecznic i wybrałaś najlepszą:)
Niestety takie podejście jak na Szmaragdowej ma wielu wetów:/

Głaski dla Solana że dzielnie zniósł zabieg i pozdrówki dla jego troskliwej i dobrej opiekunki :)

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 04, 2011, 11:11:59 am »
Wątek co prawda już dosyć stary, ale postanowiłam napisać. Ja nie mam zaufania do dr Jurczyk. Niby zna się na królikach a w rozmowie ze mną, gdy ją "przepytywałam" odburknęła niezadowolona, że ona się zna "przecież jest specjalistką od gryzoni". Ale nie o tym chciałam, gdy byliśmy u niej z Buńczem to źle zdiagnozowała futrzaka, odesłała z kwitkiem chyba dlatego że ją obraziłam pytając czy będzie umiała nam pomóc. Dlatego ja i mój zwierz jej nie polecamy ale ciesze się że pomogła innym królikom
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 04, 2011, 11:25:35 am »
Samo jej zdanie ze "jest specjalistka od gryzoni" slabo o niej swiadczy. Bo przeciez krolik to nie gryzon.

Offline koral

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Płeć: Kobieta
  • jesteśmy we dwie,no i Boguś oj będzie się działo.
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Kuba (Boguś)
  • Pozostałe zwierzaki: papuga Punia
  • Za TM: Rubi,Princesa,Lucuś,Pysia
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 04, 2011, 12:34:44 pm »
Polecam dr Jerzego Ziętka .specjalizuje się w zajęczakach,jest kompetentny i w razie**w** przyjeżdża do kliniki ,przyjmuje na Głębokiej i ma swoje zasady jak nie ma już pomysłu w dalszym leczeniu to mówi ,a nie ciągnie kasy w nieskończoność.  a co do dr Jurczyk mam to samo zdanie co poprzedniczka ,kiedyś leczyłam tam Rubi ,jak zapytałam co i jak to mi coś odburknęła wzięła królika pod pachę i poszła na zaplecze w ogóle nie informując o leczeniu ,dlatego więcej już tam nie poszłam......pozdrawiam......

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 04, 2011, 13:14:59 pm »
Koral jesteśmy Ci z Buńczkiem wdzięczni za pomoc, na pewno skorzystam z pomocy dr. Ziętka bo słyszałam sama dobre opinie na jego temat. Zresztą pracuje na "mojej' uczelni więc nie będzie problemu  :hura:
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Żółty

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 05, 2011, 16:54:22 pm »
hmm. w LCMZ w Lublinie nie przyjmuje żadna doktor Jurczyk i z tego co wiem to nigdy nie przyjmowała.
Większość życiowych problemów rozwiązuje się jak równania algebraiczne: sprowadzając do najprostszej postaci (Tołstoj)

Offline koral

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Płeć: Kobieta
  • jesteśmy we dwie,no i Boguś oj będzie się działo.
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Kuba (Boguś)
  • Pozostałe zwierzaki: papuga Punia
  • Za TM: Rubi,Princesa,Lucuś,Pysia
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 05, 2011, 18:12:44 pm »

Lubelskie Centrum Małych żwierzat
dr Aneta Jurczyk
Lublin, ul. Stefczyka 11 (BUrsaki)  (dla pewności skopiowane z neta).....a jednak jest,a może była ponieważ ja tam byłam  ze 2 lata temu ....zresztą to już nieważne bo i tak tam nigdy już nie pójdę...pozdrawiam

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 05, 2011, 18:42:02 pm »
hmm. w LCMZ w Lublinie nie przyjmuje żadna doktor Jurczyk i z tego co wiem to nigdy nie przyjmowała.

No dobra lekie przejęzyczenie Jurczuk nie Jurczyk jedynie literówka heh
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Driada

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Kobieta
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 07, 2011, 00:17:14 am »
Ja chodze juz ponad 5 lat ze zwierzakami do dra Walczaka na Róży Wiatrów i jestem zadowolona, operował mojego psiaka, leczył królika nie raz takze jestem bardzo zadowolona i z Centrum Malych zwierzat tez wlasnie dr Jurczuk i dr Ostaszewski juz pisalam o nim kiedys ze wzial mojego krolika pomacał, wymacał znikneli na chwile i po powrocie wyszłam z lekami i z dnia na dzien poprawa
*Człowiek, który potrafi rozmawiać z drzewami nie potrzebuje psychiatry. Niestety większość ludzi sądzi inaczej... *

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 12, 2011, 10:49:30 am »
Driada, cieszy mnie to ze dr Walczak ma dobre opinie u Ciebie, ma gabinet blisko mojej teściowej, jak miała kota to chodziliśmy właśnie tam, spróbuje pójść do niego z moim chorowitym Buńczim, tylko co innego leczyć np z zatoru, czy biegunki a co innego korekta zębów, bo u mojego stwora  to trzeba się namęczyć, bo tam każdy ząb prawie trzeba monitorować. mimo to pójdziemy i się przekonamy
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 27, 2011, 21:17:33 pm »
hej

Czytałam Wasze posty odnośnie weta dla króliczków w Lublinie i mam mieszane uczucia, nie wiem którego weta wybrać. Puki co chodziłam z Basią do Azorka, ale teraz tam sie pozmieniało lekarze się zmienili i królika zaszczepiłam, ale teraz chciałabym ją wysterylizować. Chciałabym żeby trafiła do najlepszego weta w okolicy, ale nie wiem na którego się zdecydować. Którego lekarza polecacie jeśli chodzi o sterylizacje króliczki? Słyszałam ze to dość poważny zabieg boje sie strasznie jak ona to wszystko zniesie...
Przy okazji takie pytanie techniczne ile czasu muszę sobie zarezerwować żeby być z króliczkiem po zabiegu? Rehabilitacja trwa około tygodnia czy dłuzej?


Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 27, 2011, 21:30:12 pm »
Kasika-k  wetem polecanym przez użytkowniczke  KORAL  jest dr Ziętek. Jej króliczkę Princeske uratował juz nie raz . Napisz do niej na pw  i pogadaj.
dr n. wet. Jerzy Ziętek
 tel. 81 445 61 88
 e-mail: jurek.zientek@up.lublin.pl
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie Wydział Medycyny Weterynaryjnej Katedra Epizootiologii i Klinika Chorób Zakaźnych
 ul. Głęboka 30, 20-033 Lublin
 tel. 81 445 69 12, 445 67 94
 e-mail: epizo@up.lublin.pl
 http://www.weterynaria.up.lublin.pl/epizootiologia/

Jest jeszcze inne rozwiazanie . W Radomiu ( to niedaleko) jest przychodnia PANKRACY i dr Chłopecki . Ja sterylizowalam i kastrowalam tam moje kroliki, odbyło się bez problemu. W lecznicy jest szpitalik  można zostawic króliczkę . Jeśli chodzi o Radom , to mogęnpomóc . Zawieźć , potem doglądać, głaskać ( z wielką przyjemnością ) karmić .

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 27, 2011, 21:38:23 pm »
Ja polecam przychodnię POLIWET na Tumidajskiego 2.
Kastroałam tam samca 4 lata tamu i sterylizowałam 2 samice w tym roku. Wszystko bez problemów.
Jestem zadowolona, króliki bardzo dobrze to zniosły. Zabiegi przeprowadzał dr Piotr Haduch
Zawozisz królika rano, odbierasz przy zamknięciu przychodni.
A później po 10 dniach na oglądanie szewków. Właściwie dobrze jest przypilnować przez pierwsze 2 dni czy je i robi bobki, ograniczyć ruch, żeby szwy nie puściły i powinno być ok :)
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 15, 2012, 01:45:12 am »
gdzie zrobić w lublinie dobre zdjęcia rtg- które mnie jednocześnie nie zrujnują- poprosiłabym od razu z info ile kosztuje rtg zębiszczy i obreczy biodrowej jesli ktos robil:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 15, 2012, 08:42:58 am »
Zdjęcia bez znieczulania robią w Centrum Małych Zwierząt na Stefczyka. Ja robiłam w styczniu bądź lutym to płaciłam 60zł za 3 zdjęcia - pierwsze 45zł, drugie 15zł, a trzecie gratis. Jednak nie wiem czy jest nadal ta promocja, bo ostatnio chyba jakoś inaczej się cenili. Zapytaj forumowej koral, wiem że wczoraj robiła zdjęcie.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline furia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 03, 2012, 20:58:01 pm »
muszę na dniach przetkać królicy kanalik łzowy, ale może jeszcze zdążę się dowiedzieć gdzie najlepiej to zrobić? dr Ziętek jak wiadomo niestety nie wykonuje takich zabiegów, a prof Balickiemu jakoś nie wiem czy mogę zaufać, nie zrobił na mnie dobrego wrażenia... poza tym za zajrzenie królikowi w dno oka wziął 50 złotych, sama nie wiem czy takie badanie powinno tyle kosztować...

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 03, 2012, 21:01:51 pm »
furia no cos ty?
dr Balicki to swiatowej klasy specjalista
bywa szorstki w obyciu ale to bez zartow jeden z najlepszych okulistów zwierzęcych na swiecie!!

dr balicki bierze 50zl za wizyte jako specjalista (on jest prof jak sama napisalas), w wawie bys zaplacila za tej klasy specjaliste 200zl lub wiecej
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 03, 2012, 21:09:46 pm »
a dr Różańska w Rexie?
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline furia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 03, 2012, 21:18:22 pm »
no dobra, światowej sławy, ale mam nie karmić królika prawie dobę?

nie wiem czy mnei stać na niego po prostu ;)
A dr Różańska przetyka kanalik? jeśli tak to może do niej jutro zadzwonię.

Rice_cooki a co myślisz o poli-wecie jeżeli chodzi o ten kanalik? warto czy nie?

Offline Iskra

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 04, 2012, 00:08:31 am »
Kochane- ponieważ w dziale "komentarze" nie ma żadnego weterynarza z Lublina -:) - to poproszę poniżej o listę tych, których powinnam tam umieścić, aby we właściwym dziale komentować ich działalność oraz polecać :)
Rozumiem że dr Różańska ale pewnie i ktoś jeszcze? I bardzo bym poprosiła od razu z danymi - jaki gabinet, adres, godziny przyjęcia, telefon. Mam obecnie bardzo wolny internet- google mi nie chce chodzić, stąd taka a nie inna moja prośba.
Dziękuję :)
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline koral

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Płeć: Kobieta
  • jesteśmy we dwie,no i Boguś oj będzie się działo.
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Kuba (Boguś)
  • Pozostałe zwierzaki: papuga Punia
  • Za TM: Rubi,Princesa,Lucuś,Pysia
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 04, 2012, 09:53:54 am »
U mojej Princi  kanalik łzowy przetykała dr Różańska,po prostu zadzwoń do niej i si e zapytaj co i jak  i  dowiesz się wszystkiego ,ile płaciłam nie wiem bo dr robiła wszystko hurtem ..pozdr.....

Offline furia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 04, 2012, 10:21:29 am »
wybrałam panią agnieszkę Grochecką z przychodni cztery łapy na ul. Kredowej.
Pani robi płukanie kanalika bez narkozy, w zaleznosci od charakteru królika podaje glupiego jasia lub nie (u nas będzie podawany :P )

cena to około 30 złotych. Po wszystkim na pewno dam znac i podziele się opinia o pani Agnieszce

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 04, 2012, 12:37:35 pm »
W poliwecie to bym się nie zdecydowała. A w Rexie owszem.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 05, 2012, 23:42:40 pm »
jeśli chodzi o wyżej wymienionych polecałabym również Różańską w Rexie, ja zabiegi chirurgiczne wykonywałam u niej. Z całą resztą zawsze wędruje do Ziętka- jest zdaniem moim i moich uszu najlepszy;) (a Różańską wskazał mi właśnie Ziętek:)

Offline furia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 06, 2012, 09:10:39 am »
ja wszystko rozumiem, ale już popełniła kilka błędów u mnie i nie mam do niej zaufania we wszystkim. powiedziała między innymi że przerastające korzenie siekaczy to nic i się z nimi nic nie robi, dodatkowo ogólnie mam z nią na pieńku, bo obraziłą się na mnie, gdy zwróciłam jej uwagę, że nie chcę by robiła królikowi co.ś bez mojej wiedzy (obcięła królicy ząb jak na chwilę wyszłam, a potem królik nie chciał jeść).
Dr Ziętek to wspaniały człowiek, ale nie zna idealnie swoich kolegów i koleżanek, niestety zdarzyło się mi, że polecał ludzi .. różnych...
Na przykłąd polecał mi żeby zrobić rentgen w lecznicy na Romera - a kto tam był i robił wie, jak to wygląda.. zdjęcia są kiepskie, nic nie widać, a pan doktor pali papierosy w lecznicy. Polecał prof Balickiego (który zapewne jest świetnym okulistą, ja tego nie kwestionuję) który dał mi 4 różne antybiotyki i kawał podawać królikowi żeby rozgonić ropę w oku, zamiast zlecić zrobienie wymazu. Kazał przez podaniem głupiego jasia przegłodzić królika przez prawie dobę.

Niestety trochę "straciłam jaja" po tamtej sytuacji z dr Różańską i już nie zwracam wetom uwagi jak podejrzewam że się mylą. To błąd, że nie zwracam, ale jakoś nie potrafię znów tego robić. Tamta sytuacja był bardzo nieprzyjemna, pani dr była taka wściekła i rozżalona (i zaskoczona) że naprawdę zaczęłam w pewnym momencie myśleć, że to moja wina i nie powinnam była się odzywać...

Chodzi mi po prostu o to, żeby nie brnąć ślepo za czyimś słowem tylko dlatego, że ktoś jest wspaniały - każdy może się pomylić i własny rozum zawsze trzeba mieć...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2012, 09:17:06 am wysłana przez furia »

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 06, 2012, 09:29:54 am »
furia ja tylko dlatego polecałam ci Balickiego że sama u niego króla leczyłam
z początkami zaćmy czy czegos tam (nie pamietam dokladnie)- maluch żle widzial
prof go wyleczył
wiem po prostu że zna się na swojej robocie
a co do cen
no cóż dr Ziętek nas wszystkich przyzwyczxail ze płaci się prawie że nic lub nic (zawsze go niemalże ścigam by zaplacic- albo zostawiam pieniadze i uciekam:)-za nic w swiecie nigdy nie chce za wizyte policzyc- za 3h wizyte z lekami i konsultacja chirurgiczna zaplacilam 5zl:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 06, 2012, 23:11:54 pm »
furia ja również wskazałam na różańską bo w moim przypadku ona sobie poradziła doskonale i szukalam tez wtedy pomocy na forum, bo Ziętek po prostu nie wykonuje zabiegów chirurgicznych. Co człek to opinie kazdy buduje zdanie na własnym doświadczeniu więc wcale się nie dziwie że masz uraz, ja się już przyzwyczaiłam chodzić do Ziętka ma niesamowitą wiedzę na temat uszaków i jeszcze ani razu się nie pomylił w mojej sprawie:) masz racje marta1984 przyzwyczaja do niskich bądź 0 rachunków, ja sie równiez mu staram "wcisnąć" kase ale zazwyczaj mówi 5-10 zł mruga okiem i mówi ze jestesmy rozliczeni:)
furia idz za głosem intuicji sama wiesz gdzie miałaś najlepsze gdzie najgorsze doświadczenia, my Ci możemy doradzić jedynie przez pryzmat swoich
mam nadzieje ze królisiom uda się szybko pomóc

Offline Iskra

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 07, 2012, 17:37:17 pm »
Kochane- ponieważ w dziale "komentarze" nie ma żadnego weterynarza z Lublina -:) - to poproszę poniżej o listę tych, których powinnam tam umieścić, aby we właściwym dziale komentować ich działalność oraz polecać :)
Rozumiem że dr Różańska ale pewnie i ktoś jeszcze? I bardzo bym poprosiła od razu z danymi - jaki gabinet, adres, godziny przyjęcia, telefon. Mam obecnie bardzo wolny internet- google mi nie chce chodzić, stąd taka a nie inna moja prośba.
Dziękuję :)

Nikt nie pomoże? :(
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 07, 2012, 17:54:40 pm »
ja mam teraz tylko ziętka bo tylko do niego chodze, on przyjmuję na głębokiej tam w lecznicy na oddziale zakaźnym numer telefonu który zawsze podaje to 665443893
, różańska to nie pamiętam ulicy u niej byłam na zabiegach chirurgicznych 505153234
z usług innych króliczych wetów w lublinie nie korzystałam:)

raz byłam tylko w  nocy w lubelskim centrum małych zwierząt ( bo akurat nie było ziętka) z zatorem, nie było tej doktor jurczyk tylko jakiś 2 panów w sumie pomoc otrzymałam ale dlatego ze sama wskazałam przyczynę i poprosiłam okonkretną  kroplówkę i leki, ogólnie mi się nie podobało bo zmacali królika powiedzieli ze to już koniec bo ma kule włosowe w brzuchu i to pewnie do chirurgii potem zabrali na pół godziny az go szukałam po wszytskich salach...wiecej pewnie tam nie zawitam

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 07, 2012, 18:10:48 pm »
Czyli
1) dr Jerzy Ziętek
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Klinika Chorób Zakaźnych przy ul. Głębokiej
(dostępny zazwyczaj między 8-12)

2) dr Różańska Dorota (chirurg)
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Katedra i Klinika Chirurgii Zwierząt przy ul. Głębokiej
(praca na zmiany)
oraz
Przychodnia Weterynaryjna REX ul. Balladyny 6 tel.81 443 03 13
otwarte od PN-PT 15 - 19:30, SO 10-13
od 1 października od PN - PT 9:30 - 19:30, SO 10-13

3) dr Haduch
Poliwet Specjalistyczna Przychodnia dla zwierząt
Tumidajskiego 2 tel. 81 748 27 71
PN-PT 9-19, SO 10-14
(zazwyczaj dostępny po godzinie 11, chyba ze ma zabieg)

Telefony komórkowe do dr Ziętka i dr Różańskiej tak jak napisała koleżanka poniżej. Dostępne w nagłych przypadkach.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Annuszka*

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Kobieta
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 03, 2012, 13:10:26 pm »
Co do dr Balickiego nie zaprzeczę ze jest specjalistą w okulistyce, ale w moim przypadku nie pomógł mi a mógłby zaszkodzić, wiec tez nie mam zaufania. Kiedy na oczku Przypałka pojawiła się zaćma pojechałam do dr Balickiego który po obejrzeniu przepisał krople, zlecił usg i postanowił że usunie zaćmę. Ale słowem nie wspomniał ze warto też zrobić badanie krwi i moczu, tylko  chciał go ciąć i narażać jego życie. Postanowiłam poradzić się jak zawsze niezawodnego dr Ziętka, zrobiliśmy kilkakrotnie badania krwi i moczu i okazało się ze to cukrzyca. Królinek od tego czasu jest na diecie dla koszatniczek, zaśma co prawda jest ale przynajmniej się nie powiększa a mały żyje i ma się super.
Dr Ziętek wiele razy ratował życie i zdrowie moich maluszków i co ważne zawsze zaczyna od wzmocnienia odporności i zrobieniu gruntownych badań zamiast szprycować króliczki antybiotykami. Poza tym jest przemiłym człowiekiem i kapalnią wiedzy którą chętnie się dzieli. Dr Ziętka polecam wszytkim moim klientom.
Dr Różańską również jest wspaniała. Jesli chodzi o sprawy chirurgiczne tylko jej powieżam moje potworki, bo jest kompetentna i konkretna. Jak dotąd mieliśmy u dr kastrację, sterylizację, usuwanie nowotworu, a także usunięcie ząbków u kotka. Poza tym wspominała kiedyś że robi doktorat z anestozjologii, wiec nie ma obaw(a przynajmniej mniejsze) ze zwierzątko się nie wybudzi, wiedząc, że zostawiamy je u specjalistki. Również polecam.


 

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 09, 2012, 17:56:40 pm »
A na przegląd (ząbki itd., no i żeby jeszcze nie był w kosmicznej cenie) to gdzie według was? :)
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 09, 2012, 19:29:43 pm »
Do Rexa.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 09, 2012, 19:40:59 pm »
A ile tam mniej więcej biorą?
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 09, 2012, 23:32:12 pm »
a chcesz tylko przegląd królika ? tanio biorą, w sumie za samo obejrzenie to pewnie nic albo prawie nic :)
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 04, 2013, 19:50:08 pm »
Przegląd, ząbki itd.
Chyba że pojechałabym dopiero na wiosnę, to wtedy też ze szczepieniem :)
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 04, 2013, 20:00:18 pm »
na przegląd ząbkowy ja bym również poszła do Rexa, dużo nie wezmą ;) ja też się wybieram z zębiskami do Różańskiej

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 04, 2013, 20:06:16 pm »
Ja w takim razie chyba wybiorę się w okolicach marca/kwietnia. Wie ktoś może ile kosztuje tam szczepienie? :)
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)